هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟  اگر تجربه خرید کاغذ دیواری را داشته باشید حداقل یک بار این سوال به ذهن تان خطور کرده است. افرادی که قصد خرید کاغذ دیواری دارند با مشکلاتی از قبیل طرح، رنگ، نوع، جنس و قیمت کاغذ دیواری دست و پنجه نرم می کنند.

پس از حل این مسائل متوجه نکته دیگری می شوند که همان متراژ مورد نیاز برای فضا خواهد بود. برخی از فروشندگان قیمت را براساس متراژ کاغذ دیواری محاسبه می کنند. اما عده ای قیمت را براساس رول مد نظر قرار می دهند. همین جاست که مشتری سردرگم می شود.

در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در زمینه رول های کاغذ دیواری و نحوه محاسبه تعداد مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهیم. در نظر داشته باشید که برای محاسبه دقیق متراژ مورد نیاز خود حتما باید از کمک یک متخصص بهره بگیرید.

هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟
هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

تا به حال به این فکر کرده اید هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

وقتی قصد خرید کاغذ دیواری را دارید باید بدانید که چند رول از آن را نیاز دارید. برای دانستن این موضوع ابتدا باید بدانید که هر رول کاغذ دیواری چند متر است و چه ابعادی دارد. اگر بدون اطلاع از متراژ رول کاغذ دیواری اقدام به خرید نمایید، ممکن است متحمل هزینه های اضافی گردید. از آن جایی که کاغذ دیواری کالایی لوکس و گران قیمت به شمار می رود در نتیجه این سهل انگاری به مراتب تاثیرات منفی بسیاری در بر خواهد داشت.

بهتر است در هنگام خرید طرح مورد نظر خود در نظر داشته باشید که سه اندازه مختلف برای کاغذ دیواری وجود دارد: کوچک، متوسط و بزرگ. به طور کلی طول همه اندازه ها ده متر می باشد و عرض آنها به ترتیب 53، 70 و 100  سانتی متر است. کاغذ دیواری های چینی معمولا سایز های بزرگ تر این تقسیم بندی را به خود اختصاص می دهند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  با انواع کاغذ دیواری دکوراسیون دلخواه خود را داشته باشید

اولین قدم برای اینکه بدانیم هر رول کاغذ دیواری چند متر است، محاسبه ابعاد مورد نیاز برای پوشش دهی فضا می باشد. برای این منظور ابتدا باید طول و عرض دیوار را اندازه بگیرید. ارتفاع دیوارهای کمتر از 3.2 متر را بر عدد 1.59 و کمتر از 2 متر را بر عدد 2.12 تقسیم کنید. با این کار می توان به راحتی تعداد رول های مورد نیاز برای یک فضا را مشخص کرد.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که استاندارد ترین اندازه برای رول، اندازه کوچک یا عرض 53 سانتی متر است. بیشتر کاغذ دیواری های موجود در ایران دارای این ابعاد هستند. این میزان از کاغذ دیواری که معادل یک رول است، در حدود 5 متر مربع از سطح دیوار را پوشش می دهد.

رول کاغذ دیواری
رول کاغذ دیواری

نکات مهم در خصوص رول های کاغذ دیواری

علاوه بر دانستن اینکه هر رول کاغذ دیواری چند متر است و محاسبه دقیق تعداد رول های مورد نیاز، به نکات دیگری نیز باید توجه شود. توصیه می کنیم کاغذ دیواری های طرح دار را همیشه یک یا دو رول بیشتر از میزانی که محاسبه کرده اید، خریداری نمایید. 

کاغذ دیواری ساده راحت تر از کاغذ دیواری طرح دار نصب می شود. زیرا در هنگام نصب،  طرح ها خود به خود در کنار یکدیگر قرار می گیرند و موضوع جانمایی درست و دقیق طرح ها مطرح نیست. البته برای آنکه طرح های کاغذ دیواری طرح دار به مانند یک پازل در جای دقیق خود قرار گیرند، نیاز است تعداد بیشتری از رول های کاغذ دیواری تهیه گردد.

میزان باقی مانده را می توانید در شرایط مطلوبی نگهداری کنید و در زمان مناسب از آن استفاده نمایید، چرا که انواع کاغذ دیواری به مرور زمان دچار آسیب های جزئی تا جدی می شوند و با توجه به یکسان بودن طرح های موجود بر روی آن می توانید از رول های باقی مانده استفاده کنید.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  ایده های مدرن و جذاب کاغذ دیواری سالن پذیرایی کلاسیک

هر چقدر هم که بدانیم هر رول کاغذ دیواری چند متر است، کار نصب آن نیز باید با مهارت انجام شود. قرار گرفتن هر ردیف کاغذ دیواری در کنار هم یک خط عمودی بسیار باریک و ناچیزی را بر روی دیوار ایجاد می کند. شاید بتوان گفت یکی از مزایایی که کاغذ دیواری با عرض بالاتر دارد این است که تعداد این خطوط به حداقل می رسد و سطح دیوار یک دست تر به نظر خواهد رسید.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

تفاوت رول کاغذ دیواری و پوستر دیواری

تاکنون متوجه شدیم هر رول کاغذ دیواری چند متر است و به چند نکته در خصوص رول ها اشاره کردیم. اما امروزه طرح هایی از کاغذ دیواری مدرن به بازار عرضه شده است که از قانون استاندارد رول های کاغذ دیواری تبعیت نمی کنند. کاغذ دیواری به صورت رول به فروش می‌ رسد، اما پوستر به صورت پازل و قطعه قطعه است. این قطعات کنار هم قرار می گیرند و یک تصویر کامل را خلق می‌ کنند.

از جمله مزایای پوستر دیواری سه بعدی این است که به اندازه دیوار مورد نظر طراحی و چاپ می شود و هیچ قسمتی از طرح انتخابی در نصب بریده و ناقص نمی شود. در صورتی که در کاغذ دیواری آماده به دلیل سایز استاندارد ساخته شده امکان برش و ناقص شدن طرح بسیار می باشد. برعکس کاغذ دیواری که یک طرح تکرار شونده است، پوستر دیواری یک تصویر واحد می ‌باشد.

از دیگر مزایای استفاده از پوسترهای دیواری می توان به نصب آسان و سریع این محصول اشاره کرد. برخلاف اینکه باید بدانیم هر رول کاغذ دیواری چند متر است و محاسبه دقیقی از تعداد رول های مورد نیاز داشته باشیم.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  فروشگاه کاغذ دیواری پرینت لوتوس و لذت یک خرید آنلاین

بدون شک مهم ترین تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری، در قیمت آنها می باشد. مردم همواره به دنبال راه حل هایی برای ایجاد تنوع در محیط اطراف و زندگی شان می باشند. راه هایی که در عین سادگی موجب ایجاد تغییراتی چشمگیر می شوند و در عین حال از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند. از این رو امروزه استفاده از پوستر های دیواری در دیزاین های داخلی منازل، ادارات، دفاتر و شرکت ها با استقبال بیشتری همراه می باشد.

سخن آخر

دانستن این نکته که هر رول کاغذ دیواری چند متر است اهمیت دارد. افراد مختلف با سلیقه های متفاوت خلاقیت های متنوعی در استفاده از کاغذ دیواری دارند. هر کس به نحوی سعی میکند که محیط داخلی خانه را زیباتر کند و چیدمان دیوارها را متفاوت با یکدیگر طرح بندی نماید. به این ترتیب می توانند تنوع بسیار زیادی را به خانه خود و دیوارها ببخشند و از آن لذت ببرند.

برای خرید کاغذ دیواری نیازی نیست که تخصص خاصی داشته باشید. اما از آنجایی که دنیای طرح و رنگ در این مقوله بسیار متنوع است ممکن است که در انتخاب تان دچار تردید شوید. برای جلوگیری از این مسائل، پیشنهاد ما این است که قبل از خرید، یک ایده کلی برای طراحی داخلی منزلتان انتخاب کنید. با آگاهی کامل از این که هر رول کاغذ دیواری چند متر است، به راحتی می توانید کاغذ دیواری دلخواه خود را در تمامی طرح ها و رنگ های موجود مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button