کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند؛ دنیای تصاویر واقعی

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند

کاغذ دیواری سه بعدی خانه هوشمند؛ دنیای تصاویر واقعی

با گسترش روزافزون تکنولوژی در خانه‌ها، استفاده از کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند نیز افزایش چشمگیر یافته است. دیوار پوش‌هایی که در کنار دیگر اجزای تکنولوژی‌محور خانه‌ی هوشمند به زیبایی، جذابیت، آرامش و کارایی محیط زندگی می‌افزایند. خانه‌ی هوشمند، محیطی که همه چیز در آن با استفاده از دستگاه‌های متصل به اینترنت مدیریت می‌شود. در چنین خانه‌ای می‌توانیم راحت و آسوده زندگی کنیم و نگران بهره‌وری انرژی نیز نباشیم.

خانه‌ای که دارای چنین سیستم مدیریت پیشرفته‌ای است باید دارای ظاهر زیبا و مفرح نیز باشد. با استفاده از کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند می‌توانید منزل خود را زیباتر کنید. کاغذ دیواری سه بعدی می‌تواند مکمل خوبی برای تکنولوژی نورپردازی، تهویه، پخش موسیقی و دیگر لوازم هوشمند جهت آرامش هرچه بیشتر ساکنین خانه محسوب شود.

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند چیست؟

کاغذ دیواری سه بعدی هیچ تفاوتی از نظر جنس و کیفیت با کاغذ دیواری معمولی ندارد. عمده تفاوت این دو نوع دیوارپوش کاغذی در نوع طراحی آن‌ها است. در طراحی مدل سه بعدی از سایه‌ها استفاده شده تا حالاتی مانند برجستگی و یا فرورفتگی در طرح کاغذ ایجاد شود. این فرورفتگی یا برجستگی‌ها زمانی نمای بهتری دارند که در فاصله‌ی حدوداً سه متری آن‌ها قرار داشته باشید. به این نکته توجه کنید که کاغذهای دیواری از نوع اکلیلی یا برجسته جزء دسته‌بندی کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند محسوب نمی‌شوند.

 

کاغذ دیواری سه بعدی انتخاب مناسب برای دکوراسیون

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند دارای بیش از هزار نوع طرح و نقش مختلف است و بسته به سلیقه و نوع چیدمان منزل می‌توانید آن‌ها را انتخاب نمایید. البته این نوع کاغذ دیواری یک رقیب سر سخت به نام پوستر سه بعدی نیز دارد.

یک ویژگی کاغذ دیواری سه بعدی نسبت به پوستر قیمت کمتر آن است. در ادامه راجع‌ به قیمت مفصل صحبت می‌کنیم؛ اما به دلیل آنکه کاغذ دیواری در تیراژ انبوه تولید می‌شود نسبت به پوستر از قیمت کمتری برخوردار است و می‌توانید متراژ بیشتری از دیوارها و حتی سقف را با آن پوشش دهید. این مزیت در زیبایی خانه شما تأثیر بسیاری دارد.

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند

3 ویژگی کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند یکی از محبوب‌ترین انواع دیوارپوش‌ها است. همان‌طور که می‌دانید امروزه انسان‌های شهرنشین مجبور هستند زندگی در آپارتمان‌های کوچک را انتخاب کنند. کاغذ دیواری سه بعدی کمک می‌کند تا فضا بزرگ‌تر دیده شود. در اصطلاح رایج، بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید دید وسیع‌تری به شما می‌دهد. همین مزیت موجب می‌شود تا ساکنین خانه از روحیه‌ی بهتری برخوردار شوند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های کاغذ دیواری سه بعدی می‌پردازیم:

1.  قیمت کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند

کاغذ دیواری سه بعدی از نظر قیمت با انواع پوشش‌های کاغذی معمولی تفاوت چندانی ندارد. در حقیقت جنس، کیفیت و برند سازنده ازجمله عوامل اصلی مؤثر بر قیمت انواع کاغذ دیواری هستند و سه بعدی بودن یا نبودن آن‌ها تأثیر چندانی بر قیمت ندارد. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت تمام ‌شده‌ی کاغذ دیواری سه بعدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستمزد نصاب
 • هزینه حمل‌ و نقل
 • کشور و برند تولید کننده
 • قابل شستشو بودن یا نبودن
 • محل نصب و هزینه‌های زیر سازی
 • ضخامت کاغذ دیواری تولید شده
 • جنس نانو، پی‌ وی ‌سی معمولی، متوسط و یا سنگین

2.  طراحی کاغذ دیواری سه بعدی

یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند طراحی آن است. این نوع پوشش به‌ صورت رولی در متراژهای مشخص عرضه می‌شود. دارای طرح‌های تکرارشونده است، می‌تواند یک یا چندین نقطه را به‌خوبی پوشش دهد و حس رویایی طرح سه بعدی را به افراد خانه انتقال دهد.

3. محل نصب کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند

کاغذ دیواری سه بعدی را همانند دیگر انواع پوشش‌های معمولی می‌توانید هم بر دیوار محیط خانه و هم محل کار، فروشگاه‌ها و هتل‌ها مورداستفاده قرار دهید. همچنین کاغذ دیواری سه بعدی را می‌توان بر روی دیوارها و سقف خانه نصب کرد. با توجه ‌به طراحی متنوع و جذاب آن قطعاً دست شما در انتخاب بسیار باز خواهد بود. اینکه کدام طرح را برای چه قسمتی از خانه انتخاب کنید به سلیقه‌ی شما بستگی دارد اما فراموش نکنید که همیشه بهتر است قبل از هر اقدامی با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

کاغذ دیواری سه بعدی چه تأثیری بر زیبایی خانه دارد؟

تا این قسمت از مطلب در مورد نقش کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند در زیبایی محیط صحبت شد. حال وقت آن رسیده تا مفصل‌تر در این ‌رابطه صحبت کنیم.

یک مسئله‌ی اساسی در طراحی دکور خانه و یا محل کار این است که فضای مناسبی برای القای حس الهام ‌بخشی، هیجان، آرامش، شادی، سرگرمی و یا تلفیقی از چند حس مختلف به اعضای حاضر در محیط ایجاد کند. کاغذ دیواری سه بعدی البته به این شرط که طرح مناسبی از آن را انتخاب نماییم می‌تواند به ‌تنهایی نیاز شما به یک یا چند حس خاص را پاسخ دهد.

· محیط را شلوغ نکنید

به یاد داشته باشید محیطی که کاغذ دیواری سه بعدی در آنجا نصب می‌شود را شلوغ نکنید و اجازه دهید نمای پوشش سه بعدی دیوار، خود را نشان دهد. طبق سلیقه و نظر خود می‌توانید روی یک یا چند دیوار، کاغذ دیواری سه بعدی نصب نمایید و باقی دیوارها را با نوع پوشش ساده تزیین نمایید.

· نورپردازی کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند

برای زیبایی هر چه بیشتر دکور مکانی که کاغذ دیواری سه‌ بعدی در آن نصب می‌شود، نورپردازی بسیار مهم است. نورپردازی اصولی و متناسب با محیط در کنار مبلمان و سایر لوازم منزل می‌تواند جلوه‌ی کاغذ دیواری سه بعدی را دوچندان کرده و اندازه‌ی محیط را بزرگ‌تر از آنچه که هست نمایش دهد.

انواع مختلف کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند به‌ صورت رولی و در انواع مختلف و طرح‌های گوناگون با کیفیت متوسط تا عالی در دسترس هستند.

طرح‌های مختلف کاغذ دیواری سه بعدی عبارت‌اند از:

 • طرح انواع گل: بیشتر برای اتاق ‌خواب کاربرد دارد.
 • نقش سنگ: برای دیوار شومینه، پیشخوان آشپزخانه و تراس بیشترین کاربرد را دارد.
 • طرح چوب: بر دیوار پشت تلویزیون و سایر دیوارها کاربردی است.
 • طرح‌های انتقال‌دهنده‌ی احساسات خاص: طرح یک نماد یا نمایی رؤیایی که به‌صورت سه بعدی بر دیوار نصب شده‌اند ازاین‌دست طرح‌ها هستند که منجر به انتقال حس آرامش و هیجان در محیط‌ها خواهند شد.
 • مناظر طبیعی: کاغذ دیواری سه بعدی در طرح‌های جنگل، صحرا، دریا، آکواریوم، آسمان پرستاره برای سقف و غیره که بسته به سلیقه‌ی خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب، تهیه و نصب نمایید.
 • سایر طرح‌ها: تنوع در طرح‌های کاغذ دیواری سه بعدی بسیار گسترده است. تصاویر انواع حیوانات، راه‌آهن، مناظر شهری، روستایی، ماورایی، خودرو، هواپیما، غذا، فیلم و انیمیشن، پارک ژوراسیک از طرح‌هایی هستند که می‌توان در کاغذ دیواری سه بعدی مشاهده کرد.

 

نصب کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند

زیرسازی اصولی نقش مؤثری در نمای کاغذ دیواری سه‌ بعدی دارد. قبل از هر اقدامی بهتر است نقص‌های موجود بر دیوار را برطرف نمایید تا کار نصب آغاز و کاغذ دیواری سه بعدی به‌خوبی روی آن قرار گیرد. توجه داشته باشید که نصب کاغذ دیواری سه بعدی یک امر تخصصی است. از افراد متخصص، با تجربه و دارای ابزار کار کامل در این زمینه کمک بگیرید تا نهایت کیفیت نصب را به شما ارائه دهند.

سایر مواردی که برای نصب کاغذ دیواری باید مورد توجه قرار گیرند عبارت‌اند از:

 • طرح‌ها به طور صحیح کنار یکدیگر قرار گیرند.
 • شکافی میان کاغذها مشخص نباشد. عدم وجود شکاف برای تصاویر سه بعدی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا اگر کاغذها حتی به مقدار چند میلی‌متر جابه‌جا نصب شوند، طرح سه بعدی به هم می‌ریزد.
 • از چسب و سایر مواد باکیفیت و مناسب در مقدار کافی استفاده شود.

جمع‌بندی

کاغذ دیواری سه‌ بعدی خانه هوشمند یک انتخاب مناسب برای محیط‌های مختلف ازجمله خانه و محل کار است. این نوع کاغذ از نظر قیمت با انواع معمولی خود تفاوت چندانی ندارد و شامل طیف گسترده‌ای از طرح‌ها است. می‌توان از آن هم بر روی دیوار و هم سقف استفاده کرد. نورپردازی مناسب در کنار سایر لوازم می‌تواند زیبایی و جلوه‌ی کاغذ دیواری سه بعدی را بیشتر نماید. همچنین بسیار مهم است که این کاغذها توسط افراد متخصص نصب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما