ایده های مدرن و جذاب کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک می تواند با سایر عناصر به کار گرفته شده در کوراسیون همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال کاغذ دیواری با کفپوش های پارکت یا لمینت به خوبی ارتباط برقرار می کند. پیش از شروع بخش طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری، بهتر است ابتدا درباره همخوانی کاغذ دیواری با سایر عناصر صحبت کنیم.

روش های متعددی برای زیبایی و جذابیت دکوراسیون مدنظر قرار می گیرد. کاغذهای دیواری با طرح و الگوهای متفاوتی در محیط منزل به کار بسته می شوند. الگوهای حرفه ای همواره برای دیزاین سالن پذیرایی مورد توجه قرار می گیرند. بخشی از الگوهای حرفه ای را می توان در طرح های کاغذ دیواری مشاهده کرد.

خانم ها به دنبال به کارگیری عناصر زیبایی در محیط منزل هستند. برای اینکه دکوراسیون محیط منزل ار نظر زیبایی در بهترین وضعیت قرار بگیرد، باید در انتخاب دیوارپوش ها دقت و حوصله زیادی به خرج دهید. امروزه از دیوارهای ساده و بدون تزیین برای دکوراسیون سالن پذیرایی استفاده نمی شود. به همین خاطر ایده طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری مطرح می شود.

طراحی سالن پذیرایی کلاسیک با کاغذ دیواری

همه ما به دنبال زیبایی محیط پیرامون هستیم. برای به دست آوردن زیبایی در محیط از پیشنهادهای مختلفی کمک می گیریم. بسیاری از ایده های دکوراسیون برای به دست آوردن بافت منسجم و زیبا در محیط منزل پیاده سازی می شوند. ایده های کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک از جمله پیشنهادهای زیبایی فضا می باشد.

کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک
کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

ضمن اینکه به هماهنگی بین کاغذ دیواری و کفپوش نیز اشاره نماییم. به طور کلی کفپوش ها به شکل ویژه ای در محیط منزل نمایان می شوند و به عنوان جزئی از دکوراسیون منزل قرار می گیرند. بنابراین حضور و اهمیت کفپوش ها را در دیزاین های مختلف به ویژه سالن پذیرایی نمی توان منکر شد. زیبایی و هماهنگی به عنوان دو پارامتر مهم در محیط منزل مورد توجه قرار می گیرند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

ارتباط میان کفپوش و دیوارپوش

اگر چه کفپوش ها و دیوارپوش ها به صورت دو عنصر مجزا وارد محیط منزل می شوند اما هر کدام از این عناصر نقش مهمی در دکوراسیون کلی منزل دارند. به همین خاطر وضعیت عملکرد آن ها به هم مرتبط می گردد. ایده های ست شده در دیوارپوش و کفپوش علیرغم به وجود آوردن هماهنگی، چندان زیبا و مطلوب به نظر نمی رسند.

در طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک باید به این موضوع دقت شود که عناصر به کار رفته در کاغذ دیواری در تضاد با کفپوش منزل قرار بگیرند. در این صورت می توان از طراحی سالن پذیرایی لذت برد. طراحی پذیرایی با ایده های مختلفی انجام می شود. این ایده ها ممکن است با کفپوش اتاق هماهنگی داشته باشند.

ایده های ست شده برای طراحی سالن پذیرایی مطلوب نیستند. بافت های یکسان در دکوراسیون پذیرایی چشم نواز نیستند. چشم ها همواره  به دنبال زیبایی هستند. در قاعده کلی چشم ها به دنبال ارتباط و هماهنگی عناصر  محیطی می باشند.

کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک
کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

اهمیت تضاد در دکوراسیون

تضادهای محیطی بافت بصری خوبی را برای چشم ها به وجود می آورند. به همین خاطر ایده پردازان دکوراسیون از ایده های تضاد در طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک یا سایر دیزاین های استقبال می کنند. با تشکیل تضاد در محیط می توان جلوه سایر عناصر را در محیط منزل افزایش داد. به عنوان مثال دو عنصر کفپوش یا دیوارپوش به راحتی بافت بصری متضاد را در محیط ایجاد می کنند.

در چنین حالتی هم تاثیر بصری دیوارپوش در محیط بیشتر می شود و هم کفپوش به عنوان یک عامل مهم در دکوراسیون مطرح می گردد. با ایده های تضاد می توان بسیاری از نواقص و معایب دکوراسیون را پوشش داد. در واقع این نواقص یا دقت و تمرکز بر محیط قابل شناسایی هستند.  

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  اهمیت انتخاب صحیح طرح کاغذ دیواری

مزیت طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

بسیاری از طراحان دکوراسیون دیگر تمایلی به بهره مندی از رنگ روغن ها یا نقاشی ها بر روی دیوار ندارند. قطعاً طراحی سالن پذیرایی ایده های زیباتر و جامع تری در اختیار آن ها قرار می دهد. بنابراین با قدرت انتخاب بیشتری می توانند عناصر زیبایی را به دکوراسیون سالن پذیرایی وارد کنند.   

طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک فضای بازتری برای یک انتخاب موفق به شما می دهد. کاغذ دیواری ها تنوع شکل، الگو، رنگ و طرح دارند. رنگ روغن ها از دیرباز به عنوان یک پوشش بصری مناسب برای دیوارها مورد استفاده قرار می گرفتند. طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری نشان داد که گزینه های بهتر از رنگ روغن نیز وجود دارد. برای به کار گیری رنگ روغن در محیط اتاق ناگزیر به تحمل بوی رنگ بودیم.

ضمن اینکه به طور کلی بهره مندی از رنگ روغن با صرف هزینه بالایی همراه است. در واقع طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود. ضمن اینکه نصب کاغذ دیواری به راحتی در ابعاد مختلف میسر می گردد. نصب کاغذ دیواری نیاز به طی کردن زمان طولانی ندارد.

کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک
کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

ایده های طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری

طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری می تواند در ایده های تک رنگ، رنگارنگ، ساده، ترکیبی و … باشد. دیزاین سالن پذیرایی با کاغذ دیواری تک رنگ می تواند در رنگ هایی نظیر مشکی، سفید، طلایی، قهوه ای، زرد، سبز، بنفش، آبی، سرمه ای، طوسی و … باشد.  

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  قیمت دستگاه چاپ کاغذ دیواری سه بعدی

برای دیزاین سالن پذیرایی با کاغذ دیواری از ایده های رنگ های ترکیبی نیز بسیار استقبال می شود. این رنگ ها شکوه زیادی را به منزل هدیه می کنند و با سایر اجزای دکوراسیون به خوبی هماهنگ می شوند. دیزاین سالن پذیرایی با کاغذ دیواری می تواند با الگوهای برجسته مورد استفاده قرار بگیرد. الگوهای برجسته جذابیت بی نظیری به محیط منزل می بخشند. طرح های گل بیشتر به عنوان الگوهای برجسته در محیط منزل به کار بسته می شوند.

دیوار تاکیدی در دکوراسیون

به وجود آوردن دیوار تاکیدی در سالن پذیرایی و منزل اهمیت زیادی دارد. این ناحیه می تواند کاغذ دیواری پشت تلویزیون را شامل شود. همچنین ممکن است نواحی مربوط به شومینه یا شلف دیواری را در بر بگیرد.

دیوار تاکیدی می تواند با طرح متفاوت تری از سایر نواحی مشخص شود. به عنوان مثال گاهی طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک فقط مربوط به یک دیوار خاص می شود و مابقی دیوارها به شکل بدون رنگ یا در رنگ سفید نمایان می گردند. گاهی نیز طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری برای تمام دیوارهای پذیرایی مورد توجه قرار می گیرد. در نهایت یک دیوار به عنوان دیوار تاکیدی طراحی می شود.

این دیوار با تزیینات خاصی جلوه می یابد. به عنوان مثال از شلف های دیواری بر روی دیوار استفاده می کنند. همچنین  می توان از ایده های نورپردازی برای ساخت دیوار تاکیدی کمک گرفت. کاغذ دیواری پشت تلویزیون معمولاً با حساسیت بیشتری انتخاب می گردد. این کاغذ دیواری ها به شکل متفاوتی انتخاب می شوند.  

برای طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک می توان از تم های روشن یا تیره کمک گرفت. در صورت تیره بودن بیش از اندازه کاغذ دیواری می توان از نورهای تاکیدی بر روی دیوار استفاده کرد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button