5 نکته کلیدی قبل از نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی جزو کارهایی است که اگر اقدامات و پیش بینی های لازم را نداشته باشید احتمال هر اتفاقی وجود خواهد داشت، چرا که ممکن است منجر به خسارات مالی یا زمانی شوید و یا در صورت عدم جبران آن، شکل و ترکیب ظاهری منزل شما چندان جالب نباشد و آن را بد نشان بدهد. در این صورت جمله پیشگیری بهتر از درمان است در این جا به خوبی صدق می کند.

به طرور کلی در اغلب موارد با رعایت نکردن یکسری نکات ساده و معمولی ممکن است طرح دکوراسیون داخلی شما آن گونه که می خواهید پیش نرود، اما با رعایت 5 نکته لازم و ضروری می توانید کار نصب را با موفقیت به اتمام برسانید.

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

5 کار ساده ولی مهم و ضروری قبل از نصب کاغذ دیواری

اقدامات قبل از نصب اگر به درستی انجام پذیرد شما در پایان کار رضایت کامل خواهید داشت، این 5 اقدام ساده، ولی بسیار مهم و ضروری عبارتند از:

  1. حتما قبل از نصب کاغذ دیواری تصمیم بگیرید که آیا می خواهید سقف را نقاشی کنید یا خیر، چرا که بعد از نصب نقاشی سقف بسیار سخت خواهد بود.
  2. چسباندن پلاستیک به فاصله 1 متری از دیوار به جهت نریختن چسب کاغذ دیواری روی زمین حتما ابتدا انجام شود، چرا که پس از خشک شدن چسب بر روی زمین تمیز کردن آن با زحمت زیادی همراه است.
  3. اگر می خواهید کلید و پریز ها را تعویض نمایید می توانید از فرصت به دست آمده در زمان نصب استفاده نمایید و برای خرید اقدام نمایید. اما اگر قصد تعویض آن ها را ندارید، می توانید در زمان نصب آن ها را در مخلوط آب و کف بیاندازید و پس از اتمام کار دوباره نصبشان کنید، به این صورت یک کلید و پریز تمیز و مشابه جنس نو خواهید داشت.
  4. در صورتی که نیاز دارید سیمی جا به جا شود، قبل از نصب کاغذ دیواری باید به فکر باشید، بنابراین ابتدا جای آن ها را مشخص نمایید و بعد روی آن ها را گچ کاری کنید. به این صورت سیم ها به زیر کاغذهای دیواری می روند و دیگر مشخص نیستند، در نتیجه شما دکوراسیون شیک تری خواهید داشت.
  5. در صورتی که فضای شما خالی نیست و اسباب و اثاثیه دارد، قبل از نصب آن ها را به وسط اتاق بیاورید تا با دیوار فاصله داشته باشند. توجه داشته باشید که قبل از شروع به کار تمامی تابلوها، قاب عکس ها و هر چیزی که بر روی دیوار نصب کرده اید را، از روی دیوار بردارید.
نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری

5 نکته طلایی حین کار نصب

در قسمت قبل درباره ی نکات قبل از نصب صحبت کردیم اما در حین نصب هم نکاتی هستند که توجه کردن به آن ها در پایان کار و حتی پس از یک سال استفاده نمایان می شود. در ادامه این نکات طلایی را به طور مفصل برای شما شرح داده ایم.

  • از هر چسبی برای کاغذ دیواری استفاده نکنید.

شاید برخی از افراد از اهمیت نوع چسب کاغذ دیواری که برای کار نصب می خواهند استفاده کنند، واقعا بی اطلاع باشند و همین موضوع می تواند یکی از علل خراب شدن کار باشد.

  • از نصاب حرفه ای برای کار نصب کمک بگیرید.

تهیه بهترین جنس کاغذ دیواری و مرغوب ترین نوع چسب، جهت انجام کار نصب به تنهایی کافی نیست. وجود مواد اولیه یک چیز است و وجود یک مجری حرفه ای و با تجربه یک چیز دیگر!

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری
  • اگر دیوارها سالم است، حتما از عدم وجود رطوبت مطمئن شوید.

یکی دیگر از عوامل که جزیی مهم از اقدامات قبل از نصب کاغذ دیواری دیواری است، بستر یا دیواری است که قصد اجرای کار را بر روی آن دارید. سطح روی دیوار باید کاملا صاف و یک دست باشد و خبری از ذره ای نم و رطوبت احتمالی هم نباید باشد.

  • نصب کاغذ دیواری با هر جنسی برای شما مناسب نیست.

یکی از اصلی ترین فاکتورهای خرید این محصول، نوع جنس مد نظرتان است که در آینده می توانید به اهمیت آن به شدت پی ببرید.

  • خود را ملزم به خرید کاغذ دیواری مشابه کاغذ دیواری فعلی منزل تان نکنید.

اگر قبلا از کاغذ دیواری با طرح و رنگ به خصوصی استفاده کرده اید و دوست دارید دوباره همان طرح را تهیه کنید لازم است نام برند، کد، ابعاد و شرکت سازنده آن را بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما