تابلو دکوراتیو چاپی

تابلو دکوراتیو چاپی

تابلو دکوراتیو چاپی

تابلو ها امروزه نقش به سزایی در دکوراسیون هر خانه ای ایفا می کنند. به همین خاطر مدل های مختلفی از تابلو های دکوراتیو تولید و عرضه می شوند که می توان از آن ها برای هر سبک دکوراسیونی استفاده نمود. تابلو دکوراتیو چاپی نیز از دسته همین تابلو ها می باشد که با به کار گیری تکنولوژی های روز در تولید آن، می تواند با هر سبک دکوراسیونی خود را وفق دهد.

در صورتی که به دنبال یک تابلو دکوراتیو بی نظیر برای تکمیل نمودن دکوراسیون خانه خود هستید، به شما توصیه می کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تابلو دکوراتیو چاپی
معرفی تابلو دکوراتیو چاپی

تابلو دکوراتیو چیست؟

به طور کلی امروزه تابلو ها نقش چشم گیری را در دکوراسیون بر عهده دارند. همین طور شما می توانید با استفاده و به کار گیری یک تابلو دکوراتیو دکوراسیون خانه و یا محیط کار خود را کامل نمایید و جلوه و زیبایی آن را دو چندان کنید.

البته لازم به ذکر است که به طور معمول هنر های دستی و تابلو های نقاشی، هزینه های بالایی داشته و چندان مقرون به صرفه نمی باشند. از این رو با ورود تابلو دکوراتیو های مختلف که از نظر زیبایی از تابلو های دستی و نقاشی شده چیزی کم ندارند، هزینه ها را کاهش داده و انتخاب مناسبی برای هر قشر جامعه به شمار می آیند.

معمولا این تابلو ها، از طریق چاپ دیجیتال بر روی بوم شکل می گیرند و می توانند هزینه خرید تابلو دکوراتیو را برای شما کاهش دهند. هم چنین لازم به ذکر است چاپ هر طرحی با استفاده و به کار گیری این دستگاه ها امکان پذیر است و هیچ گونه محدودیتی را برای شما ایجاد نمی کند.

تابلو دکوراتیو چاپی
تابلو دکوراتیو چاپی چیست؟

انواع تابلو های دکوراتیو

همان طور که پیش تر گفته شد، تابلو های دکوراتیو مدل های مختلفی دارند از جمله تابلو دکوراتیو ورق طلا، تابلو دکوراتیو برجسته، تابلو دکوراتیو آیینه ای، تابلو دکوراتیو چاپی، تابلو دکوراتیو مدرن و… . هر کدام از تابلو دکوراتیو های نام برده شده، می توانند به عنوان مکمل دکوراسیون شما مورد استفاده قرار بگیرند.

تابلو دکوراتیو چاپی، می تواند این امکان را برای شما میسر کند تا هر طرح و نقشی را که دوست دارید، بر روی بوم چاپ نمایید. با وجود نرم افزار های بسیار قوی در زمینه طراحی، شما می توانید تلفیقی از هنر سنتی و مدرن را بر روی بوم داشته باشید.

نحوه چاپ و تولید تابلو دکوراتیو چاپی

تابلو دکوراتیو چاپی، یا همان تابلو های دیجیتال، پس از آن که به وسیله برنامه های تخصصی طراحی دیجیتال، طراحی شده و به شکل فایلی با کیفیت بالا در آمدند، آماده چاپ شده و سپس بر روی بوم و یا همان پارچه کنواس چاپ می شوند. پس از چاپ بر روی کلاف های تابلو نصب شده و تابلو دکوراتیو چاپی آماده می شود.

کلاف های این تابلو دکوراتیو انواع مختلفی دارد که به طور معمول بر اساس قیمت و انتخاب مشتری و هم چنین جنس و ضخامت های متفاوت، دسته بندی می شوند.

به شما توصیه می کنیم در زمان خرید تابلو دکوراتیو چاپی، به سراغ کلاف های مقاوم و هم چنین ضخیم بروید تا پس از مدتی استفاده تابلو دکوراتیو شما تغییر شکل ندهد و از ظاهر اولیه خود خارج نشود.

تابلو دکوراتیو چاپی
نحوه چاپ و تولید تابلو دکوراتیو چاپی

لازم به ذکر است که شما علاوه بر طراحی با نرم افزار های قدرتمند، می توانید از نقاشی ها و هنر های بزرگان برای چاپ تابلو دکوراتیو استفاده نمایید. همان طور که پیش تر گفتیم، شما هیچ محدودیتی برای انتخاب طرح و چاپ آن بر روی بوم و پارچه کنواس نخواهید داشت.

هم چنین می توانید از عکس های مناظر طبیعی و یا مناطق دیدنی شهر ها که معمولا به عنوان سبک نقاشی مدرن و کلاسیک از آن ها یاد می شود، استفاده نمایید.

در زمان انتخاب تابلو دکوراتیو چاپی به این نکات توجه کنید:

حتما طرحی را انتخاب کنید که با دکوراسیون و محل قرار گیری تابلو دکوراتیو، سازگاری داشته باشد. عدم هماهنگی می تواند دکوراسیون شما را آشفته نشان دهد.

توجه کنید که برای انتخاب طرح می توانید از از طراحان ماهر پرینت لوتوس کمک بگیرید.

ابعاد مناسبی را انتخاب کنید. شما برای انتخاب ابعاد و سایز تابلو دکوراتیو می توانید ابتدا محل قرار گیری تابلو و یا تابلو های را مشخص کنید، سپس می توانید برای ابعاد و اندازه آن تصمیم درستی بگیرید.

حتما از بوم و پارچه کنواس با کیفیتی برای چاپ تابلو دکوراتیو خود استفاده کنید. هر چه کیفیت کلاف و پارچه کنواس استفاده شده در ساخت بوم، مرغوب تر باشد، شما می توانید جزییات بیش تر و همین طور طرحی زیبا تر و دقیق تر را بر روی تابلو دکوراتیو خود داشته باشید.

تابلو دکوراتیو چاپی
در زمان خرید تابلو دکوراتیو چاپی به این نکات توجه کنید

در زمان خرید به سراغ تابلو دکوراتیو های ارزان قیمت و بی کیفیت نروید. چرا که پس از مدتی تغییر شکل داده و ظاهر اولیه خود را از دست می دهند در این صورت نه تنها دکوراسیون شما زیبا تر نخواهد شد. بلکه فیک بودن و نامرغوب بودن آن بیش تر به چشم خواهد آمد.

3 نظر در “تابلو دکوراتیو چاپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما