چاپ استیکر و مش

چاپ استیکر و مش

چاپ استیکر و مش انواع گوناگونی دارند که هر کدام برای مکان ‌های خاصی کاربرد دارند. بسته به میزان نور محیط‌ های مختلف، چاپ می ‌تواند براق یا مات باشد. شما می توانید در این باره از متخصصین لوتوس کمک بگیرید.

چاپ استیکر

جنس مواد استفاده‌ شده برای چاپ استیکر یا وینیل pvc  است. این مدل جنس باعث شده است تا خاصیت ضد آب و رطوبت پیدا کند. به همین دلیل از چاپ استیکر می ‌توان در هرجایی مانند چوب (MDF)، گچ، دیوار های رنگ ‌شده و بدون هیچ‌ گونه محدودیتی استفاده کرد.

در قسمت پشت استیکر  و مش چسب ‌هایی دارد که کار نصب را راحت‌ تر می‌ کند. دو روش شیری و شیشه‌ ای برای چاپ استیکر وجود دارد.

همان‌ طور که از نام استیکر شیشه ‌ای پیداست، پس از چاپ مانند شیشه از دو طرف دید دارد ولی در استیکر شیری زمینه سفید دارد و تصویر از یک ‌طرف دید دارد.

چاپ استیکر و مش
طراحی و چاپ استیکر و مش

چاپ مش

دو مدل مش چسب ‌دار و بدون چسب ‌داریم. جنس مش هم مانند استیکر pvc  است. با این تفاوت که مش سوراخ‌ هایی دارد که نور را عبور می ‌دهد. به همین دلیل مکان ‌هایی که نیاز به حفظ نور محیط دارند، استفاده از مش ضروری است.

مدل مش بدون چسب برای اهدافی مثل هم چون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ می‌ شود. هنگامی‌ که شما می‌ خواهید محصول را با تبلیغات خاصی چاپ کنید، بهترین روش مش است.

چاپ استیکر و مش
مشخصات چاپ استیکر و مش

کاربرد چاپ استیکر و مش

استیکر و مش را می‌ توان روی شیشه نصب کرد. به همین دلیل تبدیل به یک روش تبلیغاتی مناسب برای نصب روی شیشه مغازه‌ ها، فروشگاه‌ ها، کف پاساژ ها و مراکز خرید است که می‌تواند برای مشتریان هم جذاب باشد.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  چاپ استیکر با لمینت

پیشرفت چاپ استیکر و مش به گونه است که از ویترین فروشگاه‌ ها فراتر رفته و به شیشه ماشین ‌ها هم رسیده است.

چاپ استیکر برای فروشگاه‌ ها و نمایشگاه ‌ها می ‌تواند روی کف انجام شود. چاپ استیکر و لمینیت می ‌تواند مقاومت کف‌ پوش را چند برابر کند و هم چنین نصب آسانی دارد.

دیگر مکان‌ های که می‌ توان از استیکر و مش استفاده کرد می ‌توان روی دیوار ها و سطوح اجسام، شیشه ‌های پر بازدید را نام برد.

یکی از مهم‌ ترین کاربرد های چاپ استیکر، استفاده از آن روی ماشین ‌های حمل‌ و نقل است. به دلیل این که در معرض دید بسیاری از مخاطبان است، گزینه بسیار خوبی است. استفاده از استیکر بر روی ماشین ‌های یخچال دار حامل مواد غذایی یکی از روش ‌های مرسوم چاپ استیکر است که برای برند سازی شما بسیار مهم است.

در مکان ‌هایی  که وزش بد بنر را پاره می‌کند، مش بنر گزینه خوبی برای جایگزینی است؛ زیرا سوراخ‌ هایی دارد که باد از آن عبور می‌ کند و دیگر احتمال پاره شدن و خراب شدن وجود ندارد ولی متأسفانه مش بنر خیلی در ایران مورد استقبال قرار نگرفته است.

یک کاربرد دیگری که می‌ تواند داشته باشد این است که جلو پنجره‌ ها سایه ایجاد کند.

با توجه به موارد ذکر شده، مش می ‌تواند جایگزین مناسبی برای دکوراسیون باشد. مش بنر ها و در صورت کلی خانواده مش‌ ها، دانه‌ بندی متفاوتی دارد که به مش‌ های سوراخ ریز، متوسط و درشت تقسیم‌ بندی می‌ شود و به ‌اندازه این سوراخ‌ ها به ‌اصطلاح سید بندی می‌ گویند. این مش ‌ها استاندارد خاصی ندارد و هر کارخانه با توجه به تجهیزات خود این مش ‌ها را تولید می‌ کند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  عوامل تاثیرگذار در کیفیت چاپ
چاپ استیکر و مش
نحوه چاپ استیکر و مش توسط لوتوس

روش نصب

استیکر روی مش دو راه خشک و خیس برای نصب دارد. برای استفاده از روش خیس، ابتدا با آب ‌پاش شیشه را خیس کنید و سپس چسب استیکر را بردارید و روی شیشه خیس قرار دهید و یک کارتک روی آن بکشید تا آب زیر استیکر کاملاً خشک شود.

در روش خشک باید از یک سشوار صنعتی یا فندک استفاده کنید. بعد از این که استیکر را نصب کردید، به ‌وسیله سشوار به آن گرما دهید تا چسب قوی‌ تر شود.

روش نصب مش پشت چسب ‌دار تقریباً مثل استیکر است و حتی از آن‌هم کمی آسان‌ تر است. به دلیل این‌که سوراخ ‌های متعددی هنگام چسباندن روی شیشه، دیوار یا سطوح مختلف دارد، معمولاً بدون حباب چسبیده می‌ شوند. بهتر است مانند استیکر با آب بچسبانید تا اگر تصمیم گرفتید آن را جا به‌ جا کنید، به ‌آسانی این کار را انجام دهید.

در صنعت تبلیغات، استیکر و مش به یک عامل کلیدی و مهم تبدیل‌ و باعث افزایش محبوبیت برند های مهم تجاری شده است.

این را هم باید بگوییم که این کارها نیاز به تجربه دارد و می‌ توانید از نصاب استیکر گروه چاپ و طراحی لوتوس هم استفاده کنید و در ضمن سفارش چاپ مش روی شیشه هم پذیرفته می‌ شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با تیم لوتوس تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button