چاپ استیکر و مش

چاپ استیکر و مش

چاپ استیکر

جنس مواد استفاده‌شده برای چاپ استیکر یا وینیل pvc  است. این مدل جنس باعث شده است تا خاصیت ضد آب و رطوبت پیدا کند. به همین دلیل از چاپ استیکر می‌توان در هرجایی مانند چوب (MDF)، گچ، دیوارهای رنگ‌شده و بدون هیچ‌گونه محدودیتی استفاده کرد.

در قسمت پشت استیکر  و مش چسب‌هایی دارد که کار نصب را راحت‌تر می‌کند. دو روش شیری و شیشه‌ای برای چاپ استیکر وجود دارد.

همان‌طور که از نام استیکر شیشه‌ای پیداست، پس از چاپ مانند شیشه از دو طرف دید دارد ولی در استیکر شیری زمینه سفید دارد و تصویر ازیک‌طرف دید دارد.

چاپ مش

دو مدل مش چسب‌دار و بدون چسب‌داریم. جنس مش هم مانند استیکر pvc  است. با این تفاوت که مش سوراخ‌هایی دارد که نور را عبور می‌دهد. به همین دلیل مکان‌هایی که نیاز به حفظ نور محیط دارند، استفاده از مش ضروری است.

چاپ استیکر و مش انواع گوناگونی دارند که هرکدام برای مکان‌های خاصی کاربرد دارند. بسته به میزان نور محیط‌های مختلف، چاپ می‌تواند براق یا مات باشد.

مدل مش بدون چسب برای اهدافی مثل همچون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ می‌شود. هنگامی‌که شما می‌خواهید محصول را با تبلیغات خاصی چاپ کنید، بهترین روش مش است.

 

چاپ مش
چاپ مش

کاربرد

استیکر و مش را می‌توان روی شیشه نصب کرد. به همین دلیل تبدیل به یک روش تبلیغاتی مناسب برای نصب روی شیشه مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، کف پاساژها و مراکز خرید است که می‌تواند برای مشتریان هم جذاب باشد.

پیشرفت چاپ استیکر و مش به گونه است که از ویترین فروشگاه‌ها فراتر رفته و به شیشه ماشین‌ها هم رسیده است.

چاپ استیکر برای فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها می‌تواند روی کف انجام شود. چاپ استیکر و لمینیت می‌تواند مقاومت کف‌پوش را چند برابر کند و همچنین نصب آسانی دارد.

دیگر مکان‌های که می‌توان از استیکر و مش استفاده کرد می‌توان روی دیوارها و سطوح اجسام، شیشه‌های پربازدید را نام برد.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای چاپ استیکر، استفاده از آن روی ماشین‌های حمل‌ونقلی است. به دلیل اینکه در معرض دید بسیاری از مخاطبان است، گزینه بسیار خوبی است. استفاده از استیکر بر روی ماشین‌های یخچال دار حامل مواد غذایی یکی از روش‌های مرسوم چاپ استیکر است که برای برند سازی شما بسیار مهم است.

در مکان‌هایی  که وزش بد بنر را پاره می‌کند، مش بنر گزینه خوبی برای جایگزینی است؛ زیرا سوراخ‌هایی دارد که باد از آن عبور می‌کند و دیگر احتمال پاره شدن و خراب شدن وجود ندارد ولی متأسفانه مش بنر خیلی در ایران مورد استقبال قرار نگرفته است.

یک کاربرد دیگری که می‌تواند داشته باشد این است که جلوپنجره‌ها سایه ایجاد کند.

با توجه به موارد ذکرشده، مش می‌تواند جایگزین مناسبی برای دکوراسیون باشد. مش بنرها و در صورت کلی خانواده مش‌ها، دانه‌بندی متفاوتی دارد که به مش‌های سوراخ ریز، متوسط و درشت تقسیم‌بندی می‌شود و به‌اندازه این سوراخ‌ها به‌اصطلاح سید بندی می‌گویند. این مش‌ها استاندارد خاصی ندارد و هر کارخانه با توجه به تجهیزات خود این مش‌ها را تولید می‌کند.

 

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  چاپ بنر
چاپ استیکر
چاپ استیکر

روش نصب

استیکر روی مش دو راه خشک و خیس برای نصب دارد. برای استفاده از روش خیس، ابتدا با آب‌پاش شیشه را خیس کنید و سپس چسب استیکر را بردارید و روی شیشه خیس قرار دهید و یک کارتک روی آن بکشید تا آب زیر استیکر کاملاً خشک شود.

درروش خشک باید از یک سشوار صنعتی یا فندک استفاده کنید. بعدازاینکه استیکر را نصب کردید، به‌وسیله سشوار به آن گرمادهید تا چسب قوی‌تر شود.

روش نصب مش پشت چسب‌دار تقریباً مثل استیکر است و حتی از آن‌هم کمی آسان‌تر است. به دلیل این‌که سوراخ‌های متعددی هنگام چسباندن روی شیشه، دیوار یا سطوح مختلف دارد، معمولاً بدون حباب چسبیده می‌شوند. بهتر است مانند استیکر با آب بچسبانید تا اگر تصمیم گرفتید آن را جابه‌جا کنید، به‌آسانی این کار را انجام دهید.

در صنعت تبلیغات، استیکر و مش به یک عامل کلیدی و مهم تبدیل‌ و باعث افزایش محبوبیت برندهای مهم تجاری شده است.

این را هم باید بگوییم که این کارها نیاز به تجربه دارد و می‌توانید از نصاب استیکر گروه چاپ و طراحی لوتوس هم استفاده کنید و در ضمن سفارش چاپ مش روی شیشه هم پذیرفته می‌شود.

این نوشته در چاپ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *