مراحل نصب سقف کشسان

مراحل نصب سقف کشسان

مراحل نصب سقف کشسان

مراحل نصب سقف کشسان، شامل لوازم و وسایل مورد نیاز در جهت نصب سقف کشسان می باشد. همین طور نکاتی را باید رعایت کنید که یک به یک آن ها را در این مطلب، پرینت لوتوس برای شما شرح داده است. اما پیش از آن که شرح مراحل نصب سقف کشسان را آغاز کنیم، بهتر است بیش تر و بهتر با این نوع از سقف های کاذب و انواع آن ها آشنا شوید.

مراحل نصب سقف کشسان
آموزش مراحل نصب سقف کشسان

سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان در واقع نوعی سقف کاذب است. این نوع از سقف ها قابلیت جا به جایی داشته و در صورتی که در معرض حرارت قرار بگیرند، می توان آن ها را بر اساس خاصیت کششی که دارند، به طول و عرض مورد نیاز درآورد.

توجه داشته باشید که نصب سقف کشسان به طور کلی نیاز به مهارت و تجربه دارد. در غیر این صورت امکان دارد که به پارچه کشسان آسیب وارد شود.

معرفی انواع سقف های کشسانی

سقف کشسان براق یا لاتر: سقف کشسان براق شفاف می باشد. همین طور نور بیش تری را از خود عبور می دهد. در واقع دامنه نور دهی آن زیاد می باشد.

سقف کشسان مات: سقف کشسان مات نور را به صورت پخش شده و به شکل یکنواخت از خود عبور می دهد. لازم به ذکر است که دامنه نور دهی سقف کشسان مات نیز زیاد می باشد.

سقف کشسان نور گذر یا ترنس: در این نوع از سقف های کشسان، نور بیش تر از پشت سقف به بیرون منعکس می شود و شفافیت خود را به رخ می کشند.

سقف کشسان ساتین: این دسته از سقف های کشسان، اعتدال را رعایت نموده و مراحل نصب سقف کشسان ساتین بین سقف کشسانی مات و سقف کشسانی براق می باشد.

سقف کشسان پارچه ای: سقف کشسان پارچه در واقع گران ترین سقف کشسانی می باشد. چرا که به نوعی جزو سقف های لاکچری به شمار می آیند.

سقف کشسان براق: همان طور که از نام این نوع از سقف های کشسانی مشخص است، کاملا شبیه به زر ورق می باشند.

مزایای استفاده از سقف کشسانی

 • وزن سبک
 • مقاوم در برابر حرارت
 • قابل شست و شو
 • ضد گرد و غبار و گرد و خاک
 • بدون بو
 • قابل استفاده در هر محیط حتی محیط های مرطوب مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی
 • آنتی باکتریال
 • امکان چاپ و اجرای انواع طرح ها رنگ ها

لوازم مورد نیاز برای اجرای مراحل نصب سقف کشسان

 • پروفیل نگهدارنده

پروفیل دیوار

پروفیل سقفی

پروفیل جدا کننده

پروفیل حجم دهنده

 • نور

لامپ ال ای دی

لامپ هالوژنی

لامپ ای ام دی

لامپ مهتابی

 • پارچه سقف کشسانی

پارچه سقف کشسان طرح دار

پارچه سقف کشسانی ساده

 • نوار چسب
 • پیچ و نگهدارنده
 • ابزار های مورد نیاز

تراز سقفی

متر لیزری

دو عدد گیره نگهدارنده پارچه

دریل

کاردک لبه گرد

هیتر حرارتی

کپسول بارگلاتور فشار قوی

مراحل نصب سقف کشسان با استفاده از ابزار آلات نام برده شده:

ابتدا باید پروفیل ها را با استفاده از تراز دیوار بر روی لبه کناف و یا دیوار نصب نمایید. توجه داشته باشید که یک نکته مهم را باید در زمان نصب پروفیل سقف کشسان رعایت کنید، نباید پروفیل ها از یکدیگر فاصله داشته باشند و بین درز پروفیل را با نوار چسب آلومینیومی بپوشانید تا هیچ نقطه تیز در پروفیل مشاهده نشود. چرا که نقطه ضعف سقف کشسانی برندگی است. به همین خاطر در تمامی مراحل نصب سقف کشسان از استفاده جشم تیز و برنده خودداری کنید.

مراحل نصب سقف کشسان
نکاتی در رابطه مراحل نصب سقف کشسان

دو طرف سقف کشسانی را با کمک دو گیره به پروفیل ها نصب نمایید. سپس طرف مقابل هر گیره را نصب کنید. توجه داشته باشید که در تمامی مراحل نصب سقف کشسان باید هیتر از فاصله یک متر حرارت یکنواخت به کل پارچه بدهد تا به صورت منظم کش بیاید.

لبه ها را به به صورت تک هب تک با کاردک لبه گرد از گوشه با دقت نظر، بر روی پروفیل نصب کنید. نکته حائز اهمیت این است که هر لبه ای را که نصب می کنید، باید لبه رو به روی آن را شروع به نصب نمایید تا پارچه تغییر حالت درستی داشته باشد. همین کار را ادامه دهید تا تمام لبه ها در جای خود قرار گیرند. این مسئله کار دشواری نیست و در صورتی که حرارت به درستی و به شکل یکنواخت انجام شود، کار نصب به راحتی انجام می پذیرد.

پس از نصب لبه ها، باید سایر قسمت هایی که بیرون مانده اند را با کمک کاردک جای گذاری کرد. در این صورت مراحل نصب سقف کشسان به اتمام خواهد رسید.

حال باید به سراغ سیستم نور پردازی سقف کشسان رفت. باید تمامی لامپ ها به گونه ای در زیر سقف کشسان قرار بگیرند که طرح و نقش چاپ شده بر روی سقف کشسان، به صورت یکدست به نظر برسد. بهتر است هر لامپ را به فاصله 15 سانتی متر از لامپ دیگر نصب نمایید. البته لازم به ذکر است که فاصله آن ها تا سقف کشسان باید بین 20 تا 28 سانتی متر باشد. که این امر کاملا بستگی به نوع لامپ مصرفی دارد.

مراحل نصب سقف کشسان
مراحل نصب سقف کشسان با رعایت نکات ایمنی

یک نظر در “مراحل نصب سقف کشسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما