راهنمای انتخاب رنگ کاغذ دیواری

انتخاب رنگ کاغذ دیواری می تواند سردرگم کننده باشد، اگر الگو و یا تصویر ذهنی درستی از دکوراسیونی که می خواهید نداشته باشید. اگر چه استفاده از کاغذ دیواری در یک اتاق میتواند تاثیر زیادی در بهبود دکوراسیون آن داشته باشد با این حال انتخاب کاغذهای دیواری مناسب نیز به همان اندازه سخت و دشوار است.

استفاده از یک راهنمای انتخاب این محصول می تواند به شما در انتخاب مناسب ترین طرح کمک به سزایی کند.

راهنمای انتخاب سبک کاغذ دیواری

جنس مواد استفاده‌ شده برای چاپ استیکر یا وینیل

سبک های کاغذ دیواری باید با بقیه سبک دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد و هماهنگی ایجاد کند. ما در ادامه انواع سبک هایی که شما می توانید استفاده کنید را آورده ایم:

  • رسمی طرح های داماسک و بافت های ظریف از جمله کاغذ دیواریهایی هستند که در سبک رسمی دسته بندی میشوند و آن را مناسب برای فضاهای رسمی میکند.
  • پر زرق و برق : این سبک شامل طرح هایی است که منعکس کننده، برجسته و بازتاب کننده و فریبنده چشم هستند.
  • فرمال طرح های این سبک دارای گل هایی در سبک های مختلف، طرح های گیاهی و بافت هستند.
  • کانتری : این سبک را بیش از همه با موزیک ان می شناسند که در ارتباط با سبک زندگی سنتی امریکایی است. الگوهای شطرنجی، کتان و طرح های اصیل در این سبک قرار میگیرند.
  • ویکتوریا : کاغذهای دیواری با طرح داماسک یا طرح هایی با گل بزرگ باروکی بهترین نمونه های این سبک هستند.
  • مدرن : الگوهای هندسی و انتزاعی بهترین طرح ها برای این سبک هستند.

pvc  است. این مدل جنس باعث شده است تا خاصیت ضد آب و رطوبت پیدا کند. به همین دلیل از چاپ استیکر می ‌توان در هرجایی مانند چوب (MDF)، گچ، دیوار های رنگ ‌شده و بدون هیچ‌ گونه محدودیتی استفاده کرد.

در قسمت پشت استیکر  و مش چسب ‌هایی دارد که کار نصب را راحت‌ تر می‌ کند. دو روش شیری و شیشه‌ ای برای چاپ استیکر وجود دارد.

همان‌ طور که از نام استیکر شیشه ‌ای پیداست، پس از چاپ مانند شیشه از دو طرف دید دارد ولی در استیکر شیری زمینه سفید دارد و تصویر از یک ‌طرف دید دارد.

راهنمای انتخاب رنگ کاغذ دیواری

انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای داشتن یک دکوراسیون بی نظیر

پس از آنکه سبک مورد نظرتان را انتخاب کردید، انتخاب رنگ در مرحله بعدی قرار میگیرد. رنگ کاغذهای دیواری باید با پنجره ، کفپوش، مبلمان و سایر دکوراسیون هماهنگی داشته باشد. از پالت رنگ باقی قسمتهای دکوراسیون میتوانید رنگ مد نظر خود را انتخاب کنید و آن رنگ را در انتخاب این محصول به کار گیرید.

برای ایجاد کنتراست از رنگ تاکید شده در رنگبندی دکوراسیون استفاده کنید. در مواردی که از کاغذ دیواری و رنگ به طور هم زمان استفاده میشود، برای یک گذر آرام از رنگ زمینه این محصول برای رنگ دیوار استفاده کنید.

اگر مبلمان طرحدار دارید و میخواهید از کاغذهای دیواری طرحدار نیز استفاده کنید، میتوانید الگوی مشابهی انتخاب کنید که از الگوی پارچه بزرگتر یا کوچکتر باششد.

اگر دکوراسیون شلوغ و به شدت طرحداری دارید، انتخاب یک کاغذ دیواری ساده که دارای هماهنگی رنگبندی با دکوراسیون است زیبایی بصری دلنشینی ایجاد میکند.

کاغذهای دیواری که پس زمینه فلزی براق دارند انتخاب مناسبی برای اتاق هایی هستند که نورگیر نیستند. چراکه با انعکاس نور باعث روشن تر شدن اتاق میشود.

راهنمای انتخاب رنگ کاغذ دیواری

انتخاب الگو کاغذ دیواری

  • دادن خانهبزرگ تر یا کوچکتر نشان 

انتخاب الگو می تواند در بزرگتر یا کوچکتر نشان دادن فضا تاثیر زیادی داشته باشد. برای کاهش فضای بصری در یک اتاق بزرگ میتوانید از طرح های بزرگ با زمینه تیره استفاده کنید.

کنتراست بین این رنگ و طرح موجب ایجاد توهم نوری میشود که دیوارها را به یکدیگر نزدیکتر و فضا را صمیمی تر میکند. استفاده از الگوهایی با نقوش زیر یک اتاق کوچک را بزرگتر نشان میدهد

  • عریض تر و بلندتر شدن دیوارها

اگر اتاق شما سقف کوتاهی دارد با استفاده از الگوهای راه راه عمودی میتوانید از لحاظ بصری در اتاق ارتفاع ایجاد کنید. این در حالی است که استفاده از راه راه های افقی دیوارها را عریض تر نمایش میدهد. لزومی ندارد این طرح راه راه صاف و نامنظم باشد. طرح های آبرنگی راه راه نیز میتواند انتخاب های مناسبی باشند.

  • برجسته کردن یک دیوار در اتاق با طرح متفاوت

در هر اتاقی میتوانید یک دیوار را برجسته تر کنید. مثلا دیوار پشت تختخواب در اتاق خواب ، دیوار پشت تلویزیون در پذیرایی یا دیوار پشت بوفه در اتاق نشیمن. پوستر سه بعدی گزینه مناسبی برای این موارد است. قیمت کاغذ دیواری سه بعدی نیز به صورتی است که هزینه های شما را افزایش نخواهد داد.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری

انتخاب جنس و ویژگی کاغذ دیواری

در صورتی که از کاغذ دیواری در آشپزخانه استفاده می کنید، نوع آنتی باکتریال آن گزینه بسیار مناسبی است که از آلوده شدن این محصول جلوگیری میکنید.

کاغذ دیواریهای قابل شستشو از انواع مدلهایی هستند که این روزها طرفداران بسیار زیادی دارند. به خصوص برای افرادی که کودکان خردسال دارند و امکان کثیف شدن دیوارها افزایش می‌یابد و تمیز کردن مرتب دیوارها اهمیت دارد.

سخن اخر

در این مقاله تلاش کردیم تا نکات مهم در خصوص انتخاب رنگ کاغذ دیواری مناسب را برای شما تشریح کنیم.  شما میتوانید با خرید از فروشگاه پرینت لوتوس علاوه بر دسترسی به تعداد زیادی و متنوعی از محصولات مختلف با اطمینان از کیفیت و قیمت خرید کنید.

مهم ترین مزیت فروشگاه پرینت لوتوس ارائه مشاوره توسط طراحان متخصصی است که می توانند تصمیم گیری را برای شما آسان تر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما