معرفی انواع مدل کاغذ دیواری برای فضاهای مختلف

مدل کاغذ دیواری

مدل کاغذ دیواری با ترکیبی از عناصر زیبایی و جذابیت به کار گرفته می شوند. کاغذ دیواری ها از مدل های زیادی برخوردار هستند. انواع کاغذ دیواری ها باعث می شود دکوراسیون های مختلفی را در فضای منزل به کار ببریم. زیبایی در طراحی دکوراسیون از اهمیت زیادی دارد.

مدل کاغذ دیواری
مدل کاغذ دیواری

معرفی انواع مدل کاغذ دیواری

  • کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری ساده امکان تطبیق پذیری راحت تری را در فضای منزل به وجود می آورد.

  • کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن یکی دیگر از انواع مدل کاغذ دیواری می باشد که در این سبک از الگوهای انتزاعی، بوته و گل استفاده می شود.

  • کاغذ دیواری اشکال هندسی

اشکال هندسی به عنوان یکی از ایده های مدرن و متنوع مدل کاغذ دیواری مطرح می شود. کاغذ دیواری اشکال هندسی در اشکالی نظیر دایره، مثلث، مربع، مستطیل و خطوط برجسته طراحی می شود.

مدل کاغذ دیواری
مدل کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری موتیف

در طرح های کاغذ دیواری موتیف از الگوهای تکرار شونده استفاده می کنند. نوع دیگری از کاغذ دیواری را نمونه مدل های تک رنگ و ساده تشکیل می دهند.

  • کاغذ دیواری استریپ

این کاغذ دیواری در خطوط موازی نمایان می شود. خطوط موازی می توانند در نوع عمودی و افقی باشند.

  • کاغذ دیواری آبرنگی

نمونه دیگر از کاغذ دیواری ها در طرح های نقاشی و آبرنگی طراحی می شوند. این طرح ها به عنوان دیوارپوش برای کلیه اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرند.

  • کاغذ دیواری مخملی

کاغذ دیواری مخملی نمونه ای دیگر از کاغذ دیواری ها می باشد که پوشش پارچه ای دارد. این پارچه ها در نوع مخمل بوده و در برجسته سازی طرح های کاغذ دیواری کارایی بسیاری دارد.

  • کاغذ دیواری پوستری
خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  راه کار های چسباندن کاغذ دیواری کنده شده

کاغذ دیواری پوستری با تنوع مدل کاغذ دیواری ارائه می شود. این کاغذ دیواری ها به شکل پوستر طراحی می شوند و دارای تصویر هستند.

  • کاغذ دیواری نانوون

برای طراحی جدیدترین کاغذ دیواری روز دنیا از نانوون استفاده می شود. الیاف نساجی، سلولزی و فیبری برای طراحی نانوون مورد استفاده قرار می گیرند.  

  • کاغذ دیواری ضد آب

کاغذ دیواری وینیل با روکشی از پلی وینیل کلراید یا pvc طراحی می شود. این روکش بر روی کاغذ دیواری استفاده می گردد.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

تنوع مدل کاغذ دیواری امکان تطبیق پذیری بیشتری را در محیط اتاق پذیرایی و منزل ایجاد می کند. تصور کنید که دکوراسیون انتخابی شما برای محیط منزل کلاسیک مدرن است. قطعاً انتخاب کاغذ دیواری اهمیت زیادی در دکوراسیون کلاسیک دارد. بنابراین باید کاغذ دیواری نیز در مدل کلاسیک مدرن انتخاب شود.

تنوع مدل کاغذ دیواری با سلیقه های گوناگون هماهنگی زیادی دارد. مدل های مختلف امکان خلق تنوع و زیبایی را در محیط منزل فراهم می کنند. برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی باید به شکل دقیق عمل کنید. کاغذ دیواری باید متناسب با سایر اجزای دکوراسیون انتخاب شوند. انواع مدل کاغذ دیواری فرصت به وجود آوردن تناسب در دکوراسیون را فراهم می کند.

انواع مدل کاغذ دیواری در درجه اول برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع ما تمایل داریم با الگوهای کاغذ دیواری یک دکوراسیون شیک و مرتب در فضای منزل فراهم کنیم. کلیه اجزای دکوراسیون باید با مدل کاغذ دیواری هماهنگی لازم را داشته باشند.

دیزاین محیط منزل به گونه ای ساماندهی می شود که ورود هر جزء به دکوراسیون باعث تکمیل هماهنگی دکوراسیون شود. تمام اجزای دکوراسیون با انسجام و پیوستگی در کنار هم قرار می گیرند و از زیبایی برخوردار می باشند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  کاغذ دیواری سه بعدی متناسب با دیزاین خانه
مدل کاغذ دیواری
مدل کاغذ دیواری

کاغذ دیواری داماس پر فروش ترین طرح کاغذ دیواری

یکی از انواع مدل کاغذ دیواری پرطرفدار که بسیار مورد توجه قرار می گیرد، طرح داماس می باشد. طرح داماس در سبک های مختلف دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

داماس علاوه بر اینکه یک مدل از انواع مدل کاغذ دیواری می باشد، برای طراحی پرده، روتختی و فرش مورد استفاده قرار می گیرد. داماس را در انواع مدل کاغذ دیواری کلاسیک و مواج دسته بندی می کنند. سبک های کلاسیک از طرح داماس برای خرید کاغذ دیواری بسیار بهره مند می گردند.

در طرح داماس یک بوته گل به شکل مداوم تکرار می شود. این طرح ریشه باستانی در فرهنگ دمشق دارد. برای اولین بار در صنعت بافندگی کشور سوریه مورد توجه قرار گرفت. بافندگی سوریه با رنگ سنگین همراه بوده و برای ایجاد نقش از ابریشم کمک می گرفته است. در این طرح از گل و گیاهان به شکل قرینه استفاده می شد. امروزه از طرح تکرار شونده و قرینه برای طرح داماس در انواع کاغذ دیواری استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button