پوستر دیواری کلاسیک

پوستردیواری کلاسیک

مقدمه

پوستر دیواری انواع مختلفی دارد و در آلبوم‌هایی با اسامی خاص ارائه می‌شوند. یکی از شکیل‌ترین آلبوم‌های مربوط به این عرصه، آلبوم پوستردیواری کلاسیک است که خود به زیرمجموعه‌های کوچک‌تری تقسیم‌شده و طرح‌های مختلفی را شامل می‌گردد.

پوستر دیواری کلاسیک چیست؟

پوستر دیواری به‌صورت یکپارچه طراحی می‌شوند. ابتدا طرح موردنظر انتخاب‌شده و سپس با توجه به ابعاد دیوار، طرح به قطعات دو یا چندگانه تقسیم می‌شود. به‌این‌ترتیب کل فضای دیوار به‌صورت کامل با یک تصویر پوشیده می‌شود.

پوستر دیواری کلاسیک از انواع پوستردیواری‌های سه‌بعدی است. پوستردیواری طرح کلاسیک نام مناسب‌تری برای این محصول می‌تواند باشد زیرا اشاره به طرح روی کاغذ دارد. این محصول برای منازل با دکوراسیون سنتی ایده­ آل است. طرح‌های روی کاغذ همخوانی قابل قبولی با فضای اشرافیت در طراحی کلاسیک خانه‌های لوکس دارد.

ویژگی‌های پوستردیواری کلاسیک

استفاده از رنگ‌های غلیظ از ویژگی‌های بارز دکوراسیون کلاسیک است که در انواع پوستردیواری سه‌بعدی با طرح کلاسیک هم خودنمایی می‌کند. طرح و رنگ پوستر دیواری مهم‌ترین مشخصه ظاهری آن می‌باشد و سبب می‌گردد از دیگر انواع پوستردیواری متمایز گردد. رنگ‌های بکار رفته در پوستردیواری کلاسیک کاملا اشرافی و لوکس هستند. طرح‌های موجود اغلب از ظرافت خاصی برخوردار بوده و شامل تصاویر ریزودرشت بسیاری می‌گردد.

این نوع پوسترها دارای انواع مختلفی هستند و از حیث طرح و رنگ در دو دسته سنتی و یا لوکس قرار می‌گیرند. بااین‌حال اغلب مردم پوستردیواری کلاسیک را با عنوان یک پوستردیواری کاملا لوکس می‌شناسند و چندان با طرح‌های سنتی و ساده آن آشنا نیستند.

پوستردیواری کلاسیک با طرح لوکس

این‌گونه پوستر دیواری بسیار محبوب و پرطرفدار است اما تعداد اندکی از مردم قادر به خرید آن هستند. چراکه یک فضای خاص طلب نموده و باید در یک ساختمان کاملا مجلل نصب گردد. نصب آن می‌تواند روح تجمل را در ساختمان شما بسیار افزایش داده و یک نمای بی‌نظیر خلق نماید.

پوستر دیواری لوکس
پوستر دیواری لوکس

پوستردیواری کلاسیک با طرح سنتی

این‌گونه پوسترهای دیواری، چندان در زندگی و محل کار شخصی و کاملاً خصوصی افراد بکار نمی‌رود. اغلب در مکان‌های خاصی همچون مکان‌هایی با رویکرد نمایش زندگی سنتی مردم در نقاط مختلف جهان بکار رفته و شامل طرح‌های داماسکی می‌گردد. درصورتی‌که برای یک پروژه و یا از لحاظ علاقه شخصی خود، نیاز به خلق یک فضای سنتی دارید، می‌توانید از این پوستر با طرح‌های سنتی استفاده نمایید.

پوستر دیواری سنتی
پوستر دیواری سنتی

پوستر دیواری کلاسیک با کاغذدیواری کلاسیک متفاوت است

کاغذدیواری دارای کاربرد مشابه و تصاویر کاملا متفاوت است. ممکن است به علت عدم آشنایی با تفاوت این دو، به‌صورت اشتباه مبادرت به خرید کاغذدیواری کلاسیک نمایید. کاغذ دیواری کلاسیک نیز دارای طرح‌های سنتی و یا لوکس است؛ اما شامل طرح‌های تکرارشونده بوده و ماهیت تصاویر آن با پوستر کلاسیک که شامل یک طرح واحد می‌گردد متفاوت است بنابراین بهتر است قبل از خرید پوستردیواری اطلاعات جامعی در خصوص آن به دست آورید.

کاربرد اصولی پوستر دیواری کلاسیک

یکی از فاکتورهای اساسی تناسب بین پوستر و کاغذدیواری با وسایل منزل، رنگ مبلمان، پرده‌ها و … می‌باشد. پوستر کلاسیک را می‌توان دارای کاربرد مناسب در منازل و یا محیط کار کاملاً لوکس دانست. کاربرد اصولی آن نیازمند دقت در هارمونی فضا می‌باشد. هارمونی فضا شامل دقت در تناسب تمامی وسایل موجود در یک فضای خاص است در این خصوص حتی باید کفپوش منزل را نیز در نظر گرفت.

پرده‌های منزل، اتاق‌خواب و محیط کار و همچنین مبلمان و سرویس خواب موجود در فضا نیز باید موردتوجه واقع گردد پس از انتخاب ارکان ضروری فضا، اکنون می‌توانید جهت تکمیل طراحی داخلی از پوستردیواری کمک بگیرید.

بهتر است که اگر دکوراسیون داخلی به‌صورت کلاسیک و سلطنتی است، پوستردیواری مورداستفاده از طرح‌های کلاسیک و سلطنتی باشد تا هارمونی و هماهنگی برقرار شود. خوشبختانه تنوع طرح‌های ایجادی در زمینه کاغذدیواری پذیرایی این امکان را فراهم کرده است که برای محیط‌های مختلف پذیرایی بتوان از پوستر و کاغذدیواری متناسب با آن محیط استفاده کرد.

پوستر دیواری کلاسیک، مناسب فضای تیره و یا روشن

یکی از ارکان هارمونی فضای موردنظر در دکوراسیون‌های کلاسیک، امکان تیره بودن طراحی داخلی و یا روشن بودن آن است. این ویژگی در خصوص فضای داخلی دیگر ساختمان‌ها نیز صدق می‌کند اما در فضاهای کلاسیک تیره و یا روشن، میزان کاهش نور و یا روشنایی فضا بسیار بیشتر از دیگر فضاها جلوه‌گر می‌شود. به همین علت بسیاری از پوستردیواری‌های کلاسیک تناسب بسیار زیادی با فضاهای بسیار تیره و یا روشن دارند.

پوستر دیواری کلاسیک سه‌بعدی و یا برجسته

علاوه بر پوستر دیواری کلاسیک ساده، می‌توان به پوستر کلاسیک برجسته و یا سه‌بعدی اشاره نمود. پوستردیواری کلاسیک برجسته طرفداران خاصی دارد بااین‌حال پوستردیواری کلاسیک سه‌بعدی از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و قادر به خلق یک نمای بسیار زیبا خواهد بود. لازم به ذکر است که پوستر درصورتی‌که برجسته باشد قدری گران‌تر از دیگر انواع پوستردیواری کلاسیک است.

پوستر دیواری کلاسیک را در کنار کاغذدیواری کلاسیک بکار ببریم

پوستر دیواری کلاسیک با کاغذدیواری کلاسیک متفاوت است؛ اما این دو نوع محصول کاربرد مناسبی در کنار یکدیگر دارند. در زمان خرید پوستردیواری حتماً خرید کاغذدیواری را نیز مدنظر قرار دهید. این کار می‌تواند یک فضای منحصربه‌فرد را برای شما خلق نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما