تاثیر رنگ ها در طراحی بنر

مقدمه

رنگ‌ها مهم‌ترین بخش طراحی بنر حساب می‌شوند. طراحان بنر می‌دانند که نقش رنگ در وب‌سایت تا چه حد مهم و حیاتی است و به قدرت آن‌ها اعتقاد زیادی دارند. هر برند یک هویتی دارد و بازاریابان باید این نکته را در نظر بگیرند که هویت برند آن‌ها در ذهن مخاطب چه نقشی می‌بندد. به‌وسیله رنگ‌ها می‌توانید به سایت خود زیبایی دهید؛ درواقع رنگ‌ها به سایت شما روح می‌بخشند و رنگ‌هایی که برای سازمان و برند انتخاب می‌شوند، نقش مهمی در پشتیانی و ایجاد شخصیت برند ایفا می‌کنند. در این مقاله سعی می‌کنیم تأثیر رنگ در طراحی بنر را توضیح دهیم.

تأثیر رنگ در طراحی بنر تبلیغاتی

استفاده از رنگ‌ها در طراحی بنر بر روی عناصر گرافیکی، باعث می‌شود تا بنر شما جذاب و زیباتر شود. شما باید بدانید که رنگ را باید در ارتباط با هویت و شخصیت برند و با در نظر گرفتن جایگاه و به اصول انتخاب کنید؛ این کار یک عامل مهم برای جذب مشتری است. اگر اصول رنگ‌ها را به‌خوبی رعایت نکنید، به تبلیغات خود ضربه جدیدی وارد کرده‌اید و برای اینکه طراحی لوگو یا بنر و …شما زیبا و چشم‌نواز باشد، علاوه بر اینکه باید اصول و قواعد طراحی را رعایت کنید، بلکه باید از رنگ‌ها به‌درستی و در جای مناسب استفاده کنید و با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی، دچار شکست سختی خواهید شد.

معرفی رنگ‌های پراستفاده در طراحی بنر

رنگ سبز، حس تازگی و طبیعت

سبز رنگ طبیعت است و با مفاهیمی مانند صلح، رشد، رونق و گاهی اوقات به معنای ثروت شناخته می‌شود. از این رنگ برای برندهایی که مربوط به صنایع غذایی و طبیعی است، استفاده می‌شود و هم‌چنین حس تازه بودن را به انسان منتقل می‌کند.

رنگ آبی، رنگی اجتماعی

 آبی رنگ آرامش است که حس قدرت، اطمینان، ثباتی بودن و اعتماد را به برندها می‌دهد. شرکت‌ها و تبلیغ محصولات فنّاوری و فناوری، بانک‌ها، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و دیگر صنایع که می‌خواهند اعتماد خود را بالا ببرند، از این رنگ استفاده می‌کنند.

رنگ زرد، رنگ آفتاب‌، رنگ طلا و یادآور گنجینه و اشیاء باارزش

زرد رنگ قدرتمندی است که خاصیت درخشندگی دارد که اگر روی زمینه‌های تیره بنشیند، بسیار جذاب و دیدنی خواهد شد و در بین سایر رنگ‌ها بیشترین درخشندگی را دارد. البته نباید از رنگ زرد خیلی استفاده کنید چون چشم مخاطب را اذیت می‌کند؛ به همین دلیل بهتر است متعادل باشد و با بقیه رنگ‌ها آمیخته شود. از این رنگ در صنعت‌هایی مانند حمل‌ونقل، خدمات پست و ارسال کالا استفاده می‌شود.

تاثیر رنگ ها در طراحی بنر
تاثیر رنگ ها در طراحی بنر

رنگ قرمز، رنگ احساس

نماد این رنگ شور و هیجان است و به عشق و هیجان سرعت می‌دهد و برای اینکه معنی مفاهیم در بنر و تبلیغات را منتقل شود، از رنگ قرمز در محصول و تبلیغات استفاده می‌شود و بیشتر در صنایع غذایی، سرگرمی و خرده‌فروشان به کار می‌رود و بیان‌کننده مفهوم ضرورت است.

رنگ سیاه، رنگ قدرت

به لحاظ فنی سیاه رنگ نیست ولی برای طراحی لوگو و برند از ترکیب رنگ سیاه‌وسفید استفاده می‌کنند و زمانی که بارنگ سفید ترکیب می‌شود، بسیار جذاب می‌شود و نماد قدرت، اعتماد و پیچیدگی همراه با راز و کنجکاوی را دارد و برای شرکت‌های احساس جسور و قدرت، فناوری، روزنامه‌نگاری و مجله و شرکت‌های ورزشی مناسب است.

رنگ قهوه‌ای، رنگی با اصالت

نماد رنگ قهوه‌ای آرامش است و از خصوصیت‌های آن می‌توان به کلاسیک و سنتی و لوکس بودن آن اشاره کرد که از قدیم این را در خود حفظ کرده است. برندهایی که روی تاریخ غنی خود در صنعت تمرکز می‌کنند، از این رنگ استفاده می‌کنند.

رنگ سفید، یادآور پاکی

سفید رنگ خلوص نیت و سادگی است ولی باید به این نکته توجه کنید که برای حفظ تعادل، باید با سایر رنگ‌ها ترکیب شود و نباید تنها باشد. صنعت مراقبت‌های بهداشتی، صنعت داروهای پزشکی و برندهای فناوری اطلاعات و فنّاوری قدرتمند مانند اپل از این رنگ برای چاپ بنر و تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما