طراحی پوستر تبلیغاتی

چاپ پوستر تبلیغاتی

به پیج پرینت لوتوس سر بزنید و از تخفیفات ما باخبر بشید

برای ثبت سفارش و مشاهده نمونه کار و دیدن قیمت تقریبی روی دمه زیر کلیک کنید

امروزه طراحی پوستر تبلیغاتی را بیشتر برای سرمایه گذاری در کسب و کار، پیشرفت در کار و بهبود درآمدزایی برای کار خود و تولید عکس استفاده می کنند و انواع مختلفی دارند که هر یک برای انجام کاری مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آن ها قیمت های مختلفی دارند و نوع آن ها هم با یکدیگر فرق دارند که انتخاب هر یک به عهده مشتریان است و طراحان پوستر تبلیغاتی مهمترین بخش در درآمدزایی مشتریان را بر عهده می گیرند. 

ما در مجموعه پرینت لوتوس برای شما طراحی پوستر تبلیغاتی برای اینستاگرام نیز انجام میدهیم. 

طراحی پوستر تبلیغاتی
طراحی پوستر تبلیغاتی

پوستر تبلیغاتی

گاهی اوقات شاید به این که پوستر تبلیغاتی چیست و چه کارایی دارد فکر کرده باشید. پوستر، کاتولوگ و بیلبورد در کارهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد که هر فرد برای تبلیغات محصولات و درآمدزایی این خدمات را ارائه می دهد و این تبلیغات یک کار هنری برون گرا است و پوستر به صورت یک طرح تبلیغاتی گرافیکی است و طراح پوستر تبلیغاتی باید بداند که تصویر و کلمات چگونه باید در کنار هم قرار بگیرند که مفهوم عکس در ذهن مشتریان حک شود و مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای طراحی پوستر تبلیغاتی

مزایای طراحی پوستر تبلیغاتی عبارتند از : طراحی کاتالوگ تبلیغاتی برای بازاریابی و معرفی یک کسب و کار مورد استفاده قرار  می گیرد و پوستر های تبلیغاتی یکی از بهترین راه هایی است که اغلب مردم برای سرمایه گذاری از آن استفاده می کنند و طراحی پوستر یک کار گرافیکی است که می توان در شبکه های اجتماعی از آن استفاده کرد، شما با خلق طراحی سریع تر می توانید ذهن مخاطب را برای تبلیغات محصولات خود آماده کنید و …  این مواردی که ذکر شد، یکی از بهترین راه هایی است که می توان به عنوان درآمدزایی استفاده کرد و پوستر های تبلیغاتی در دیوار ها و یا بیلبوردها در سطح شهر مشاهده می شوند.   

 

خلاقیت در طراحی پوستر تبلیغاتی

امروزه در طراحی پوستر تبلیغاتی از طراحی گرافیکی استفاده می کنند که طراحی گرافیکی به صورت کاتالوگ تبلیغاتی و یا بروشور تبلیغاتی است که این طرح های خلاقانه در کاتولوگ و پوستر باعث درآمدزایی بیشتر در تبلیغات هستند و همین کار موجب جذب خیلی از مخاطبین برای تبلیغات از پوستر های تبلیغاتی گرافیکی می شود و به همین دلیل است که می گویند طراحان پوستر تبلیغاتی بیشترین تاثیر را در درآمدزایی دارند و آن ها باید اطلاعاتی را در مورد مسائل فرهنگی و هنری مردم در کل داشته باشند و این کار برای پیشرفت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های این طراحان این است که از ذهنی پویا و پر ازدحام برخوردار هستند.

 

فرق طراحی پوستر تبلیغاتی سنتی و مدرن 

بعد از گذشت سال ها طراحی، طراحی گرافیک سنتی جای خود را به طراحی مدرن گرافیکی داده است. به این منظور است که برای طراحی یک جسم با یک عکس نیاز به محاسبات ریاضی و پیچیده ای داریم که با پیشرفت تکنولوژی محاسبات به صورت دیجیتالی و رایانه ای انجام می شود که امروزه طراحان برای طراحی پوسترها باید با تکنولوژی مدرن آشنایی کامل را داشته باشند و اما لازم به ذکر است که همین کار باعث ایجاد یک رقابت تجاری و هنری بین طراحان گرافیک مدرن و طراحان گرافیک سنتی و باعث مخالفت های بسیار زیادی شده است.

ساختن آگهی و طراحی پوستر تبلیغاتی 

برای ساختن و یا طراحی پوستر تبلیغاتی جمع آوری اطلاعات موردنیاز برای نوشتن آگهی امری ضروری و مهم است تا بتوانیم پوستر را به بهترین نحوه ممکن طراحی کنیم. اولین قدم برای تهیه آگهی، جمع آوری اطلاعات لازم برای نوشتن متن آگهی است. اطلاعاتی که تهیه کننده آگهی باید در مورد کالا کسب نماید با پاسخ دادن به  پرسش های زیر می توان کسب نمود:

لوازم، مواد و چه عواملی در محصولات خود بکار می برند؟

کیفت ساخت محصولات چگونه است؟

کارایی محصولات مورد نیاز چه افرادی می باشد؟

چگونه با کالای رقیب مقایسه می شود؟

چگونه محصولات را در فروشگاه ها و مراکز خرید شناسایی کنیم ؟

قیمت محصول چقدر است؟

چه حقیقت هایی در مورد کالا ها وجود دارد؟

 برای مشتریان چه عواملی حائز اهمیت است؟

قیمت طراحی پوستر تبلیغاتی

قیمت طراحی پوستر تبلیغاتی به عوامل زیادی مانند: اندازه ، رنگ، تعداد، جنس، کیفیت و …  بستگی دارد و حتی قیمت طراحی سنتی با مدرن با یکدیگر تفاوت زیادی دارد که هر یک با توجه به کارایی که دارند، فرق دارد. هیچ کدام از نظر قیمت تعرفه های مشخصی ندارند و قیمت هر کدام از آن ها بستگی به نوع سفارش مشتریان دارد .
 
 
 
قیمت پوستر تبلیغاتی
قیمت طراحی پوستر تبلیغاتی
 
 

ابزارهای طراحی پوستر در فتوشاپ

پوسترها را عموما با برنامه گرافیکی فتوشاپ طراحی می کنند.مهم ترین ابزار های تشکیل دهنده پوستر فتوشاپ عبارتند از: رنگ ها، فرم ها و فونت ها که هر یک از این مواردی که گفته شده است در پوستر های تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارند که هر کدام با توجه به محصولات و قوانینی که طراحی تبلیغاتی برای آن ها انجام می شود، طراحی می شوند و رعایت هر کدام در زیبایی طراحی تاثیر بسیار زیادی دارد و این سه ابزاری که نام برده شده است همگی باهم طراحی پوستر در فتوشاپ را تشکیل می دهند. 

 

ابزار رنگ در طراحی فتوشاپ

طراحی پوستر گرافیکی به معنای طراحی پوستر در فتوشاپ است که از چند ابزار ثابت (رنگ و فونت و فرم ) تشکیل می شود و رنگ ها در پوستر سهم قابل توجهی از بابت اثر بخشی و موفقیت در اطلاع رسانی دارد و همیشه بهتر است از سه نوع رنگ مهم و اصلی در فتوشاپ استفاده کنید و رنگ مهم ترین ابزار در پوستر تبلیغاتی است. یکی از آن رنگ ها اصلی ترین نقش را در رنگ ها دارد و بخش بیشتری از پوستر را تشکیل می دهد . رنگ دوم اهمیت کمتری نسبت به رنگ اول دارد و رنگ سوم زیاد حائز اهمیت نمی باشد و رنگ سرد در پوسترهای تبلیغاتی مواد غذایی به دلیل تاثیر متقابل آن با رنگ های گرم ، احساس آرامش و اطمینان را به مشتریان منتقل می کند . 

رنگ در طراحی پوستر
اهمیت رنگ ها در طراحی پوستر

ابزار فرم در طراحی فتوشاپ

فرم ها هم مانند رنگ ها از اجزای تشکیل دهنده طراحی پوستر تبلیغاتی در فتوشاپ هستند که منظور از فرم در فتوشاپ همان اشکال و نمادهای بکار رفته در عکس پوسترها می باشد که بر اساس طراحان مجرب طراحی شده است و هر یک برای تاثیر گذاری بیشتر در ذهن مشتریان بکار می رود که فرم ها هم مانند رنگ ها دارای معنی و مفاهیمی هستند که باید هر یک را با توجه به  کارایی های که دارند مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال خطوط شکسته در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد مانند خودرو سازی و خطوط منحنی در صنایع و خدمات سبک تر مورد استفاده قرار می گیرد، مانند صنایع غذایی و یا تولیدات اسباب بازی.

ابزار فونت در طراحی فتوشاپ

فونت ها هم مانند رنگ ها و فرم ها از اجزای تشکیل دهنده طراحی پوستر تبلیغاتی در فتوشاپ هستند و باید برای انتخاب هر یک دقت کنید و باید با هدف و موضوع پوستر همخوانی داشته باشد.برای مثال برای پوستر تاریخی باید از فونتی که نشان دهنده آن زمان است استفاده شود و در پوستر های بچه گانه باید از فونت های کودکانه و فانتزی استفاده شود و شما هیچ وقت نباید نوشته های پوستر را به صورت ساده بنویسید یعنی نوشته های پوستر نباید مانند کتاب داستان و یا روزنامه به صورت ساده نوشته شوند و شما هر خلاقیتی که می توانید برروی فونت ها و نوشته ها انجام دهید تا نوشته های پوستر شما شبیه کتاب داستان نباشد . 

 

ابزارها در طراحی پوستر
نقش ابزارها در طراحی پوستر

انتخاب پوستر تبلیغاتی 

ضمن انتخاب طرح و دسته بندی خود برای پوستر، می توانید یک لایحه تبلیغاتی نیز در نظر بگیرید. این پوستر است که برای انتشار اخبار اطلاعات و سیاست ها در طول انتخابات یا موضوعات ویژه استفاده می شود. مقامات دولتی و بیشتر سازمان ها از این نوع پوسترها استفاده می کنند و افراد اگر  بخواهند یک جمله خاص قوی بگذارند از آنها استفاده می کنند.

انتخاب دسته دیگر، پوستر موضوع است. این یکی دیگر از انتخاب های بسیار رایج پوستر است که یک محور اصلی یا هدف اصلی برای طراحی هستند. یک مثال خوب می تواند تبلیغاتی برای یک گروه جدید باشد. تصویر گروه ها با چند کلمه انتخاب در مورد گروه در اطراف یا زیر آن به صورت برجسته در مرکز نمایش داده می شود. اینها اساساً با هدف فروش آنها به طرفداران چاپ می شوند.

 

پوستر آموزنده

پوسترهای آموزنده گزینه بعدی شما خواهد بود. اینها پوسترهای سفارشی هستند که به گسترش اطلاعات و حتی آگاهی کمک می کنند. می توانید این پوسترها را در هر جایی مشاهده کنید که نیاز به آگاهی از یک موضوع خاص باشد. ممکن است پوستری با تصویر حیوانات در معرض خطر پیدا کنید که از آنها برای کمک به این حیوانات و یا حتی اخطار یک ماشین خراب در برابر رانندگی مست استفاده می کند. به احتمال زیاد در این پوسترها کلمات بیشتری نسبت به تصاویر خواهید یافت.

 

نکات مهم در طراحی پوستر گرافیکی

استفاده از ابزارهای فونت، فرم و رنگ که در موارد بالا به آنها اشاره شد، قابل  ذکر است که این قوانین فقط برای طراحی پوستر تبلیغاتی گرافیکی و یا همان فتوشاپ به کار نمی رود بلکه برای تمام پوسترها مورد استفاده قرار می گیرد و همه ی این موارد به خلاقیت طراح بستگی دارد که چگونه فرم ها، شکل ها، رنگ ها و فونت ها را برای طراحی پوستر در کنار هم قرار می دهد و همیشه به جز قانون و قوانین، قواعد کلیشه ای هم وجود دارد. برای طراحی پوستر هیچ قاعده و قانون حتمی وجود ندارد. البته معتقدیم اصولا در طراحی پوستر تبلیغاتی قانون مشخصی وجود ندارد. طراحی پوستر تبلیغاتی در تبلیغات محیطی نقش مهمی دارد. این روز ها سازمان ها برای هر بخش از تبلیغات خود از طراحی پوستر منحصر به فرد برای هر موضوعی استفاده می کنند.

برای این که بتوانیم طراحی پوستر تبلیغاتی خوبی داشته باشیم، اول باید بدانیم چه میخواهیم تا آن ایده جذاب را خوب به طراح یا گرافیست انتقال دهیم تا پوستر مؤثرتری داشته باشیم. یک طراحی پوستر تبلیغاتی برای شرکت باید بتواند معنی یک جمله یک مفهوم را بیان کند. برای این کار می توانید از پرینت لوتوس و از گروه طراحی خبره آن استفاده کنید. طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی بروشور و طراحی کاتالوگ از جمله خدمات معجزه رنگ لوتوس می باشد. طراحی پوستر تبلیغاتی عمر کوتاه ولی اثر گذاری بلند مدت دارد. فقط کافی است که ایده جذاب و خلاقانه پشت آن طراحی پوستر باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما