کاغذ دیواری اتاق خواب مستر باید چه خصوصیات و ویژگی هایی داشته باشد؟

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر با توجه به خصوصیات اتاق مستر انتخاب می گردد. اتاق خواب مستر در میان سایر اتاق ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. این فضا کاملاً اختصاصی بوده و هر فردی اجازه ندارد به آن وارد شود. در واقع حریم خصوصی بیشتری برای اتاق خواب مستر تعریف می گردد. اتاق خواب مستر از مساحت بیشتری نسبت به سایر اتاق ها برخوردار می باشد.

برای اتاق خواب مستر از سرویس بهداشتی مجهز و جداگانه استفاده می شود. برخی از اتاق خواب های مستر با کمد لباس اختصاصی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. با ورود به اتاق مستر متوجه تفاوت این فضا با سایر اتاق ها و بخش های منزل خواهید شد. اتاق خواب مستر با دیزاین خاصی در محیط منزل طراحی می شود. اتاق خواب مستر از الگوهای خاص دکوراسیون تبعیت می کند.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مستر به مسائل مختلفی توجه می شود.

  • هماهنگی در دکوراسیون

 کاغذ دیواری انتخابی برای اتاق مستر باید از قابلیت انطباق با سایر اجزا و عناصر اتاق برخوردار باشند. در واقع زیبایی به عنوان یکی از خصوصیات مهم اتاق مستر معرفی می شود اما هماهنگی دکوراسیون از زیبایی اهمیت به مراتب بیشتری دارد.

الگوهای انتخابی برای دکوراسیون اتاق خواب مستر باید به شکل هماهنگ با هم انتخاب شوند. این الگوها دنبال کننده یکدیگر می باشند. این هماهنگی در انتخاب رنگ، الگو و سبک دکوراسیون نمایان می گردد.

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر
کاغذ دیواری اتاق خواب مستر
  • توجه به روشنایی اتاق

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری به میزان نور اتاق توجه کنید. اتاق خواب مستر را معمولاً با پنجره های بزرگ یا زیاد می شناسند. این پنجره ها راهی موثر برای تامین نور اتاق هستند. در صورتی که با کمبود نور در اتاق خواب مواجه هستید، بهتر است از کاغذ دیواری رنگ روشن بهره مند شوید. رنگ های روشن در اتاق خواب از انعکاس بیشتری برخوردار هستند.

در نتیجه می توانند کمبود نور در اتاق مستر را به خوبی جبران کنند. انتخاب رنگ برای کاغذ دیواری اتاق خواب مستر تا حدود زیادی سلیقه ای می باشد. البته رنگ ها باید به شکل هماهنگ با سایر اجزا و عوامل دکوراسیون انتخاب شوند و بدین طریق انسجام و پیوستگی لازم را برای فضای اتاق انتخاب کنند.  

انتخاب الگوی کاغذ دیواری بر مبنای متراژ اتاق

طرح کاغذ دیواری را با توجه به متراژ اتاق انتخاب کنید. اگر چه اتاق خواب مستر بزرگترین اتاق را به خود اختصاص می دهد اما ممکن است این فضا در مقایسه با سایر اتاق خواب های مستر کوچک باشد. در این صورت الگوی انتخابی شما برای کاغذ دیواری اتاق خواب مستر اهمیت زیادی دارد. برای اتاق خواب های کوچک باید از الگوهای ساده استفاده کرد.

الگوهای زرق و برق دار برای اتاق خواب های کوچک توصیه نمی شوند. الگوهای شلوغ برای محیط های کوچک مناسب نیستند. طرح های خلوت در کاغذ دیواری کوچک بهتر از هر الگویی خودنمایی می کنند.

برای انتخاب کاغذ دیواری  برای اتاق های بزرگ می توانید از الگوهای لاکچری، پر زرق و برق، رنگارنگ و شلوغ کمک بگیرید. به عنوان مثال کاغذ دیواری مخملی یکی از کاغذ دیواری های مناسب برای اتاق خواب مستر می باشد. کاغذ دیواری برجسته مخملی، زیبایی بسیاری به محیط می بخشد و فضای لاکچری و خاص را به راحتی در اتاق خواب مستر برقرار می سازد.

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر
کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

اهمیت رنگ در کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب مستر

در اتاق خواب مستر کوچک از رنگ های سرد و روشن کمک بگیرید. رنگ های گرم باعث می شوند محیط اتاق کوچک تر به نظر برسد. بهتر است رنگ های گرم همچون نارنجی، قرمز و زرد را برای اتاق خواب مستر بزرگ به کار ببرید. رنگ های گرم از زیبایی و هیجان بالایی برخوردار هستند.

البته اتاق مستر به عنوان اتاق آرامش زوجین در نظر گرفته می شود. در واقع زوجین مدت زیادی از شبانه روز را در اتاق خواب مستر سپری می کنند. رنگ های تند و گرم در دراز مدت تاثیر منفی بر روی آرامش فردی، خواب شبانه و … خواهد داشت. از این رو بیشتر افراد تصمیم می گیرند که رنگ های ملایم را برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مستر در نظر بگیرند.

رنگ های خنثی و سرد گزینه بهتری برای کاغذ دیواری اتاق خواب هستند. این رنگ ها می توانند در رنگ کرم، آبی، سبز، طوسی و … انتخاب شوند. رنگ های سرد به تنهایی می توانند کسل کننده باشند. برای جلوگیری از کسالت رنگ های سرد، بهتر است رنگ سرد و گرم را به شکل میکس شده در اتاق خواب مستر به کار ببرید.

به عنوان مثال از رنگ سرد مانند طوسی برای پس زمینه و از رنگ قرمز برای گل های کاغذ دیواری استفاده شود. چنین الگویی در کاغذ دیواری با ترکیبی از رنگ های سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ دیواری اتاق خواب مستر
کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

انتخاب دیوار تاکیدی

فضای اتاق خواب مستر می تواند با طراحی دیوار تاکیدی همراه باشد. دیوار تاکیدی اتاق خواب مستر مانند سایر اتاق خواب ها، فضای دیوار پشت تخت را به خود اختصاص می دهد. برای دیوار تاکیدی از کاغذ دیواری خاص استفاده می شود.

در واقع کاغذ دیواری پشت تخت از جلوه و زیبایی بیشتری برخوردار است و از سایر بافت ها به شکل متمایزی جدا می گردد. شومینه نیز می تواند به عنوان دیوار تاکیدی اتاق خواب مستر از بافت سایر دکوراسیون جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما