کاغذ دیواری اتاق کودک بهترین انتخاب والدین برای آرامش کودکان

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک یکی از طرح هایی است که تغییر زیادی در دکوراسیون اتاق ایجاد می کند. تاثیر کاغذ دیواری میتواند به قدری زیاد باشد که منجر به بزرگتر یا کوچک تر دیده شدن فضای اتاق می شود.به همین دلیل انتخاب کاغذ دیواری باید بر اساس علاقه فرزندتان و نیز چیدمان اتاق باشد.

اتاق خواب کودکان به گونه ای طراحی می شوند که کودک از گذراندن وقت در آن جا لذت ببرد. این هدف زمانی محقق می شود که تمامی وسایلی که در اتاق کودک قرار می گیرند، با دقت و آگاهی خریداری شده باشند. انتخاب صحیح کاغذ دیواری برای اتاق کودک به دلیل تنوع بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین ما در این مقاله سعی می کنیم تا به نکاتی بپردازیم که این کار را برای شما آسان تر سازیم.

کاغذ دیواری اتاق کودک
کاغذ دیواری اتاق کودک

آشنایی با ویژگی های کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری های اتاق کودک دارای رنگ های شاد و نقش های جذاب و هیجان انگیز هستند. انتخاب این نوع کاغذ دیواری ها به تقویت قدرت تخیل کودک دلبندتان بسیار کمک می کند. همچنین باعث احساس تعلق و راحتی کودک در اتاق خود نیز می شود.

کاغذ دیواری های سه بعدی که طرح هایی از شخصیت های کارتونی را دارا هستند، می توانند انتخاب مناسبی باشند. شما می توانید کاغذ دیواری را انتخاب کنید که از طرح شخصیت مناسب برای الگو برداری فرزندتان در آن استفاده شده باشد. این انتخاب ها به رشد و تقویت استعداد های او کمک بسیار مناسبی می کند.

کاغذ دیواری های مناسب برای اتاق کودکان باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند. به همین دلیل ما به بررسی این ویژگی ها پرداخته ایم تا انتخاب بهتری داشته باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

 • قابلیت شستشو: یکی از ویژگی ها قابلیت شستشو و تمیز کردن راحت کاغذ دیواری است. دست های کودکان در طول روز به مواد خوراکی و یا مداد رنگی آغشته است. بنابراین قابلیت شستشو برای شما این امکان را فراهم می کند تا دیوار ها را به راحتی تمیز کنید. این امر به سلامت فرزندتان نیز کمک می کند.
 • ضد آلرژی بودن : مسائلی که به کودکان مربوط می شوند، معمولا از حساسیت خاصی بهره مند هستند. بنابراین باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک خود دقت داشته باشید. کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک است که هیچ گونه حساسیت و آلرژی برای کودکان ایجاد نکند. همین امر تولیدکنندگان را بر آن داشت که در هنگام تولید به این نکته مهم توجه داشته باشند.
خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  کاغذ دیواری پتینه چیست و چه مزایایی در دکوراسیون دارد؟
آلبوم کاغذ دیواری اتاق کودک
آلبوم کاغذ دیواری اتاق کودک

اهمیت رنگ کاغذ دیواری از نظر روان شناسی

رنگی که برای کاغذ دیواری اتاق کودک خود انتخاب می کنید، باید با توجه به سلیقه فرزندتان باشد. همچنین باید از نظر روان شناسی با روحیات او و وسائل و چیدمان اتاق وی هماهنگ باشد. با توجه به جنسیت فرزند شما ممکن است طرح و جنس کاغذ دیواری متفاوت باشد.

مهم ترین رنگ هایی که از نظر روان شناسی می توانید برای اتاق کودک استفاده کنید، رنگ های زرد و قرمز هستند. روان شناسان معتقدند بهترین ایده در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک این رنگ ها می باشند. این رنگ ها باعث ایجاد تناسب بین عواطف و هیجانات کودک می شود. رنگ قرمز هیجانات کودک را بر می انگیزد و رنگ زرد به شدت آرامش بخش است و از خشونت جلوگیری می کند. بنابراین هر دو رنگ باید به صورت یک جا و با هم استفاده شوند.

رنگ ها به دو دسته خنثی و غیر خنثی تقسیم می شوند. همچنین از نظر سرد و گرم بودن نیز در دو گروه قرار می گیرند. ما در ادامه رنگ های مربوط به این دسته بندی ها را معرفی می کنیم.

 رنگ های خنثی

 • خاکستری
 • سفید
 • مشکی
 • کرم

 رنگ های گرم

 • قرمز
 • نارنجی
 • سرخابی

 رنگ های سرد

 • آبی
 • سبز
 • بنفش

معمولا دختر ها به رنگ های ملایم با توجه به لطافت در احساساتشان علاقه مندند. استفاده از این رنگ ها به صورت تنها و یا ترکیبی از آن ها با رنگ مورد علاقه شان می تواند در کاغذ دیواری اتاق کودک تاثیر گذار باشد. پسر ها بیشتر به رنگ های تند و یا خنثی تیره علاقه مندند. توجه به این نکته نیز برای کاغذ دیواری اتاق آنها موثر است.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  آنچه در انتخاب کاغذ دیواری ارزان باید بدانید
کاربرد رنگ در کاغذ دیواری اتاق کودک
کاربرد رنگ در کاغذ دیواری اتاق کودک

کارآیی کاغذ دیواری اتاق کودک

از مهم ترین کاربرد های کاغذ دیواری کودکان می توان به تکمیل طراحی داخلی اتاق خواب اشاره کرد. از این نوع کاغذ دیواری در پوشش دیوار های مهد کودک ها، شهربازی های سر پوشیده استفاده می شود. همچنین برای دیوار سیسمونی ها و مراکز درمانی مربوط به کودکان نیز قابل استفاده است. مسئولین از این نوع کاغذ دیواری ها برای ایجاد یک رابطه صمیمی با کودک و القای حس امنیت به آنها استفاده می کنند. بنابراین می توان در منازل مسکونی و نیز مکان های تجاری و کسب و کار های ویژه کودکان از انواع کاغذ دیواری اتاق کودک استفاده کرد.

اصول انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک

در هنگام خرید کاغذ دیواری باید به اصول و نکاتی توجه داشته باشید. توجه به این نکات به مناسب بودن انتخاب شما کمک ویژه ای می کند.

 • رنگ های سبک و الگو های ظریف موجود در کاغذ دیواری اتاق کودک و نیز اتاق های کوچک باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق شما می شود.
 • اگر کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ را برای اتاق کودک انتخاب می کنید، بهتر است از مبلمان ساده استفاده کنید.
 • برای ارامش در اتاق خواب کودک، کاغذ دیواری با رنگ های سرد بهترین انتخاب هستند.
 • کاغذ دیواری های متناسب اتاق کودک می تواند المان های مورد علاقه او را مشخص کند. بنابراین توجه به علاقه مندی های او در انتخاب نکته مهمی است.
 • کودکان هموراه در حال بازی کردن در اتاق هستند. این امر ممکن است باعث پرت شدن وسائل به سمت دیوار شود. بنابراین استفاده از کاغذ دیواری مقاوم در برابر ضربه بهترین راه جلوگیری از آسیب پذیری دیوار هاست.
خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  مدل های کاغذ دیواری برای بزرگ نشان دادن خانه

با توجه به تمامی این نکات می توانید بهترین انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک را داشته باشید. امیدواریم که در طول این مقاله توانسته باشیم سوالات شما را پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button