طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران

طراحی-پوستر-تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران یکی از راه‌های تبلیغ است که راه‌های مختلفی برای تبلیغ یا فروش محصول، خدمات و یا حتی یک ایده وجود دارد. امروزه پوسترهای تبلیغاتی روش تبلیغاتی مدرن هستند ولی محدود به تبلیغات تلویزیونی تجاری و تبلیغات رادیویی است ولی به آن محدود نمی‌شود و کاربردش چاپ تبلیغات است. پوسترهای تبلیغاتی نمونه‌هایی هستند که ممکن است به شما در چگونگی ساخت پوستر تبلیغاتی کمک کنند. برخی از آنها رایگان هستند و برای دانلود در دسترس هستند.

 پوستر برای تبلیغات چه اهمیتی دارد؟

در طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران، طراحان پوستر بانفوذ در بخش‌هایی از اروپا، زمینه  تبلیغ را ایجاد کرده و پوسترهای بسیار متنوع و معاصر را ایجاد کرده‌اند که تأثیر زیادی بر عموم گذاشتند. این‌ها نه‌تنها برای مجلات بلکه برای تفاسیر اجتماعی و سیاسی ساخته‌شده است. بااین‌حال، در اواسط دهه 1900، سهم تبلیغات پوستر در بازار با معرفی فنّاوری‌های مدرنی مانند رادیو، تلویزیون و اینترنت کاهش یافت.

تبلیغات با پوستر چگونه است؟

حتی اگر برای طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران در سال‌های اخیر از روش‌های پیشرفته طراحی استفاده کنید، پوسترهای تبلیغاتی همچنان یک قالب محبوب و مؤثر بازاریابی هستند. پوستر یک ابزار عالی برای تبلیغ یک فروشگاه، یک نمایش و یا مبارزات انتخاباتی برای دفتر سیاسی، می‌باشد. در حین طراحی پوسترها کارهای زیادی انجام می‌شود، شما مطمئناً یک پوستر بزرگ را به‌تنهایی می‌توانید تولید کنید.

تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی را می‌خواهید تبلیغ کنید؟

این بستگی به چیزی است که به‌ویژه شما تبلیغ می‌کنید. اگر شما در طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران  برای فروشگاه یا کسب‌وکارتان تبلیغ می‌کنید، می‌خواهید موقعیت، ساعت‌ها و اطلاعات تماس خود را معرفی کنید. اگر شما یک گروه یا سازمان را  تبلیغات می‌کنید، باید زمانی و مکانی را که می‌بینید را اعلام کنید. پوستر باید هرگونه اطلاعاتی را که بینندگان شما باید در جریان قرار بگیرند را شامل شود.

بخش‌های تبلیغات پوستر چیست؟

برای طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران تبلیغات شامل انتقال یک ایده در مورد یک محصول یا گروه خاص است. باید تصمیم بگیرید که مخاطبانتان با تبلیغات خود ارتباط برقرار کنند. اگر پوسترها را برای فروشگاه خود تهیه کنید، احتمالاً می‌خواهید تصاویری از افرادی باشد که در هنگام خرید لبخند می‌زنند، نشان دهد.

درواقع می‌خواهید به مشتریان این را بگویید که فروشگاه شما جایی است که با احساسات خوب همراه است.

بخش‌های ضروری یک پوستر تبلیغاتی را یاد بگیرید. پوستر تبلیغاتی مانند یک مقاله سه بخش دارد: عنوان، بدنه و امضا. برای طراحی یک پوستر بزرگ، همه‌ی قوانین این سه جزء را به‌خوبی رعایت کنید.

عنوان پوستر تبلیغاتی چیست؟

در طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران عنوان بخشی است که باید توجه خواننده را جلب کند. این معمولاً در بالای پوستر قرار دارد و بزرگ‌ترین فونت را دارد و باید کمتر از 15 کلمه باشد; زیرا خواننده شما بی‌حوصله می‌شود و خواندن را رها می‌کند. سعی کنید یک علامت خیلی خوب برای محصول خود قرار دهید تا خواننده تشویق شود تا به بقیه پوستر نگاه کند. در پایین مقاله، معمولاً جای امضا است که در کنارش شماره شرکت، فروشگاه، گروه یا هر چیزی که تبلیغ می‌کنید قرار می‌گیرد. در پایین مقاله هم جای اطلاعاتی مانند آدرس، ایمیل، صفحات رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و ساعات کار است.

طراحی آرم پوستر تبلیغاتی چیست؟

اگر شما مسئول تبلیغ یک شرکت یا سازمان تبلیغاتی هستید، نباید طراحی لوگو را فراموش کنید. این کار باعث می‌شود تا توجه خوانندگان به شما جلب شود و علاوه بر این می‌توانید یک علامت تجاری قابل‌تشخیص درست کنید. اگر تبلیغات شما نتیجه دهد، حتی می‌توانید پوسترهای خود را فقط با لوگوی خود طراحی کنید؛ زیرا خوانندگان با تبلیغات شما آشنا شده‌اند. اگر بخواهیم یک مثال بزنیم، کوکاکولا بهترین گزینه است.

انتخاب چند تصویر مؤثر در پوستر تبلیغاتی

حواستان باشد که در طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران، نباید خیلی پوسترتان را شلوغ کنید. تبلیغات ساده بسیار خوب است. تصاویر نباید بیش‌ازحد خواننده را در خود غرق کند. یک یا دو عکس خوب را پیدا کنید که به‌خوبی پیامتان را منتقل کند. سپس کلمات را در اطراف تصاویر طراحی کنید تا مطمئن شوید که صحنه‌هایی که قرار نیست خوانندگان ببینند، نشان ندهد.

استفاده از تصاویر با وضوح‌بالا در پوستر تبلیغاتی

دقت کنید که در طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران اگرچه تصاویر با وضوح پایین در کامپیوتر شما خوب به نظر بیاید; اما ممکن است هنگام چاپ تار شوند و کیفیت خود را از دست بدهند.

قبل از اینکه انتخابتان را نهایی کنید، پیش‌نویس‌های چندگانه را امتحان کنید. مثل نوشته‌ها برای انتشار نیاز به ویرایش دارد. پوستر شما باید چند بار قبل از چاپ موردبررسی قرار گیرد. چندین نسخه را در نظر بگیرید; اگر چشم‌نواز، ساده و مفهومی که مدنظرتان بود را به‌خوبی منتقل می‌کرد را اعمال کنید. درباره نظرات خود از دیگران بپرسید. پوستر را تا زمانی که احساس می‌کنید به هدفتان رسیده‌اید را مرور کنید.

چاپ پوستر تبلیغاتی خود 

اگر از پوستری که طراحی کردید، خوشتان آمد، انتخاب‌های گوناگونی پیش روی خود دارید. اگر در خانه چاپگر دارید، می‌توانید با استفاده از کامپیوترتان در خانه چاپ کنید؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که خیلی بادوام درنمی‌آیند و رنگ و تصاویر هم خوب نمی‌شود. بااین‌حال چاپخانه‌ها از کاغذهای سنگین استفاده می‌کنند و پوسترهای خود را به صورتی درمی‌آورند که برای بیننده جذاب باشد و این امکان هم دارد که هزینه چاپ بسیار بالا باشد. درنتیجه بودجه خود را در نظر گرفته و بهترین راه ممکن را انتخاب کنید.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  طراحی لوگو هویت بصری برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *