تابلو دکوراتیو ورق طلا

تابلو دکوراتیو ورق طلا

تابلو دکوراتیو ورق طلا

تابلو دکوراتیو ورق طلا، یکی از تابلوه های زینتی است که می تواند با هر سبک دکوراسیونی خود را وفق دهد. این تابلو دکوراتیو، همان طور که از نامش مشخص است، از ورق طلا ساخته شده است. هم چنین جزو آثار زینتی و تزیینی به شمار می آید.

در صورتی که تصمیم دارید از تابلو دکوراتیو ورق طلا، برای تکمیل نمودن دکوراسیون خانه و محل کار خود استفاده کنید، با ما همراه باشید.

تابلو دکوراتیو ورق طلا چگونه ساخته می شود؟

تابلو دکوراتیو ورق طلا، با استفاده از بوم که بر روی آن پارچه کانواس نصب شده است، به همراه چسب مخصوص و همین طور ورق طلا، ساخته می شود.

این تابلو ها جزو صنایع دستی به شمار می آیند و می توان در هر کجای خانه آن ها را نصب نمود. لازم به ذکر است که می توان آن ها را با انواع رنگ ها ترکیب نمود و طرحی زیبا و ماندگار را بر روی بوم تحت عنوان تابلو دکوراتیو ورق طلا اجرا نمود.

تابلو دکوراتیو ورق طلا
نحوه ساخت تابلو دکوراتیو ورق طلا

ورق طلا چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی ورق طلا و یا فلزات مشابه مانند نقره، مس و… لایه های بسیار نازکی هستند که‌ برای ایجاد نمای فلزی و با طرحی خاص، بر روی انواع مواد مانند بوم، سفال، سرامیک، شیشه، فلز، چوب، پلی استر و… مورد استفاده قرار می گیرند.

برای نصب نمودن ورق طلا بر روی سطوح نام برده شدهف از چسب مخصوص ورق طلا استفاده می شود. هم چنین در انوع ساده، طرح دار و هفت رنگ موجود می باشند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تابلو دکوراتیو چیست؟

ویژگی های ورق طلا

یکی از بارز ترین ویژگی های ورق طلا، عدم اکسید شدن با هوا و تغییر رنگ است. شما می توانید این ورق ها را‌ در انواع مختلف مانند ساده، هفت رنگ و طرح دار در بازار مشاهده کنید.

البته این که از کدام نوع ورق طلا در تابلو دکوراتیو استفاده کنید، کاملا به طرح و سلیقه شما بستگی دارد. همین طور می توانید از این ورق ها در تکنیک های کهنه کاری و یا هنر ویترای برای پوشاندن سطح ظروف شیشه ای شفاف نیز استفاده کنید.

از ورق طلا در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

از ورق طلا، علاوه بر تابلو های دکوراتیو، می توان برای آنتیک نمودن فریم انواع قاب عکس و آیینه نیز استفاده نمود. البته لازم به ذکر است که تلفیق آن با دکوپاژ بسیار چشم گیر و جذاب خواهد شد.

از دیگر مواردی که ورق طلا در آن کاربرد دارد، آنتیک کردن انواع مجسمه های چوبی و فلزی است. هم چنین می توانید از آن برای جذاب تر نمودن ظروف شیشه ای نیز استفاده نمایید.

از تکنیک ورق طلا نیز می توان در آثار رنگ روغن نیز استفاده کرد. بدین صورت که می توانید برای تابلو دکوراتیو ورق طلا خود، از رنگ های روغن استفاده کنید تا ظاهری خیره کننده تر به آن بدهید.

تابلو دکوراتیو ورق طلا
در زمان سفارش تابلو دکوراتیو ورق طلا به این نکات توجه کنید

در زمان سفارش تابلو دکوراتیو ورق طلا به نکات زیر توجه کنید:

شاید تصور کنید که سفارش و خرید یک تابلو دکوراتیو ورق طلا، کار ساده ای است و نیازی نیست که بر روی آن تامل کنید. در صورتی که باید برای هر لوازم و وسایلی که خریداری می کنید، بسیاری از نکات ریز را در نظر بگیرید تا از خرید خود راضی باشید. به همین خاطر در این بخش از مطلب، پرینت لوتوس، نکاتی حساس و ضروری را برای شما آورده است.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تابلو دکوراتیو چاپی

– حتما پیش از سفارش طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

– توجه داشته باشید، طرحی که انتخاب می کنید، با استفاده از تکنیک ورق طلا، جذابیت خود را از دست ندهد.

– طرحی که انتخاب می کنید، حتما با سبک دکوراسیون منزل و محل کار شما سازگاری داشته باشد.

– حتما پیش از سفارش محل قرار گیری تابلو دکوراتیو ورق طلا را مشخص کنید.

– توجه داشته باشید که پس از مشخص نمودن محل قرار گیری تابلو دکوراتیو ورق طلا، می توانید ابعاد مورد نظر خود را سفارش دهید.

– در صورتی که تصمیم دارید از سایر تکنیک ها مانند رنگ روغن بر روی تابلو دکوراتیو خود استفاده کنید، حتما در زمان سفارش با مشاورین پرینت لوتوس در میان بگذارید.

– اگر بین چندین طرح سردرگم مانده اید، می توانید با طراحان پرینت لوتوس مشورت کنید.

– اگر طرح انتخابی شما دارای برجستگی است و می خواهید در بعضی از بخش ها درخشش بیش تری داشته باشید، حتما در زمان سفارش با طراحان پرینت لوتوس در میان بگذارید.

نحوه نگهداری و مراقبت از تابلو دکوراتیو ورق طلا

تابلو دکوراتیو ورق طلا، نیز مانند سایر لوازم و وسایل خانه، نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. از این رو باید حتما نکاتی را در زمان نگهداری از آن مد نظر قرار دهید تا تابلوی شما طول عمر مفید بیش تری داشته باشد.

توجه داشته باشید که تابلو دکوراتیو ورق طلا شما، قابل شستشو نیست. پس در صورتی که تصمیم به نظافت آن دارید، از یک دستمال نم دار و مرطوب با جنس نرم استفاده کنید.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تابلو دکوراتیو برجسته

سعی کنید که زیاد دستمال را در زمان تمیز نمودن نقوش روی تابلو فشار ندهید تا از جلا و کیفیت ظاهری تابلو کم نشود.

تابلو دکوراتیو ورق طلا
نحوه نگهداری از تابلو دکوراتیو ورق طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button