سقف کشسان استخر ارمغان سلامتی و زیبایی

سقف کشسان استخر

برای دیدن نمونه کارها اینجا کلیک کنید

سقف کشسان استخر به‌عنوان یکی از جدیدترین، زیباترین و کاربردی‌ترین انواع محصولات پوششی سقف کاذب وارد بازار ایران شده است. سقف کاذب کشسان مناسب برای انواع استخر دارای مزایای زیادی است. همچنین یکی از رایج‌ترین کاربردهای این محصولات در محیط‌های مختلف و استخرها، استفاده به جهت پوشش و زیبایی محیط است.

استخر به‌عنوان محیطی بسیار مرطوب، مستعد بروز انواع  آلودگی قارچی، کپک‌زدگی و تجمع حشرات است. به همین جهت پاکیزگی در استخر، به‌ویژه استخرهای پررفت‌وآمد از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد. بنابراین باید از محصولات استاندارد، باکیفیت و تولید شده توسط مجموعه‌های معتبر استفاده شود.

اجزای تشکیل‌دهنده‌ی سقف کشسان استخر

آشنایی با اجزای تشکیل‌دهنده‌ی هر محصول به شما این امکان را می‌دهد تا از کیفیت، کارایی آن در محیط موردنظر و قیمت تمام‌شده اطمینان حاصل کنید. سقف کشسان استخر از اجزای مختلفی تشکیل شده است.

گرچه انواع متریال مانند پلاستیک ساده و شفاف، شیشه و تلق برای پوشش سقف کاذب استخر وجود دارد اما به دلیل عدم انعطاف‌پذیری، کیفیت و دوام پایین، هزینه‌ی بالای نگهداری و پوشش نامطلوب کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورکلی ساختار اصلی سقف کشسان از یک ‌تکه ‌پارچه با جنس پی‌وی‌سی تشکیل شده است.

این پارچه به‌وسیله‌ی اسکلت فلزی بر دیوار و یا سقف محیط موردنظر محکم می‌شود. پی‌وی‌سی تشکیل شده از پلی ‌وینیل ‌کلراید سی و ماده‌ای پلاستیکی است و به دلیل عدم جذب رطوبت می‌تواند دوام بیشتری در محیط مرطوب استخر داشته باشد. این محصول همچنین در برابر حرارت و آتش‌سوزی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است و در اثر برخورد گرمای بیش‌ از حد، خاصیت کشسانی پیدا می‌کند. دلیل نام‌گذاری این نوع پوشش کاذب به نام سقف کشسان استخر نیز به همین دلیل است.

13 مزیت استفاده از سقف کشسان استخر

استفاده از این محصول پوششی باکیفیت و مناسب مزایای، زیادی دارد. معمولاً از این نوع سقف پوششی در سرویس‌های بهداشتی، حمام، آشپزخانه، استخرها و سایر بخش‌های داخلی خانه و دیگر اماکن به جهت زیبایی هرچه بیشتر محیط استفاده می‌شود. اما سقف کشسان استخر علاوه بر زیبایی دارای مزیت‌های دیگری نیز هست که در این بخش به 13 مزیت مهم و کاربردی سقف کشسان پرداخته شده است.

سقف کشسان استخر

1.  پوشش کامل سقف اصلی

اگر سقف اصلی استخر و یا هر محیط دیگری، رنگ و شکل خود را ازدست‌داده باشد و تعمیرات آن منجر به‌صرف هزینه‌های بسیار شود، استفاده از سقف کشسان یک انتخاب مناسب است. این محصول می‌تواند سقف اصلی محیط را به‌خوبی پوشش دهد و بسته به مدل و طرح انتخابی، نمایی جدید به محیط ببخشد.

2.  عدم پوسیدگی سقف کشسان استخر

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محصول، آن است که به ‌راحتی‌ پوسیده نمی‌شود. پارچه‌ی پی‌وی‌سی به‌کاررفته در سقف کاذب کشسان در برابر انواع گازهای سمی مانند گوگرد و کلر، بخارهای خورنده، رطوبت بالا و برخورد آب به شکل مستقیم مقاومت بالایی دارد.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محصول، آن است که به ‌راحتی‌ پوسیده نمی‌شود. پارچه‌ی پی‌وی‌سی به‌کاررفته در سقف کاذب کشسان در برابر انواع گازهای سمی مانند گوگرد و کلر، بخارهای خورنده، رطوبت بالا و برخورد آب به شکل مستقیم مقاومت بالایی دارد.

3.  پاکیزگی محیط استخر

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مطلوب سقف کاذب کشسان، خاصیت آنتی‌ باکتریال آن است. میکروب‌ها، باکتری‌ها و سایر عوامل مؤثر در آلودگی محیط نمی‌توانند بر سطح سقف کشسان استخر تأثیر بگذارند و محکوم به نابودی هستند. همان‌طور که می‌دانید پاکیزگی در محیط استخر، سرویس بهداشتی و حمام اولویتی بسیار مهم است. استفاده از پوشش سقف کشسان با نابود کردن عوامل آلودگی به پاکیزگی هرچه بیشتر محیط کمک می‌کند.

4.  قدرت نگهداری آب

سقف کشسان می‌تواند در هر مترمربع حدود 150 لیتر آب را نگه‌ دارد. جلوگیری از نفوذ آب منجر به عدم جذب رطوبت، نم‌زدگی و تخریب دیوارها و سقف اصلی می‌شود.

5.  آکوستیک بودن

سقف کشسان استخر از انعکاس و همچنین خروج صدا در محیط استخر جلوگیری می‌کند. این ویژگی منحصربه‌فرد در انواع سقف کاذب می‌تواند منجر به آرامش بیشتر افراد حاضر در استخرهای عمومی شود. همچنین در استخرهای خصوصی نیز موجب عدم عبور صدا به بیرون از محیط استخر می‌شود.

6کاهش هزینه‌های نگهداری

پوشش کشسان نیازی به نگهداری زیادی ندارد. درواقع پس از نصب سقف کشسان استخر دیگر نیازی به‌صرف هزینه‌ برای نگهداری از آن نیست. همچنین این محصولات معمولاً با ضمانت‌نامه‌ی خرید بلندمدت عرضه می‌شوند.

7.  قابل شستشو

سقف کشسان استخر بدون نیاز به مواد شوینده و با استفاده از آب تمیز می‌شود و هر زمان که نیاز بود، می‌توانید آن را بشویید.

سقف کشسان استخر

8.  سازگاری سقف کشسان با محیط‌زیست

 پوشش کشسان با محیط‌زیست سازگاری فراوانی دارد. ازجمله ویژگی‌هایی که می‌توان در مورد سازگاری این محصولات با محیط‌زیست نام برد عبارت‌اند از قابل بازیافت هستند، عایق مواد مضر بوده و همچنین می‌توانند با حفظ دمای محیط از مصرف انرژی جهت برقراری تعادل دمایی نیز جلوگیری کنند.

9.  تنوع در طرح و نقش

دست شما برای انتخاب طرح و نقش مناسب جهت خرید سقف کشسان کاملاً باز است. هیچ محدودیتی از بابت تنوع طرح و نقش وجود ندارد. حتی می‌توانید طرح سفارشی دلخواه خود را در اندازه‌ی متناسب با محیط روی سقف کشسان چاپ و سپس آن را نصب نمایید. سفارش طرح‌های مختلف به‌صورت شفاف، نیمه‌ شفاف، آینه‌ای، انعکاسی و مات نیز امکان‌پذیر است.

10.       قابلیت نورپردازی

امکان استفاده از لوازم نورپردازی جهت جلوه بخشیدن به سقف کشسان استخر نیز وجود دارد. در این مورد می‌توانید با کارشناسان مربوطه مشورت نمایید تا بهترین نمای استخر را داشته باشید.

11.       نصب سریع

نصب و بهره‌برداری از این نوع پوشش زمان زیادی لازم ندارد. با بهره‌گیری از افراد متخصص می‌توان پوشش سقف کشسان را در مدت‌زمان کوتاهی نصب نمود.

12.       مناسب برای هر مکان

تفاوتی ندارد که محیط استخر شما بزرگ است یا کوچک، در هر محیطی می‌توانید نسبت به نصب سقف کشسان استخر اقدام نمایید. حداکثر میزان پوشش برای یک پارچه‌ی پی‌وی‌سی سقف کشسان 80 متر است. با اتصال چندین پرده به یکدیگر می‌توان فضای پوشش را تا بیشتر از هزار متر و برای محیط‌های با وسعت بیشتر نیز گسترش داد.

13.       قیمت خرید و اجرای سقف کشسان استخر

قیمت مناسب سقف کشسان استخر در مقایسه با قیمت دیگر انواع سقف کاذب یک مزیت خاص است. شما عزیزان در ازای پرداخت هزینه‌ای بسیار مناسب، تمامی قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد سقف کشسان را دریافت خواهید کرد. علاوه بر خرید، قیمت اجرای سقف کشسان نیز کمتر از سایر سقف‌های کاذب تمام خواهد شد.  

هزینه‌ی تمام شده بسته به متریال کاربردی، متراژ و همچنین افزودن قابلیت‌هایی نظیر نورپردازی، طرح سفارشی و غیره متفاوت خواهد بود. مجموعه‌های تخصصی در این زمینه هزینه‌ها را به‌صورت متری حساب می‌کنند.

جمع‌بندی

اگر سقف استخر شما بنا به دلایلی ازجمله فرسودگی یا آلودگی، ظاهر زیبای خود را از دست داده و یا می‌خواهید نمای زیباتری در اختیار داشته باشید، استفاده از سقف کشسان یک انتخاب بسیار عالی است. استفاده از این محصولات علاوه بر کاهش هزینه برای خرید، نصب و نگهداری سقف کاذب به بهداشت و سلامت محیط نیز کمک خواهد کرد. توجه داشته باشید، از فروشندگان معتبر خرید کنید، از آن‌ها ضمانت‌نامه‌ی معتبر بخواهید و حتماً قبل از خرید سقف کشسان استخر به ویژگی‌های آن توجه ویژه داشته باشید.

بسیار مهم است که سقف کشسان توسط افراد متخصص، تجهیزات تخصصی، پارچه پی‌وی‌سی، پایه‌های فلزی محکم، بادوام و در جای مناسب خود نصب شود. عدم نصب صحیح می‌تواند منجر به شکم آوردن محصول، عدم پوشش کامل فضا و سقف اصلی، همچنین عبور عوامل مضر از آن و آسیب به سقف و دیوارهای محیط استخر شود.

به پیج اینستاگرام تیم پرینت لوتوس سر بزنید و از تخفیفات ما باخبر بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما