چاپ کنواس

چاپ کنواس

چاپ کنواس

چاپ کنواس در واقع نوعی چاپ است که توسط پلاتر انجام می شود. این چاپ به شما این امکان را می دهد تا هر طرح و تصویری را که دوست دارید، بر روی کاغذ بوم چاپ نمایید.

متریالی که در این چاپ استفاده می شود، کنواس نام دارد. هم چنین لازم به ذکر است که کنواس انواع مختلفی مانند مات، براق، ضخیم و نازک دارد که بسته به طرح و نقشی که قصد چاپ آن را دارید، جنس آن مشخص می شود.

هم چنین شما می توانید بسته به فضایی قصد دارید بوم را در آن نصب نمایید، می توانید مات و براق بودن کنواس را مشخص نمایید.

در بعضی از مدل های این متریال، بافت درشت و ریز موجود است. اما به دلیل قیمت بالایی که دارند نمی توانید آن را به راحتی در بازار تهیه نمایید. به همین‌خاطر به شما توصیه می کنیم ‌در صورت نیاز به این متریال، با پرینت لوتوس مشورت نمایید.

این نوع از چاپ به علت شباهتی فراوانی که با نقاشی های رنگ روغن دستی دارد، بسیار مورد استقبال طراحان و دکوراتور ها قرار گرفته است و می تواند به عنوان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون خانه و یا محل کار شما به شمار آید.

چاپ کنواس
درباره چاپ کنواس

اما باید ‌در زمان استفاده از این چاپ به این مسئله توجه کنید که هر طرح و نقاشی مناسب چاپ برروی کاغذ کنواس نیست و باید به سراغ طرح هایی بروید که به نقاشی دستی شباهت بیش تری دارند. در این صورت طرح شما جلوه ای زیبا تر و نزدیک تر به نقاشی های دستی خواهد داشت.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تابلو بوم مدرن

مزایای استفاده از چاپ کنواس

یکی از بزرگ ترین و بهترین مزیت های چاپ کنواس، قیمت بسیار مقرون به صرفه تر آن نسبت به نقاشی های دستی است. همین طور برای افرادی که تصمیم دارند از تابلو های دستی برای تکمیل نمودن دکوراسیون خود استفاده کنند و توان پرداخت هزینه آن را ندارند، می توانند از این چاپ استفاده کنند.

شما می توانید در کم ترین زمان ممکن، طرح و نقاشی مورد نظر خود را به صورت یک تابلو نقاشی دریافت کنید. لازم به ذکر است که آماده ساززی آن نسبت به نقاشی های دستی زمان بری کم تری است.

جالب است بدانید که کیفیت چاپ بر روی کاغذ کنواس چندان حائز اهمیت نیست. چرا که بافت خاص کاغذ کنواس به گونه ای است که حتی بی کیفیت ترین تصاویر را به یک طرح نقاشی فوق العاده و بی نظیر تبدیل می کند.

چاپ کنواس
مزایای استفاده از چاپ کنواس

لازم به ذکر است که هر چه طرحی که برای چاپ بر روی کاغذ کنواس انتخاب می کنید، دارای رنگ های زننده و تند بیش تری باشد، جلوه تابلو شما پس از چاپ چندین برابر خواهد بود. در واقع هر چه از رنگ های جیغ در طرح مورد نظر خود استفاده کرده باشید، در چاپ کنواس، جلوه براق و زیبایی به تصویر شما داده و بیش تر از پیش به طرح نقاشی دستی شباهت خواهد داشت.

نقش چاپ کنواس در دکوراسیون چیست؟

برای همه ما این مسئله جا افتاده است‌ که طراحی دکوراسیون صرفا مربوط به منازل و ساختمان های مسکونی است. در حالی که کلیه امکان مانند مدارس، بیمارستان ها، هتل ها، ادارات و… نیاز به طراحی داخلی مناسب و همین طور دکوراسیون زیبا دارند تا بتوانند هر چه بیش تر فضایی مناسب را برای مشتریان و مخاطبان خود به وجود آورند و باعث جذب بیش تر آن ها شود.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تابلو بوم مدرن
چاپ کنواس
چاپ کنواس در دکوراسیون

جنس کنواس چیست؟

کنواس در واقع همان بوم است. پارچه ای محکم و با دوام که از جنس کنف است. اما امروزه پنبه و پارچه کتان، توانسته جایگزین بهتری برای کنف به شمار آید. البته باید بدانید ‌چاپ های کنواسی که برای خانه خود تهیه می کنید، از جنس پنبه و پلی استر است. شما می توانید ‌کنواس را در دو نوع کنواس طبیعی و کنواس مصنوعی در بازار مشاهده کنید.

به شما توصیه می کنیم در صورتی که به این نوع از چاپ علاقه مند شده اید، با متخصصین پرینت لوتوس مشورت کنید و مناسب ترین‌ نوع آن را برای دکرواسیون خانه و یا محل کار خود خریداری کنید.

در زمان انتخاب طرح برای چاپ کنواس باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در نظر بگیرید، همان طور که پیش تر گفتیم، هر چه طرحی که انتخاب کرده اید، دارای رنگ ها جیغ باشد، تابلو بوم شما بیش تر شبیه به نقاشی های دستی خواهد بود.

البته در نظر بگیرید که رنگ های طرح انتخابی شما باید با سبک دکوراسیون و همین طور رنگبندی دکوراسیون شما، هم خوانی و هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت امکان دارد باعث ایجاد نازیبایی و عدم تقارن‌ شود.

چاپ کنواس
سفارش چاپ کنواس

حتما پیش از انتخاب طرح و اقدام برای چاپ تابلو بوم، محل قرار گیری آن را مشخص کنید. چرا که نباید تابلو بوم شما نسبت به دیواری که آن را نصب می کنید خیلی بزرگ تر و یا خیلی کوچک تر باشد. عدم هماهنگی بین ابعاد و سایز تابلو با دیوار می تواند دکوراسیون شما را آشفته نشان دهد.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تابلو بوم مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button