کاغذ دیواری PVC را بهتر بشناسید

کاغذ دیواری PVC یک نوع دیوار پوش است. واژه PVC مخفف کلمه پلی وینیل کلراید است که از مواد شیمیایی با فرمولی خاص می باشد. از انواع نرم و سخت این محصول در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی و طراحی داخلی ساختمان به کار می رود. بافت اصلی این محصول از بافت وینیل تشکیل می شود. برای نرم کردن و ایجاد قابلیت ارتجاعی ازماده ای به نام فتالات استفاده می شود.

از این دیوار پوش ها در اکثر محیط ها می توان استفاده نمود. دلیل آن نیز به کاربرد و مزایایی که این نوع کاغذ دیواری دارد می توان اشاره کرد. ما در این مقاله سعی می کنیم تا به معرفی بیشتر این کاغذ دیواری بپردازیم.

مزایا و معایب کاغذ دیواری PVC

قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه بودن این کاغذ دیواری یکی از مزایای مهم آن است. این امر خرید این کاغذ دیواری را برای اکثر افراد حتی اقشار متوسط نیز فراهم می کند.  از دیگر مزایای آن می توان به قابلیت شستشو و ضد آب بودن آن اشاره کرد. بنابراین از آن ها می توان در محیط هایی مانند حمام و آشپزخانه استفاده کرد.

نصب راحت و آسان کاغذ دیواری PVC مزیت خوب دیگر آن است. این کاغذ دیواری ها نسبت به کاغذ دیواری های دیگر ضخیم تر هستند و به راحتی زیر آن ها حباب نمی گیرد. این ویژگی ها سبب شده اند تا نسبت به کاغذ دیواری های کاغذی از ارجحیت خاصی برخوردار باشد.

در کنار این موارد باید این نکته را در نظر داشته باشیم که این دیوار پوش از مواد شیمیایی تشکیل شده است. بنابراین توصیه می شود افرادی که دچار بیماری های تنفسی اعم از آسم و یا آلرژی هستند، در هنگام خرید به این نکته توجه کنند.

البته این دیوار پوش ها به خودی خود حساسیت زا نمی باشند، اما برای این افراد بهتر است از کاغذ دیواری های طبیعی با بافت غیر شیمیایی استفاده شود. بهتر است در فضا هایی که بسته هستند و یا پنجره ای ندارند توجه به این نکته را در اولویت قرار دهید.

یکی دیگر از نقاط ضعف کاغذ دیواری PVC تماس مستقیم با آب می باشد. بدین منظور که اگر پشت دیوار لوله آبی ترکیده باشد، باعث بلند شدن راحت این کاغذ دیواری از روی دیوار می شود. این کار هزینه ای را برای شما در بر خواهد داشت که چندان مطلوب افراد نمی باشد.

کاغذ دیواری PVC

کاربرد های کاغذ دیواری های PVC

از این نوع کاغذ دیواری می توان در تمامی ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی استفاده کرد. این محصول  اکر با مراقبت اصولی نگه داری شود، تا سالیان سال دوام خود را حفظ می کند. در ساختمان هایی که بسیار وسیع با متراژ بالایی هستند و نیازمند خرید کاغذ دیواری زیاد هستند، کاربرد خوبی دارد. همانطور که گفتیم مقرون به صرفه بودن این دیوار پوش از ایجاد هزینه های سنگین در این مکان ها جلوگیری می کند.

کاغذ دیواری PVC در دکوراسیون های داخلی منازل لوکس نیز پر کاربرد است. برای افرادی که خواهان تغییرات متنوع در دکوراسیون خود هستند، گزینه مناسبی می باشد. این افراد می توانند همه ساله از طرح های متنوع این محصول استفاده کنند و از محیط خود لذت ببرند. همچنین قابلیت شستشوی آن برای استفاده در اتاق کودک کار را برای والدین بسیار راحت می کند. استفاده در مهد کودک ها نیز برای کودکان محیطی شاد و پر انرژی را فراهم می کند.

کاربرد های کاغذ دیواری های PVC

مقایسه کاغذ دیواری نانو با کاغذ دیواری PVC

تا به این جا با مزایا و معایب کاغذ دیواری های PVC آشنا شدیم. در ادامه به بررسی تفاوت های این دیوار پوش با کاغذ دیواری های نانو می پردازیم. کاغذ دیواری های نانو علاوه بر ویژگی های مثبت کاغذ دیواری های PVC  نکات مثبت دیگری نیز دارند. اولین تفاوت در تاثیر مثبتی است که دیوار پوش نانو بر سلامت انسان ها دارد. زیرا در متریال آن از مواد غیر شیمیایی استفاده شده است.

هر دوی این کاغذ دیواری ها  کاملا ضد خش هستند و به راحتی پاره نمی شوند. همچنین از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند. هر دو قابلیت شستشو دارند، اما ضد حساسیت و آلرژی بودن کاغذ دیواری نانو نسبت به کاغذ دیواری PVC مزیتی قابل توجه است. علاوه بر این کاغذ دیواری نانو عایق صدا و کرما می باشد که این نیز یک تفاوت دیگر میان این دو دیوار پوش محسوب می شود.

تفاوت دیگری نیز وجود دارد و آن این است که رد و بدل شدن جریان هوا از منافذ کاغذ دیوای نانو بسیار راحت است. همین امر سبب می شود تا با گذر زمان از ایجاد کپک و تولید قارچ در پشت کاغذ جلوگیری کند و به دیوار ها آسیبی وارد نشود. در مقابل کاغذ دیواری های PVC به دلیل روکشی که دارند طول عمر و ثبات بالاتری دارند.

خرید کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری های PVC

اگر قصد خرید کاغذ دیواری PVC را دارید، یکی از روش های موجود خرید اینترنتی می باشد. امروزه استفاده از این روش ها بسیار معمول است و راحتی را برای مشتریان فراهم می کند. علاوه بر این اعتباری که فروشگاه های فعال در عرصه اینترنت و فضای مجازی کسب می کنند نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه داشت.

شما می توانید در کنار روش هایی که گفته شد با بهره مندی از مشاوره کارشناسان ما در زمینه انواع کاغذ دیواری بهترین ها را خریداری نمایید. قطعا رضایت مندی شما از انتخاب و تزیین محیط دلخواه تان برای مجموعه در اولویت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.