کاغذ دیواری ساده رنگی و کاربرد آن

کاغذ دیواری ساده رنگی و کاربرد آن

کاغذ دیواری ساده رنگی به کاغذ دیواری گفته می شود که هیچ نقش و نگاری روی آن وجود نداشته باشد. افرادی که دکوراسیون ساده را ترجیح می دهند، اغلب از طرح های شلوغ و گل دار بیزار هستند. برای این افراد، انتخاب کاغذ دیواری با طرح ملایم و خلوت برای کل یا بخش بزرگی از منزل بهترین گزینه است.

در نقطه مقابل افراد ساده پسند، افرادی قرار دارند که به شدت عاشق رنگ و طرح های شلوغ و گل دار هستند. این علاقه ممکن است باعث شود بخش بزرگی از اسباب و وسایل منزل، طرح دار و شلوغ انتخاب شود. بنابراین در این موارد توصیه می شود از طرح های ساده استفاده کنند.

 کاغذ دیواری ساده رنگی به عنوان طرح اصلی

استفاده از کاغذ دیواری به گونه ای است که می توان انواع کاغذ دیواری طرح دار را با طرح های ساده تلفیق کرد. به صورتی که در یک سالن یا یک اتاق اولویت با طرح های ساده است، ولی می توان در دو دیوار مقابل هم از مدل های طرح دار استفاده کرد.

کاغذ دیواری های ساده که هیچ طرحی ندارند، در رنگ و بافت با هم تفاوت دارند. این مدل ها می توانند کاملا ساده، اکلیل دار، بافت پارچه ای، بافت حصیری و دارای طرح های هندسی از خود کاغذ دیواری ساده رنگی با همان رنگ یا دارای خطوط و نقش مخمل باشند. این کاغذ دیواری ها برای ست کردن با مدل های طرح دار یا به عنوان کاغذ دیواری اصلی، برای دکور دیوار ها استفاده می شوند.

ماندگاری بسیاری از مکان ها در خاطر همه افراد به دلیل انتخاب درست و اصولی طرح و رنگ کاغذ دیواری در کنار سایر فاکتور های مهم طراحی داخلی است. به همین دلیل توصیه می شود تا حد امکان از کاغذ دیواری های ساده بیشتر استفاده کنید. البته بهترین کار در چنین شرایطی این است که به رنگ پرده ها، مبلمان و فرش ها دقت کنید و متناسب با آن ها رنگ کاغذ دیواری خود را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری ساده رنگی
کاغذ دیواری ساده رنگی

نکات مهم در ارتباط با انتخاب طرح و رنگ  کاغذ دیواری

 • حتما تاثیر رنگ ها بر محیط و مکان های مختلف را در نظر بگیرید. بهتر است رنگ و طرح کاغذ دیواری با روحیه اعضای خانواده هماهنگ باشد.
 • به رنگ های موجود در وسایل و مبلمان خانه توجه کنید تا بتوانید کاغذ دیواری متناسب با همان سبک دکوراسیون را تهیه کنید.
 • اگر به دنبال فضایی آرامش بخش و منظم هستید، رنگ کاغذ دیواری ساده رنگی را به گونه ای انتخاب کنید که از رنگ های ملایم باشد. در صورتی که به دنبال فضایی پر هیجان هستید، از رنگ های شاد و طرح های هندسی مختلف استفاده کنید.
 • از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد برای صمیمی تر شدن فضاهایی مانند اتاق نشیمن استفاده کنید.
 • از رنگ های مهیج و درخشان در اتاق خواب پرهیز کنید. چون اتاق خواب نیاز به محیطی آرام دارد و این رنگ ها آزار دهنده هستند.
 • اتاق های نوزادان را با رنگ های ملایم و اتاق خواب کودکان و نوجوانان را نیز با رنگ های شاد و پر انرژی تر تزیین کنید.کاغذ دیواری ساده رنگیکاغذ دیواری ساده رنگی

  مزایای استفاده از کاغذ دیواری ساده رنگی

 • طرح های ساده بسیار پر طرفدار و پر فروش هستند.
 • تکراری نمی شوند و به مرور زمان طرح و رنگ آن ها خسته کننده نخواهد بود.
 • اغلب دکوراسیون ها با این طرح ها به راحتی هماهنک می شوند.
 • فضای منزل را لوکس، خاص و منحصر به فرد می کنند.
 • به نسبت دیگر دیوار پوش ها از قیمت مناسب و طول عمر بالاتری برخوردار هستند.
 • تنوع رنگ، بافت و الگوی کاغذ دیواری ساده رنگی امکان انتخاب بیشتر را برای افراد فراهم می کند.
کاغذ دیواری ساده رنگی
کاغذ دیواری ساده رنگی

پرمصرف ترین رنگ های کاغذ دیواری

رنگ های سفید، طوسی، کرم و شیری از پر مصرف ترین رنگ های کاغذ دیواری محسوب می شوند. این رنگ ها به دلیل این که جزو رنگ های خنثی به شمار می روند، به خوبی با طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری های طرح دار ست می شوند.

کاغذ دیواری های ساده با رنگ های شاد نیز معمولا برای اتاق خواب استفاده می شوند. رنگ های بنفش، آبی و صورتی از رنگ های پر طرفدار کاغذ دیواری برای اتاق خواب هستند.

برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری راه پله و راهرو ها باید به رنگ کاغذ دیواری ساده رنگی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل دقت کنید. رنگ های خنثی مانند خاکستری و قهوه ای هماهنگی بیشتری با دکوراسیون داخلی دارند. برای زیبا تر به نظر رسیدن راه پله ها و راهروهای ورودی بهتر است از رنگ قرمز استفاده کنید.

برای انتخاب محیط گرم و صمیمی در راه پله و ورودی منزل از رنگ هایی از قبیل رنگ سبز مایل به زرد استفاده کنید. برای ایجاد فضاهای خاص نیز از رنگ های متضاد دیوار استفاده کنید. برای بازتر و روشن تر به نظر رسیدن راه پله ها نیز از رنگ های سفید و روشن استفاده کنید.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما