اصول و نکات مهم برای طراحی لوگو حرفه‌ای

طراحی لوگو حرفه‌ای
به پیج اینستاگرام پرینت لوتوس سر بزنید و از تخفیفات ویژه ما باخبر بشید …
برای مشاهده نمونه کارها و یا ثبت سفارشات و دیدن قیمت حدودی سفارش خود روی دکمه زیر کلیک کنید .

اصول و نکات مهم برای طراحی لوگو حرفه‌ای

فرقی نمی‌ کند که صاحب یک کسب ‌وکار اینترنتی هستید یا یک تولیدی کوچک در خانه داشته باشید، لوگو مهم ‌ترین نشان کسب‌ وکار شماست. تمام مخاطبان و مشتریان شما را با لوگویی که دارید می ‌شناسند و یکی از بهترین راه‌های ماندگاری در ذهن مخاطب، استفاده از یک لوگوی حرفه ‌ای و جذاب است. طراحی لوگو از حساسیت بالایی برخوردار است و باید به بهترین شکل انجام گیرد تا تأثیروماندگاری بیشتری را در ذهن مخاطب داشته باشد. یک کسب‌ وکار باارزش و بزرگ، نیازمند طراحی لوگو حرفه ‌ای است تا بهتر دیده شود؛ همچنین یک لوگوی حرفه‌ ای نمادی از میزان ارزش و اعتبار شماست.

انواع لوگو

قبل از اقدام به سفارش طراحی لوگو حرفه‌ای، باید با انواع لوگو آشنا شوید تا بهترین و مناسب ‌ترین گزینه را برای کسب ‌وکار خود انتخاب کنید. به‌ طورکلی طراحی لوگو به دو شکل نوشتاری و تصویری انجام می‌شود؛ تمامی سبک‌های دیگری که برای طراحی لوگو وجود دارد، هرکدام به نحوی زیرمجموعه یکی از این دو مورد است.

لوگو تایپ

لوگو تایپ به لوگوی نوشتاری هم معروف است. در این مدل از لوگو همان‌ طور که از نامش پیداست، از نوشته‌هایی با فونت‌ها و طرح‌های متفاوت استفاده می ‌شود. در این سبک طراحی لوگو، طراح اسم برند، شخص

و یا شرکت را با فونت و سایز مناسب در کنار هم قرار می‌دهد تا طرحی زیبا را ایجاد کند. هنگام طراحی لوگو حرفه‌ای، طراح ممکن است از فونت خاصی استفاده نکند و خودش به شکلی مناسب حروف را طراحی کند. نکته مهمی که در مورد لوگو تایپ وجود دارد این است که حروف نباید به شکلی کنار هم قرار بگیرند که وضوح آن‌ها از بین برود و خوانایی خود را از دست بدهند.

لوگو تصویری

لوگو تصویری یکی از رایج‌ ترین انواع لوگو است که برای کسب ‌وکارهای اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طراحی این نوع لوگو معمولاً یک تصویر خاص به‌ عنوان الگو استفاده می ‌شود و طراح از آن تصویر الهام می‌گیرد. طراحی لوگو تصویری تا حدودی پیچیده‌ تر از طراحی لوگو تایپ است. در لوگوی تصویری، برای اینکه طراحی لوگو حرفه‌ای صورت بگیرد باید طرحی خلق شود که توجه هرکسی را به خود جلب کند و باعث کنجکاوی مخاطب شود.

لوگو ترکیبی

این سبک نیز همان ‌طور که از نامش پیداست از ترکیب دو سبک قبلی به وجود می‌آید. یکی از معروف ترین مدل‌های لوگوی ترکیبی، لوگوی برند آدیداس است؛ در این برند نام آدیداس نوشته ‌شده و در قسمت بالای آن لوگوی تصویری آن درج‌ شده است. نکته مهمی که در مورد سبک ترکیبی وجود دارد این است که در برخی مواقع لوگو به شکلی طراحی می‌ شود که امکان تفکیک بخش تصویری و بخش نوشتاری آن وجود دارد؛ این قابلیت باعث می‌شود تا شما استفاده وسیع ‌تری از لوگوی خود داشته باشید. اگر قصد طراحی لوگو حرفه‌ای را دارید، از طراح آن بخواهید که در کنار ظرافت و زیبایی، به تفکیک‌ پذیری لوگو نیز دقت کند.

طراحی لوگو حرفه ای

نکات مهم برای طراحی لوگو حرفه‌ای

لوگو باید توانایی معرفی کسب ‌وکار شما را داشته باشد. وقتی اقدام به طراحی لوگو حرفه‌ای می ‌کنید، باید به یاد داشته باشید که هر وقت نام برند شما به میان آید، تصویر لوگوی شما در ذهن مخاطب تداعی می‌شود؛

بنابراین لوگو باید در بهترین شکل طراحی شود تا بیشترین تأثیر را داشته باشد. نکات مهمی وجود دارند که توجه به آن‌ها باعث افزایش کیفیت لوگو می‌شود:

اهمیت رنگ در طراحی لوگو حرفه‌ای

رنگ لوگو باید به ‌گونه ‌ای انتخاب شود که با محیط  کار و نوع فعالیت شما سازگار باشد. انتخاب رنگ را نمی‌ توان بر اساس سلیقه شخصی انجام داد؛ بلکه باید با کمک روانشناسی رنگ‌ها بهترین رنگ را انتخاب کرد. به ‌عنوان ‌مثال رنگ سبز نمادی از طبیعت است و معمولاً برای محصولات گیاهی و ارگانیک به کار می‌رود؛ به همین ترتیب هر رنگ معنای متفاوتی دارد که می‌تواند نشان ‌دهنده نوع کسب ‌وکار شما باشد. یکی از مهم‌ترین نکات در به‌ کارگیری رنگ‌ها برای طراحی لوگو حرفه‌ای این است که بیش از 3 رنگ در لوگو به کار نبرید. افزایش تعداد رنگ‌ها باعث کاهش تمرکز کاربر از ماهیت اصلی فعالیت شما می‌شود.

تصاویر لوگو

اگر برای طراحی لوگو حرفه‌ای، مایل به استفاده از تصاویر بودید، سعی کنید بهترین تصویر را انتخاب کنید. بهترین تصویر صرفاً تصویری نیست که کیفیت بالایی داشته باشد؛ بلکه باید بیشترین هماهنگی را با کسب ‌وکار شما داشته باشد. تصاویر بی‌نقصی را انتخاب کنید که مخاطب با دیدن آن‌ها، به‌سرعت متوجه نوع فعالیت شما بشود. استفاده از تصاویر و نمادهای گنگ و پیچیده تنها موجب سردرگمی مخاطب شده و تأثیر مثبتی ندارد؛ البته توجه کنید که در برخی موارد ایجاد کمی احساس کنجکاوی در کاربر باعث جلب‌توجه بیشتری می‌شود.

انتخاب شعار مناسب برای طراحی لوگو حرفه‌ای

شعار یک جمله ساده است که معمولاً هدف شرکت شما را به مخاطب منتقل می‌کند. استفاده از شعارهای کوتاه می ‌تواند به تأثیرگذاری لوگوی شما کمک کند. به‌ طور مثال لوگوی نایک با شعار just do it  تلفیق ‌شده و در ذهن اغلب افراد نقش بسته است. اگر مایل به استفاده از شعار هستید، دقت کنید که در ابتدا کوتاه باشد تا باعث شلوغ شدن طرح شما نشود، و دقیقاً متناسب با فعالیت و خدمات شما باشد. صادقانه طراحی کنید و در لوگو قرار دهید که مخاطب به آن احساس خوبی داشته باشد.

طراحی لوگو

کپی نکنید!

برای طراحی لوگو حرفه‌ای می‌توانید از هر تصویری الهام بگیرید، حتی تصویر دیگر لوگوها؛ اما به خاطر داشته باشید الهام گرفتن با کپی کردن تفاوت‌های زیادی دارد. الهام گرفتن یعنی مشاهده یک تصویر، تصاویر دیگری را در ذهن شما نقش ببندد؛ اما در کپی کردن معمولاً همان تصویر با تفاوت‌های جزئی مورداستفاده قرار می‌گیرد. کپی کردن طرح لوگو درنهایت کسب ‌وکار شما را پایین می‌آورد و شما را از دید مخاطب بی‌ارزش جلوه می‌ دهد. عده‌ای تصور می‌ کنند که اگر از لوگوی برندهای معروف کپی کنند، به ‌واسطه اعتبار آن برند معروف، آن‌ها هم شناخته ‌شده و به اعتبار و ارزش می ‌رسند. حقیقت این است که کپی کردن باعث می‌شود شما به‌طور کامل نادیده گرفته شوید!

کلام آخر

لوگو نشان کسب ‌وکار شماست که همه افراد شما را با این نشان می‌شناسند. هرچه لوگوی بهتری طراحی کنید، در ذهن مخاطبان بیشتری نقش می‌بندید. اگرچه طراحی لوگو حرفه‌ای باید توسط متخصص آن انجام شود، اما توجه به جزئیات و نکات مهم تا حدود زیادی باعث می‌شود که لوگوی شما بسیار حرفه‌ای و خاص به نظر برسد. هنگام سفارش طراحی لوگو به دنبال طرح ‌های پیچیده نباشید. سعی کنید تا حد امکان از طرح‌های ساده‌ای بهره ببرید که مفاهیم را به‌ خوبی منتقل می ‌کنند. شما می‌توانید برای طراحی بهترین و مناسب ‌ترین لوگو برای کسب ‌وکارتان، از مشاوران و متخصصان چاپ لوتوس کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما