قیمت چاپ روی کنواس

کنواس

قیمت چاپ روی کنواس

عوامل تأثیرگذار روی قیمت کنواس:

موارد زیادی روی قیمت نهایی کنواس اثرگذاری دارند؛ از جمله موارد زیر:

  • استفاده از پارچه گرماژ بالا (سنگین) یا ساده
  • قاب داشتن یا نداشتن
  • ابعاد 
  • کیفیت
  • شیوه چاپ
  • امکانات جانبی
  • و…

به‌عنوان‌مثال، یک کنواس ضد آب از کنواس معمولی گران‌تر است. ابعاد، کیفیت و شیوه چاپ مؤلفه‌های اصلی قیمت‌گذاری کنواس به شمار می‌آیند.

خرید پارچه کنواس:

نقاش‌ها می‌توانند با استفاده از چاپ و پرینت کنواس اثر خود را در تیراژ بالا کپی بگیرند. طراحان داخلی نیز با اتکا به زیبایی چاپ کنواس توانایی ایجاد جلوه‌های بصری محسورکننده را خواهند داشت. در آخر، مصرف‌کننده‌های شخصی نیز برای افزایش زیبایی و چشم‌انداز، می‌توانند در مقیاس محدود، طرح‌های مدنظر خود را میهمان پارچه یا کاغذ کنواس سازند.

چرا پارچه کنوانس محبوب شده است؟!

همان‌طور که می‌دانید، مضاف بر کیفیت طراحی، رنگ‌های مورداستفاده، تکنولوژی چاپ، تخصص نیروی انسانی و غیره، عیار کاغذ یا متریال پذیرای چاپ یکی از مهم‌ترین عواملی است که کیفیت نهایی چاپ را رقم می‌زند. حال ازآنجاکه سطح کنواس حالتی پشمی دارد.

پس از پرینت، کار به اثر دست یک نقاش زبردست شباهت خواهد داشت. ازاین‌رو هرکسی دوست دارد چنین چاپی را روی دیوار خانه و دفتر کار نگهداری کند.

جنس کنواس چیست؟

جنس کنواس مشابه متریالی است که یک نقاش برای خلق اثر هنری خود مورداستفاده قرار می‌دهد. هرچند در روزگار قدیم تکنیک و مواد اولیه‌ی منحصربه‌فردی برای آفرینش این ماده ظریف و درعین‌حال مقاوم مورداستفاده قرار می‌گرفته، اما امروزه ترکیبی از مواد پلیمری و کتان، کنواس را به وجود می‌آورند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  چاپ فلکس چیست؟

حال بسته به نظر شما، جنس انتخاب‌شده برای چاپ می‌تواند متغیر باشد. اگر کنواسی با درصد کتان بالا انتخاب کنید، رنگ پرینت شده به جان آن نفوذ می‌کند و کار شباهت بیشتری به نقاشی‌های سنتی (کلاسیک، نوستالژیک و غیره) خواهد داشت. اما اگر بخواهید رنگ در سطح باقی بماند و طرح‌ها وضوح بالایی داشته باشند، انتخاب کنواسی با مواد بالای پلیمری کارساز خواهد بود.

کنواس
کنواس

تفاوت کنوانس با پیرینت های معمولی:

همان‌طور که می‌دانید امروزه نه‌تنها در سبد فروش بهترین چاپخانه‌های آنلاین و دیجیتال، بلکه در کارگاه‌های سنتی نیز چاپ‌های تخته شاسی، فوم برد، پوستر، استیکر و غیره ارائه می‌شوند. با این تفسیر، عملکرد مناسب این است که به دنبال مزیت یا تمایزات ویژه چاپ کنواس با پرینت‌های معمولی باشیم.

اگر بخواهیم به سؤال مطرح‌شده در بالا یک پاسخ قطعی و قابل‌قبول دهیم، باید بگوییم که تفاوت اصلی کنواس با سایر نمونه‌های ذکرشده در ذات جذاب و فریبنده این چاپ است. به‌بیان‌دیگر، اگر روی بهترین کاغذ گلاسه طرحی نه‌چندان قوی را به‌عنوان پوستر کارکنید، چاپ جذابی در اختیار نخواهید داشت و ارزش پوستر، تخته شاسی، فوم برد، بنر، استیکر و هر چاپی در این وادی، ریشه در طرح انتخابی دارد؛ اما کنواس، به‌خودی‌خود جذاب است، زیرا شبیه‌سازی نوستالژیک و درعین‌حال مدرنِ آثار هنری است. این جذابیت و سطح برجسته، با طیف وسیعی از تجهیزات دکوراسیونی همخوانی دارد و ازاین‌رو در بازار امروز چاپ، انتخابی دوست‌داشتنی به‌حساب می‌آید.

رول کنواس چیست و چه کابردی دارد؟

کنواس در دو نوع مات و براق تولید می‌شود. کنوس براق و مات باعث می‌شود که نقاشی زیباتر و همین‌طور به جذاب‌تر شدن آن کمک می‌کند. کنواس را با استفاده از چسب به چهارچوب متصل و با منگنه آن را به چهارچوب فیکس می‌نمایند. قسمت منگه شده کنواس به چهارچوب نباید زیاد سفت و کشیده باشد؛ زیرابه تاروپود پارچه آسیب می‌رساند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  استند رول آپ

اگر پارچه کنواس متصل شده به چهارچوب شل باشد، باعث می‌شود که مانتوانیم به‌درستی نقاشی بکشیم و قلم‌مو به داخل بوم کشیده می‌شود.

همان پارچه‌ای که در بوم نقاشی استفاده میشد را به‌صورت رول درآوردند تا بتوانند با دستگاه‌های چاپ طولی یا همان پلاتر به‌راحتی آن‌ها را چاپ کنند و درجاهای مختلف استفاده کنند؛ یعنی همان پارچه‌ها را باکیفیت بالاتر و خاص‌تر به طرزی تولیدشده که بتوان در دستگاه‌های چاپ طولی و یا پلاترها به‌راحتی با جوهرهای پرینتر موجود در بازار قابل‌چاپ باشد. یعنی شما تصویر موردنظر را در کامپیوتر طراحی می‌کنید، چاپ می‌کنید، اگر نیاز بود یا قاب می‌کنید یا مانند بوم نقاشی شاسی روی شاسی چوبی قرار می‌دهید و یا … بستگی به نوع کار شما قابل‌تغییر می‌باشد.

برای اطلاع دقیق از قیمت چاپ کنواس همواره با شماره های پرینت لوتوس تماس گرفته تا اطلاعات لازم را از مشاوران ما بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button