انواع تابلو

تابلو تبلیغات

انواع تابلو چیست؟

تابلوسازی یکی از موارد مهم و بسیار کاربردی برای دیده شدن است. تابلوی شما علاوه بر اینکه باعث شناسایی شما در منطقه می‌شود یک تبلیغ بسیار ویژه مناسب برای شماست که باعث هرچه بیشتر و بهتر دیده شدن شما می‌شود. حال هرچه تابلوی شما شکیل‌تر، خوش‌ساخت‌تر و گیراتر باشد تأثیر و پیامد بهتری نیز برای شما خواهد داشت. پس باید دقت کرد تا با هزینه‌ای منطقی بهترین طرح و نوع ساخت تابلو را انتخاب کرد تا نتیجه دلخواه شما به دست بیاید.

تابلو و تابلوسازی يكي از مهم‌ترین ابزارها براي ديده شدن می‌باشد. يك تابلو سر درب مغازه علاوه بر اينكه به ديده شدن و معرفی شما كمك خواهد كرد باعث خواهد شد درصورتی‌که نكات مهم و اساسی در ساخت تابلو توسط تابلوساز رعايت شود، يك تبليغ بسيار ويژه و مناسب براي شماست كه باعث هرچه بيشتر و بهتر ديده شدن شما می‌شود.

تابلوهای تبلیغاتی یکی از بهترین روش‌های تبلیغات است. نخستین بار مصری‌ها از تابلوهای تبلیغاتی، استفاده کرده‌اند.

تابلوهای تبلیغاتی سر درب فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، شرکت یا دفترها در معرفی شغل یا کالایی نقش به سزایی دارند. زیبایی و مطالب نوشته‌شده روی تابلوهای تبلیغاتی، برای جذب مشتری تأثیر فوق‌العاده‌ای دارند. استفاده از انواع تابلوهای تبلیغاتی برای رونق کسب‌وکار، امروزه جایگاه ویژه‌ای دارند. تابلوی تبلیغاتی کامپوزیت که بر سر درب مغازه نصب می‌شود، یک پیام تبلیغاتی را به گروه زیادی از مخاطبین می‌رساند.

انواع تابلو
تابلو چیست

مزایای استفاده از تابلوی تبلیغاتی مغازه

هنگامی‌که مشتری به‌منظور خرید یک محصول یا دریافت خدماتی خاص، در شهر تردد می‌کند اولین راهی که می‌تواند مغازه یا فروشگاه موردنظر خود را بیابد، توجه به تابلو سردر مغازه می‌باشد. تابلو مغازه نمایانگر نوع کسب‌وکار و محصولاتی است که در آن مکان عرضه می‌شوند؛ بنابراین در مرحله اول تابلوی مغازه، معرف حیطه اصلی فعالیت مغازه شما خواهد بود. همچنین انواع تابلو مغازه و شیوه طراحی آن‌ها، ذوق و سلیقه صاحب مغازه را نشان می‌دهد.

برخی مشتریان به این طریق به ارتباط بین سلیقه خرید و انتخاب کالای خود و صاحب مغازه پی می‌برند و متوجه می‌شوند که به‌احتمال‌زیاد محصول موردنظرشان را در آن خواهند یافت؛ بنابراین می‌توان گفت نوع تابلویی که بر سردر مغازه‌تان نصب می‌کنید تأثیر بسیاری برجذب مشتری و ماندگار ساختن وی دارد. درواقع اگر بخواهیم به‌طور علمی‌تر و خلاصه‌وار صحبت کنیم باید بگوییم انواع تابلو مغازه نقش به سزایی در بازاریابی و بازدهی بیشتر حرفه و فعالیت شما ایفا می‌کند.

انواع تابلو

بنر:

این نوع تابلوسازی ساده‌ترین نوع تابلوست که شامل: اسکلت فلزی، چاپ بنر، پروژکتور (نصب از بیرون) می‌باشد. در این تابلو به علت انجام چاپ با دستگاه شما می‌توانید هر طرح و رنگی را در تابلو خود داشته باشید و بدون محدودیت به انتخاب طرح موردنظر خود بپردازید. در چاپ بنر می‌توان از چاپ‌های مختلف باکیفیت‌های مختلف استفاده کرد و همچنین جنس خود بنر و ضخامت آن نیز دارای تنوع است که بسته به بودجه و نظر شما قابل‌تغییر است.

تابلوهای پشت‌بامی :

این نوع تابلوها برای نصب در نقاط مرتفع و پشت‌بام‌ها مناسب می‌باشند. برای زیرسازی این نوع تابلو از پروفیل آهن استفاده می‌شود برای مشخص بودن نوشته‌های این تابلوها از حروف برجسته استفاده می‌شود. حروف برجسته‌ای که برای این تابلوها استفاده می‌شود حروف چلنیوم، پلکسی و استیل است. زیر ساز این نوع تابلوها، پروفیل آهن سنگین است. زمینه‌ی اصلی این تابلوها اکثراً از جنس کامپوزیت و چوب پلاست است. استفاده از این تابلوها، یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغات است. استفاده از این تابلوها در زیبایی نمای ساختمان مؤثر است.

تابلوهای تبلیغاتی فلکسی:

در تابلوهای فلکسی از حروف برجسته و نورپردازی استفاده می‌شود. از این تابلوها برای سر درب مغازه‌ها و تبلیغات محیطی استفاده می‌شود. تابلوهای فلکسی در برابر نور خورشید و شرایط جوی مقاومت زیادی دارند. برای نورپردازی این تابلوها از لامپ‌های فلورسنت (مهتابی) استفاده می‌شود.

مدت‌زمان کارکرد این لامپ‌ها ۱ سال است. پوشش تابلوهای فلکسی، فلکس است. یکی از مزیت‌های این تابلوی تبلیغاتی، قابل تعویض بودن رویه‌ی فلکس است. پس از مدتی برای تغییر طرح تابلو، از این ویژگی می‌توانید استفاده کنید. تابلوهای تبلیغاتی فلکسی انواع مختلفی دارند ازجمله:

  • تابلوهای فلکسی به‌صورت مکعبی
  • ریلی
  • سپری
  • اسکلت فلزی

تابلوهای فلزی :

حروف برجسته‌ای که در این تابلوها به کار می‌رود از جنس فلز یوده و ازاین‌رو نور را از خود عبور نمی‌دهد، برای نورپردازی در این نوع تابلوها در نصب این نوع تابلو از سطح پایه‌ای استفاده می‌کنند، این پایه باعث ایجاد فاصله‌ای از سطح شده و در این فضا لامپ‌های smd را قرار می‌دهند.

تابلوهای رینگی :

در این نوع تابلو حروف برجسته ترکیبی از پلاستیک و فلز است، وجود پلاستیک در حروف باعث ایجاد فضایی برای عبور نور می‌شود.

تابلو حروف برجسته سه‌بعدی :

در ساخت این نوع تابلو می‌توان انواع افکت‌های زیبا که در سایر تابلوها امکان‌پذیر نمی‌باشد، به‌راحتی ایجاد کرد.

چگونه تبلیغات بنری عالی را طراحی کنید؟

خبر خوب این است که شما نیازی به استخدام یک شرکت طراحی گرافیک و یا حتی نرم‌افزار گران‌قیمت برای ایجاد طرح بنر تبلیغاتی مؤثر ندارید. امروزه ما خوش‌شانس هستیم که ابزارهای آنلاینی وجود دارند که هر چیزی از محتوا تا طراحی را انجام می‌دهند. یکی از قدرتمندترین‌ها در عرصه طراحی بنر، Banner snack است که به‌تازگی، سازنده، بنر جدیدی ایجاد کرده است که ابزارهای زیادی برای طراحی بنر تبلیغاتی فراهم آورده است.

از تابلو شاسی چه می دانید؟

تابلو شاسی قطعه‌ای چوبی از جنس ام دی اف است که در یک‌طرف آن چسب دوطرفه برای چسباندن عکس تعبیه‌شده و در طرف دیگر فضایی برای آویزان کردن از میخ وجود دارد.ضخامت ام دی اف ها از 3میلی متر تا 40 میلی متر می باشد.البته تابلوهای کوچک روی میز نیز قرار می‌گیرد.تخته شاسی وسیله‌ای است مانند تابلو که دارای کاربردهای متفاوت می‌باشد.

بیشتر کاربرد شاسی برای عکس‌های شخصی و تزئین منزل می‌باشد، اما امروزه در صنعت و شرکت‌ها برای نمایش و معرفی محصولات نیز کاربرد دارد

تابلو بک لایت چیست؟

قطعاً دررفت و آمدهای در سطح شهر توجه شما به تابلوهای تبلیغاتی که دارای نور می‌باشند، جلب شده است. اگر از حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنید نمونه‌های زیادی از این تابلوها در دیوارهای مترو و ایستگاه‌های اتوبوس در ابعاد و طراحی‌های مختلف را مشاهده کرده‌اید. این تابلوها که  به‌خصوص در شب جلوه بسیار زیبایی دارند تابلو بک لایت نام دارند.

تابلو بک لایت یک تابلوی تبلیغاتی است که در پشت آن چراغ تعبیه‌شده است و برای استفاده در رستوران‌ها،مطب پزشکان ،دفتر کار و نمایشگاه‌ها برای معرفی محصولات در شرکت‌ها  همچنین اماکن پرتردد مانند مراکز خرید،مترو یا فرودگاه مورداستفاده قرار می‌گیرد.برای معرفی یک برند جدید یا نام تجاری بسیار مؤثر می‌باشد.تابلوهای بک لایت استفاده‌های بسیار زیادی دارند. به‌راحتی با کمترین هزینه و با تهیه چند بک لایت تبلیغاتی می‌توان تا مدت‌های طولانی از صرف هزینه‌های زیاد برای تبلیغات در امان بود. 

چاپ تابلو بوم نقاشی

این نوع تابلوها گزینه‌ای بسیار مناسب برای استفاده در دکوراسیون داخلی می‌باشند. چاپ تابلو بوم نقاشی در این مجموعه به‌صورت دیجیتال، مستقیم بر روی سطح بوم انجام می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که بدون محدودیت در طرح، تعداد رنگ و یا ابعاد از آن برای تزئینات داخلی از قبیل انواع چاپ پرده شید و غیره استفاده نمایید. لازم به ذکر است که تابلو بوم نقاشی تولیدی شرکت پرینت لوتوس، باقابلیت قلم‌زنی بارنگ روغن، اکریلیک و با ماندگاری رنگ بسیار بالا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما