کاغذ دیواری یا پوستر دیواری ، کدام یک بهتر است؟

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری این سوالی است که بسیاری از افراد در زمان دیزاین خانه خود دارند. اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل و یا محل کارتان دارید، پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از رنگ روغن با استفاده از کاغذ دیواری نمای جدیدی به فضا دهید. البته شما می توانید از پوستر های دیواری با طرح های یونیک هم استفاده کنید.

برخی از افراد در جواب سوال کاغذ دیواری یا پوستر دیواری تصور می کنند پوستر های دیواری کیفیت پایین تری نسبت به کاغذ های دیواری دارند و به همین دلیل به سراغ این متریال نمی روند. در اینجا باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است. پوستر های دیواری هم مانند کاغذ دیواری کیفیت های متنوعی دارند که شما می توانید بسته به بودجه خودتان آن را انتخاب کنید.

البته بدیهی است که کیفیت بالا تر قیمت بیشتری هم دارد. در ادامه به مقایسه کاغذ دیواری و پوستر دیواری می پردازیم تا به راحتی بتوانید انتخاب خودتان را انجام دهید.

پوستر دیواری

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری؟

قبل از مقایسه این دو متریال با یکدیگر خوب است بدانید که در زمینه دکوراسیون داخلی کلمه ای به نام بهتر وجود ندارد. یعنی بسته به سلیقه و سبک دکوراسیون شما انتخاب ها می تواند متغیر باشد. بنابراین می توان به نوعی گفت انتخاب این دو متریال بسته به سلیقه و نوع دکوراسیون شما می تواند انجام شود. بنابراین از نظر کیفیت تفاوتی چندانی بین کاغذ دیواری یا پوستر دیواری وجود ندارد.

به طور کلی پوستر های دیواری همان کاغذ دیواری هستند که به جای تکرار یه طرح و نقش به صورت متوالی، مانند اجزای یک پازل در کنار هم قرار می گیرند و یک تصویر کلی را به وجود می آورند. حال این طرح می تواند نقش یک گل، منظره، طرح های کارتونی و بسیاری از نقش و نگار های مختلف باشد. به نوعی می توان گفت، پوستر های دیواری مانند یک تابلوی بزرگ هستند که قابلیت نصب شدن بر روی یک دیوار را دارند.

شما می توانید از پوستر های دیواری برای یک دیوار که می خواهید مرکز توجه دکوراسیونتان باشد استفاده کنید. همچنین برای خانه های های کوچک استفاده از پوستر های سه بعدی ایده بسیار خوبی می باشد، چرا که این دسته از پوستر ها با حالت سه بعدی خود می توانند به بزرگ تر دیده شدن فضای شما کمک کنند.

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری

یک پیشنهاد جذاب برای کسانی که قصد تغییر دکوراسیون دارند

یکی از ترند های جدید دکوراسیون داخلی استفاده از برخی متریال ها به صورت ترکیبی می باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از افراد هنوز نمی دانید کاغذ دیواری یا پوستر دیواری بهتر است، پیشنهاد می کنید از ترکیب این دو متریال در کنار یکدیگر استفاده کنید. حتما می پرسید چگونه؟ پاسخ این سوال را با ذکر یک مثال برایتان روشن تر می کنیم.

تصور کنید که می خواهید دکوراسیون پذیرایی منزلتان را تغییر دهید، و در علاقه دارید برای این فضا از رنگ های کرم و سرمه ای استفاده کنید. در این صورت شما می توانید برای یکی از دیوار های پذیرایی که در مرکز توجه قرار خواهد گرفت، یک پوستر دیواری با طرح داماسک که رنگ سرمه ای و کرم دارد استفاده کنید.

در کنار این طرح می توانید برای باقی دیوار ها از یک کاغذ دیواری با طرح داماسک، ساده و یا گلدار با رنگ کرم استفاده کنید. با انجام این کار می توانید دکوراسیون جذاب تر و مدرن تری داشته باشید. همچنین از دو متریال کاغذ دیواری یا پوستر دیواری در کنار هم استفاده نمایید.

بسیاری از افراد از انجام این کار یعنی استفاده ترکیبی از متریال ها می ترسند، غافل از این که با انجام این کار سبک نوینی از دکوراسیون داخلی را می توانند اجرا کنند.

همچنین شما می تواند از ترکیب کاغذ دیواری، پوستر دیواری و رنگ روغن در کنار یکدیگر استفاده نمایید و دکوراسیون خانه و یا محل کارتان را خاص و یونیک نشان دهید. کمتر کسی است که با دیدن این نوع دکوراسیون مجدوب آن نشود.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری ، کدام یک قیمت پایین تری دارند؟

بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند قیمت این دو متریال با هم برابر است، در صورتی که این طور نیست. خوب است بدانید که قیمت پوستر های دیواری نسبت به کاغذ های دیواری پایین تر می باشد. البته بخشی از علت این موضوع کمتر بودن دور ریز پوستر های دیواری است.

یکی دیگر از تفاوت های این دو متریال با یکدیگر تنوع بیشتر پوستر دیواری در طرح و نقش های مختلف است. از این رو شما می توانید با هر نوع سلیقه ای از این متریال برای تمامی سبک های معماری داخلی استفاده کنید.

در پایان باید بگوییم اگر بین این دو متریال هنوز تصمیم نگرفته اید که از کدام یک استفاده کنید بهتر است، پیشنهاد می کنیم از کارشناسان ما در پرینت لوتوس می توانید کمک بگیرید. کارشناسان ما می توانند بسته به سلیقه و سبک دکوراسیونی که می خواهید به شما بهترین پیشنهاد ها را بدهند.

همچنین شما عزیزان می تواند برای دیدن تمامی طرح ها کاغذ دیواری یا پوستر دیواری به سایت ما مراجعه نمایید و از میان هزاران طرح انتخاب خوتان را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما