تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو دکوراتیو مدرن، امروزه به عنوان یکی از معیار های اصلی برای تکمیل کردن دکوراسیون به شمار می آید. تابلو دکوراتیو مدل های مختلفی دارد که در این مطلب از همه آن ها نام خواهیم برد. هم چنین لازم به ذکر است که تابلو دکوراتیو ها با متریال های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام برای یک سبک دکوراسیون مناسب هستند. همین طور باید نکاتی را در زمان خرید تابلو دکوراتیو مدرن رعایت کنید که گروه پرینت لوتوس، یک به یک آن ها را برای شما شرح خواهند داد.
تابلو دکوراتیو مدرن
معرفی تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو دکوراتیو چیست؟

تابلو دکوراتیو به تابلو هایی گفته می شود که طرح های مختلفی بر روی پارچه کنواس یا همان تابلو بوم چاپ می شود. این تابلو ها به وسیله متریال های مختلفی مانند چوب، ام دی اف، چاپ تصاویر و… تولید می شوند. اگر شما یک تابلو نقاشی را از نزدیک لمس کرده و دیده باشید، متوجه خواهید شد که تابلو دکوراتیو نیز مانند یک اثر نقاشی زیبا است. اما با این تفاوت که طرح و تصویر مورد نظر شما بر روی آن چاپ می شود و مسلما قیمت کم تری به آثار هنری دارد. پارچه کنواس، بخش اصلی تابلو دکوراتیو است که طرح و تصویر بر روی آن چاپ می شود. این پارچه دارای بافت ریز، نامنظم و پراکنده است و پس از چاپ تابلو دکوراتیو، تصویری همانند تابلو نقاشی به شما تحویل خواهد داد. پارچه کنواس به طور کلی دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی است. نوع طبیعی پارچه کنواس، پس از چاپ نیز قابل شستشو بوده و کیفیت چاپ بر روی آن تا مدت ها دوام خواهد آورد. اما در نوع مصنوعی، تابلو دکوراتیو قابل شستشو نبوده و در صورت کثیف شدن و برای نظافت آن، باید از یک تکه پاچه و یا دستمال نرم خشک استفاده نمایید. جالب است بدانید که اگر تصویر و یا طرح خود را بر روی پارچه کنواس طبیعی چاپ کرده باشید، می توانید پس از مدتی، مجدد طرحی دیگر را بر روی آن چاپ کنید. در واقع می توانید دو تصویر را آمیخته در هم بر روی یک بوم داشته باشید.

چاپ تابلو دکوراتیو چگونه انجام می شود؟

طرح و تصویر دلخواه شما به وسیله دستگاه چاپ UV، چاپ می شود. این دستگاه بهترین نوع دستگاه برای چاپ بر روی پارچه کنواس است. هم چنین پاشش رنگ بالایی داشته و جوهر مصرفی آن از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است چاپ با این دستگاه، مقاومت چاپ را در برابر رنگ پریدگی و تابش نور خورشید بالا می برد. همین طور پیش تر گفته شد که چاپ بر روی پارچه کنواس طبیعی، دوام طرح و چاپ را بسیار بالا برده و به عمر مفید تابلو می افزاید.
تابلو دکوراتیو مدرن
چاپ تابلو دکوراتیو مدرن چگونه انجام می شود؟

انواع تابلو دکوراتیو

همان طور که پیش تر گفتیم، مدل های مختلفی از تابلو دکوراتیو وجود دارد که هر کدام برای یک نوع سبک دکوراسیون مناسب هستند. از انواع تابلو های دکوراتیو می توانیم از تابلو دکوراتیو ورق طلا، تابلو دکوراتیو برجسته، تابلو دکوراتیو آیینه ای، تابلو دکوراتیو چاپی و تابلو دکوراتیو مدرن می باشد. هر کدام از این تابلو های دکوراتیو می توانند به عنوان یک مکمل برای دکوراسیون خانه، محیط کار و… شما مورد استفاده قرار بگیرند.

در زمان سفارش و خرید تابلو دکوراتیو مدرن به این نکات توجه کنید:

حتما طرحی را متناسب با دکوراسیون محل قرار گیری تابلو دکوراتیو مدرن انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که عدم هماهنگی و عدم سازگاری طرح انتخابی شما می تواند ظاهری نا زیبا به دکوراسیون شما بدهد. ابعاد و اندازه مناسبی را از تابلو دکوراتیو ها انتخاب کنید. توجه داشته باشید که باید پیش از انتخاب طرح و تصویر، به سایز تابلو دکوراتیو توجه داشته باشید. چرا که باید با محل نصب آن سازگار باشد. برای انتخاب طرح از یک متخصص کمک بگیرید. یکی از نکات حائز اهمیت برای انتخاب طرح، رعایت سبک دکوراسیون و رنگبندی آن می باشد. به طور مثال برای دکوراسیونی که با رنگ های نود و خنثی شکل گرفته اند، یک تابلو دکوراتیو مدرن به همان رنگ می تواند حوصله سر بر باشد، اما استفاده از یک تابلو دکوراتیو مدرن با رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی، جلوه ای بی نظیر و ویژه به دکوراسیون اطراف شما خواهد داد. شما می توانید در این زمینه با طراحان گروه پرینت لوتوس در تماس باشید و طرح مورد نظر خود را به آن ها بدهید. در این صورت می توانید با کمک یک متخصص، تابلویی بی نظیر را برای دکوراسیون خود تهیه کنید.
تابلو دکوراتیو مدرن
در زمان چاپ تابلو دکوراتیو مدرن به این نکات توجه کنید
اگر تصمیم دارید تابلو دکوراتیو را به کسی هدیه دهید، حتما تصویر و طرحی را با در نظر گرفتن روحیات فردی شخص، انتخاب کنید. به طور مثال اگر برای پسر بچه ای می خواهید از این تابلو هدیه بگیرید، می توانید از شخصیت های کارتونی مورد علاقه او استفاده نمایید. در این صورت قطعا هدیه شما با سلیقه او هم خوانی دارد. توجه داشته باشید که باید تصویر و طرحی که انتخاب می کنید از ابعاد روانشناسی نیز آن را بررسی نمایید تا در طولانی مدت، تاثیر منفی و مخرب بر روحیه شما نداشته باشد.

2 نظر در “تابلو دکوراتیو مدرن

  1. ساتین says:

    سلام من تابلو دکوراتیو قرمز دارم طرحش عالیه ولی از رنگش دیگه خسته شدم، البته رنگ خود تابلو نه طرح کارشده
    میشه تغییر رنگ داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما