کاغذ دیواری مدرن و نقش آن در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری مدرن و نقش آن در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری مدرن نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایفا می کند. از بین تمامی طرح های کاغذ دیواری، این مدل به گونه ای طراحی می شود که با طیف گسترده ای از دکوراسیون های منزل هم خوانی داشته باشد.

این محصول بسیار جذاب تر و متنوع تر از انواع کاغذ دیواری هایی است که از دوران کودکی خود به یاد داریم. این حجم از تنوع به افراد کمک می کند تا با توجه به اهداف خود انتخاب راحت تری داشته باشند و از این لحاظ دچار محدودیت نباشند.

ایده کاغذ دیواری مدرن در قرن بیستم در میان طراحان صنعت جای خود را باز کرد و به مرور زمان تکامل یافت. با این کار طرح هایی ایجاد شد که مسیر جداگانه ای از روال سنتی پیدا کرد.

از جمله ویژگی های این کاغذ دیواری استفاده از رنگ های شاد و یا خنثی، طرح و نقش با رنگ های ست، کنتراست کم و غیر متضاد و اصطلاحا طرح های خلوت می باشد. از کشورهایی که فعالیت بیشتری در طراحی کاغذ دیواری به این سبک دارند، می توان به آمریکا ، ایتالیا، کره و جدیدا ترکیه اشاره کرد.

کاغذ دیواری مدرن و نقش آن در دکوراسیون داخلی
کاغذ دیواری مدرن و نقش آن در دکوراسیون داخلی

طرح های پرکاربرد کاغذ دیواری مدرن

همان طور که در بالا گفته شد، کاغذ دیواری های مدرن محدودیت کاربرد طرح های تکراری و یکنواخت را از بین برده اند و دست طراحان داخلی را برای هرگونه خلاقیت و نوآوری در دکوراسیون منزل باز می گذارند. از میان این تنوع در طرح ها می توان به چند دسته مهم اشاره کرد که عبارتند از:

  • کاغذ دیواری با طرح های تکرار شونده:
خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  محاسبه هزینه نصب کاغذ دیواری در تهران

در این طرح الگوهای تکرار شونده در بافت ها و رنگ های متعدد آن وجود دارد.

  • کاغذ دیواری با سبک مینیمالیستی:

این محصول طرح ساده ای دارد و به آسانی می توان از تضاد رنگ ها در جذاب کردن دکوراسیون بهره گرفت.

  • کاغذ دیواری لوکس با طرح های هنری:

کاغذ دیواری هایی با موضوع آثار هنری یا طرح های الهام گرفته از الگوهای تازه، می توانند ایده ای جذاب در کاغذ دیواری مدرن باشند.

  • کاغذ دیواری با سبک بوهمیایی:

کاغذ دیواری های این طرح زرق و برق دار و یا با موضوع طبیعت هستند.

  • کاغذ دیواری طرح آجر، چوب و سنگ:

اگر جزو افرادی هستید که عاشق به کار گیری طرح های خاص در طراحی دکوراسیون داخلی می باشید، این سبک از کاغذ دیواری گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

  • کاغذ دیواری سه بعدی:

این طرح می تواند در فضا ایجاد عمق کند و حس واقع گرایی را انتقال دهد.

  • کاغذ دیواری آب رنگی:

بازی با رنگ در این طرح و استفاده خاص از رنگ ها در کنار شکل ظاهری متفاوت این نوع از کاغذ دیواری، بسیاری از خریداران را شیفته خود می کند.

کاغذ دیواری مدرن
کاغذ دیواری مدرن

نکاتی که هنگام انتخاب طرحتان باید بدانید

در هنگام استفاده از طرح های تکرار شونده، سعی کنید از المان های شلوغ همراه با آن استفاده نکنید. زیرا استفاده افراطی از طرح های شلوغ فضا را نازیبا و ناهماهنگ با دکوراسیون مدرن جلوه خواهد داد.

در سبک مینیمالیستی به حداقل میزان استفاده از لوازم و مبلمان تاکید و از کاغذ دیواری هایی با رنگ های خنثی و طراحی ساده استفاده می شود. نیازی نیست برای ایجاد تضاد بین کاغذ دیواری و منزل خود به رنگ های سیاه و سفید محدود شوید. طیف گسترده ای از کاغذ دیواری مدرن با رنگ های روشن مانند رنگ های پاستیلی در بازار موجود هستند که می توانند فضایی ساده و روشن در منزل شما برای رسیدن به سبک مینیمالیستی ایجاد کنند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  مدل های کاغذ دیواری برای بزرگ نشان دادن خانه

در سبک بوهمیایی تلاش می شود تا از عناصر مختلف مانند گلدان ها، تابلوها، مبل هایی با جنس و مدل های مختلف، صندلی های چرم و لوازم هنری بافتنی استفاده شود. استفاده از رنگ سبز به خصوص برای زمینه در این کاغذ دیواری ها بسیار رایج است. بنابراین اگر می خواهید آرامش و تعادل را به خانه خود و خصوصا به اتاق خوابتان  اضافه کنید، می توانید از کاغذ دیواری های این سبک استفاده کنید.

کاغذ دیواری مدرن سه بعدی که امروزه از آن با نام پوستر سه بعدی یاد می شود، یکی از بهترین ایده هایی است که معمولا برای پوشاندن دیوارها در خانه هایی با سبک معاصر به ذهن طراحان خطور می کند. بیشترین سبک و طرح این کاغذ دیواری ها در استفاده از طرح های برجسته، بافت دار و پر جزئیات بوده که خصوصا برای منازل با فضاهای محدود و دکوراسیون خلوت بسیار کابرد دارند.

کاغذ دیواری مدرن
کاغذ دیواری مدرن

طرح های مدرن، تحولی در صنعت کاغذ دیواری

دست شما برای انتخاب کاغذ دیواری مدرنی که به ایجاد فضاهای جذاب و هیجان انگیز امروزی کمک می کنند، کاملا باز است.  سعی کنید خود را در رنگ های خاصی محدود نکنید. با استفاده از مشاوره متخصصان این حوزه، انتخاب خود را به درستی انجام دهید تا همیشه از رنگ های انتخابی خود لذت کافی را ببرید.

مدل های مختلفی از کاغذ دیواری های مدرن برای استفاده در پذیرایی، اتاق خواب و قسمت های دیگر خانه وجود دارند. هر کدام از آنها می توانند در ایجاد فضاهای مدرن و شیک به شما کمک کنند. شما می توانید با در نظر داشتن سبک دکوراسیون خود و انتخاب درست کاغذ دیواری های مختلف، منزل خود را تبدیل به جایی کنید که هم منطبق بر سبک های امروزی بوده و هم با سلایق و روحیات شما سازگار باشد.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  آنچه در مورد کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button