چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

چاپ کاغذ دیواری سه ‌بعدی از نظر جنس با انواع کاغذ دیواری‌ های معمولی فرقی ندارد اما طراحی آن به‌گونه‌ای است که به دلیل سایه‌هایی که دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متری برجسته یا فرورفته به نظر می‌رسد. باید در نظر داشت که برجستگی یا اکلیلی بودن کاغذ به معنای سه‌بعدی بودن نیست. قیمت کاغذدیواری سه‌بعدی هم با کاغذدیواری‌های دیگر تفاوت چندانی ندارد. اصولاً تفاوت قیمت کاغذدیواری‌ها در نوع آلبوم (جنس و برند) آن‌هاست.

کاغذ دیواری پوستری

با یک انتخاب مناسب و درست و با کمترین هزینه به خانه خود زیبایی و روح ببخشید. کاغذدیواری پوستری همانند کاغذدیواری نصب می‌شود و قابل شستشو هستند.

 چاپ طرح‌های کاغذدیواری سه‌بعدی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

  • کاغذدیواری طرح کودک
  • کاغذدیواری طرح اسپرت
  • کاغذدیواری مناظر طبیعی
  • کاغذدیواری طرح اسپرت
  • کاغذدیواری سه‌بعدی
چاپ کاغذ دیواری سه بعدی
انواع چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

انواع کاغذ دیواری

پوستر و کاغذدیواری شرکت پرینت لوتوس تنوع‌ بالایی در نقش و مدل و رنگ بندی دارد مانند کاغذ دیواری طبیعت، کلاسیک، کودک،گل، شهری و سنتی و تاریخی، حیوانات، مشاغل و … دارد.

در ضمن امکان تولید کاغذدیواری‌ با طرح دلخواه شما به‌صورت سفارشی را دارد.

کاغذدیواری سه‌بعدی از جدیدترین نوع کاغذدیواری است که امروزه در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد و طرفداران زیادی دارد. چاپ کاغذدیواری سه ‌بعدی به دو صورت عرضه می‌شود: 1-آماده 2-سفارشی 

مزیت چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

از مزیت‌های چاپ کاغذ دیواری سه‌ بعدی این است که شما می‌توانید هر تصویری که دوست دارید (به‌شرط آنکه کیفیت قابل قبولی داشته باشد) را چاپ کنید.

یک گام جدید و تحولی عظیم در چاپ کاغذ دیواری سه‌ بعدی، ورود تصاویر عمق دار و سه‌بعدی به این عرصه می‌باشد که نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. با نصب این کاغذ دیواری سه‌بعدی می‌توان منزل یا محل کار را بزرگ‌تر از حد واقعی نمایش داد و زیبایی دوچندان به دکوراسیون محیط بخشید. برخی تصور می‌کنند که خود کاغذ دیواری برجسته است، درصورتی‌که درواقعیت این‌طور نیست. این از خاصیت سه‌بعدی بودن آن است.

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی
مشخصات چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی سفارشی

چاپ کاغذ دیواری سه ‌بعدی سفارشی در حقیقت تصویر یا طرحی است که طبق سفارش شما بر اساس اندازه، طرح و رنگ دلخواه شما بر روی جنس سفید و خام کاغذدیواری چاپ‌شده و به روش کاغذدیواری‌های استاندارد نصب می‌شود. در کاغذدیواری سفارشی طرح‌هایی مانند شهر، جنگل، دریا، پرتره و … در کیفیت چاپ بسیار تأثیرگذار است.

چراکه حس وجود منظره‌ای دل‌نشین در منزل و محل کار را به شما القا می‌کند و همچنین این تصاویر باید نسبت به نور مقاوم و قابل شستشو باشند.

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی
چاپ کاغذ دیواری سه بعدی سفارشی

امروزه در دکوراسیون داخلی، از این کاغذدیواری‌ها خیلی استفاده می‌شود.

زیرا نسبت به رنگ و سنگ‌های تزئینی مقرون‌به‌صرفه تر، با جلوه زیباتر، سرعت انجام کار بیشتر و  دارای طرح‌های سفارشی و دلخواه است. جنس این کاغذهای دیواری ترکیبی از کاغذ، روکش‌های PVC و یا پلی اورتان می‌باشد که باعث می‌شود کیفیت بی‌نظیری داشته باشد و به‌راحتی بتوان شست.

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی اختصاصی

چاپ کاغذ دیواری سه‌ بعدی اختصاصی قطعاتی هستند که در کنار یکدیگر بر روی دیوار و یا هر سطح عمودی قرارگرفته و کاغذدیواری را می‌سازند. معمولاً پوستر و کاغذدیواری‌ها هر دو عنصر متن و گرافیک را دارند. هرچند یک پوستر ممکن است فقط متن و یا یک طرح گرافیکی داشته باشد ولی درهرصورت چاپ کاغذدیواری اختصاصی در هر دو حالت چشم‌نواز و جذاب است.

از پوسترهای دیواری برای اهداف گوناگونی ازجمله تبلیغ یک برند، معرفی یک محصول و علی‌الخصوص زیباسازی محیط با استفاده از آثار هنری مشهور و یا طرح‌های گرافیکی برای محیط‌های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می‌شود. نصب پوسترها می‌تواند دکوراسیون محیط زندگی یا کار شمارا متفاوت جلوه دهند. البته حواستان باشد که استفاده در مناظر شلوغ و در مدت طولانی، خسته‌کننده می‌شود.

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی
چاپ کاغذ دیواری سه بعدی اختصاصی

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی پوستری

چاپ کاغذ دیواری سه ‌بعدی توسط چاپگرهای قدرتمند و پیشرفته بر روی کاغذهای مخصوص انجام می‌شوند. برندهایی مانند اپسون و اچ پی از بهترین چاپگرها هستند. عکس‌های مورداستفاده در این نوع چاپگرها باید متناسب با سایز کاغذ، بالاترین کیفیت را داشته باشند.

مطمئناً زیبایی بیشتر به عواملی مانند نوع چاپگر، رنگ مورد استفاده  و کیفیت عکس مربوط است. عکس‌ها بر روی کاغذها به‌صورت رولی چاپ می‌شوند و کنار هم قرارگرفته و تصویر را ایجاد می‌کنند. از موارد دیگری که باید توجه داشت، کسی است که پای دستگاه چاپگر است و طرح‌ها را برای چاپ آماده می‌کند.

برخی چاپگرها عریض هستند. به‌طوری‌که می‌توان هم‌زمان دو رول کاغذ با عرض ۱ متر را کنار هم قرارداد و چاپ کرد. بهترین دستگاه‌ها با سرعت‌بالا می‌توانند در روز (۱۰ ساعت) تا ۳۰۰ مترمربع کاغذ و پوستر دیواری سه‌بعدی را چاپ کنند و نوع کیفیت بستگی به نوع کاغذ مورداستفاده دارد.

کاغذدیواری‌های کره‌ای، ترک و چین جزو پراستفاده‌ترین کاغذها هستند و کاغذهای فیبرو، چرم و پیپر از رایج‌ترین کاغذدیواری های سه‌بعدی هستند. در حال حاضر در کشور شرکت‌های متعددی مانند پرینت لوتوس آماده ارائه این خدمات به مشتریان هستند.

صفحات کاغذی ابعاد تقریباً بزرگی دارند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ‌شده است. پوسترها برای نصب شدن بر روی دیوارها و یا دیگر سطوح عمودی تعبیه‌شده‌اند. پوسترهای معمولی از نقاشی و نوشته تشکیل‌شده‌اند اما ممکن است یک پوستر از نقاشی محض یا نوشته تنها تشکیل‌شده باشد.

پوسترها ممکن است برای جلب‌توجه و یا اطلاع‌رسانی بر روی دیوارها چسبانده شوند. در این نوع کاغذدیواری از فناوری چاپ دیجیتال به کار گرفته می‌شود و وقتی پای صحبت این فناوری به میان می‌آید، یعنی اینکه شما می‌توانید کاغذدیواری را تبدیل به دنیای بزرگی کنید که محدودیت در آن وجود ندارد و حدوداً یک قرن بعد از پیدایش کاغذدیواری پا به دنیای تزیینات داخلی گذاشت.

کاغذدیواری سه‌بعدی نوعی خاص از کاغذدیواری است که شما تصاویر مختلف و متنوعی را در حالت سه بعدی و برجسته می‌بینید. ابعاد این نوع کاغذدیواری بسته به مکانی که قرار است در آن نصب شود، فرق می‌کند.

چاپ کاغذ دیواری سه بعدی
چاپ کاغذ دیواری سه بعدی توسط لوتوس

تفاوت چاپ کاغذ دیواری سه بعدی با پوستر سه بعدی

امروزه چاپ کاغذ دیواری سه‌ بعدی به‌عنوان یکی از انواع دیوار پوش در ایجاد دکوراسیون خلاق و منحصربه‌فرد تأثیر بسیار زیادی دارد.

در عصر جدید ارتباطات، به‌ویژه در شهرهای پرجمعیت، به علت کمبود فضا، آپارتمان‌ها کوچک‌تر می‌شوند. در چنین محیطی ایجاد یک فضایی که به نظر بزرگ برسد، راهکار مناسبی است.

این نوع کاغذدیواری‌ها برای آپارتمان‌های کوچک امروزی گزینه مناسبی است و به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی با چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

وقتی از این مدل کاغذدیواری صحبت می‌شود، عموماً افراد یاد پوستر دیواری سه‌بعدی می‌افتند؛ درحالی‌که در این نوع کاغذدیواری‌ها، رولی که طرح سه‌بعدی تکرارشونده مانند سنگ دکوراتیو، آجر یا چوب داشته باشد را شامل می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما