نکات مهم در طراحی بنر جذاب

بنر تبلیغاتی جذاب

مقدمه:

همان طور که اشاره کردیم طراحی بنر تبلیغاتی در تبلیغات بنری اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر نتوانید طراحی خوبی داشته باشید، قطعا نمی‌توان انتظار نتایج مطلوب را داشت. ما در اینجا به بررسی برخی نکات مهم در طراحی بنر جذاب پرداخته‌ایم.

بنر تبلیغاتی
بنر تبلیغاتی

نکات مهم در طراحی بنر جذاب

  • سایز بنر تبلیغاتی

موثرترین سایزها را برای تبلیغات خود با توجه به کسب کار و هدف تبلیغات خود انتخاب کنید در هنگام انتخاب سایز بنر تبلیغاتی خود باید به محل قرارگیری بنر تبلیغاتی، بودجه لازم برای تبلیغات در سایز موردنظر، هدف از تبلیغات و… توجه کرد

  • ساده ولی حرفه‌ای

کلمه ساده متاسفانه در طراحی بنر معنایی جالبی پیدا نکرده و اگر ما به‌عنوان طراح بنر تبلیغاتی در هنگام سفارش بنر و یا مشاره قبل از طراحی به کارفرما از کلمه ساده استفاده کنیم ذهنیت کارفرما از طرح ارسالی یک بنر ساده (به معنا واقعی) عبور چند اسلاید متن و
تصویر هست اما استفاده از کلمه ساده یا سادگی در طراحی بنر به این معنا نخواهد بود سادگی در طراحی درواقع به این معنی هست که بیننده بنر در کمترین زمان به هدف بنر پی ببرد و باعث تاثیر روی فرد شود زمانی که یک بنر به دور از شلوغی، فریم‌های متعدد، تصاویر و متن‌های زیاد، رنگ‌های شلوغ و در کل هر موردی که باعث شلوغی و ناخوانایی المان‌های بنر شود باشد ما در این بنر سادگی و روان بودن بنر را رعایت کرده‌ایم درنتیجه تا حد امان سعی کنید در طراحی بنرهای تبلیغاتی سادگی و روان بودن بنر را رعایت کنید.

بنر تبلیغاتی ساده
بنر تبلیغاتی ساده
  • متن بنر تبلیغاتی

برای انتخاب متن بنر بعد از تعیین هدف تبلیغات یک لیست از متن‌ها را ایجاد کنید و سپس با همکاری و مشاوره از طراح بنر خود بهترین متن‌ها را انتخاب کنید.
نکته: بیشتر وقت‌ها کارفرما انتخاب متن‌ها را به طراح واگذار می­کنند و از طراح بنر انتظار دارند تا با توجه به تجربه و سابقه کار در طراحی بنر متن‌های لازم رو انتخاب کنند. در اینکه طراح‌های حرفه‌ای تجربه زیادی در این کار دارند شکی نیست ولی باید به این نکته توجه کرد که طراح بیشتر در خلق یک ایده بر اساس اطلاعات و درخواست‌های شما مهارت دارد و اینکه زمانی که برای کسب‌وکار شما باید یک بنر طراحی شود شما مسلما در کسب‌وکار خود تجربه بیشتری نسبت به طراح دارید پس بهتر است شما لیستی از متن‌ها درخواستی خود را به طراح بدهید و طراح با توجه به تجربه خود در امر طراحی و بر اساس اصول و استاندارهای طراحی بنر در مورد متن‌های شما نظر خواهد داد و در نتیجه چند متن مناسب را برای بنر شما انتخاب خواهد کرد.

از متن‌های کوتاه و مفید استفاده کنید و از جملات بلند که کل فضای بنر را دربرمی­گیرند استفاده نکنید. عنوان‌ها را بلدتر نسبت به سایر متن‌ها قرار دهید. از متن‌های با فونت ریز استفاده نکنید. میزان فونت را بر اساس فضا طراحی که در اختیار دارید تنظیم کنید و توجه کنید که در بنرهای سایز بزرگ بیش‌ازحد میزان فونت را بالا نبریم.

  • رنگ بنر تبلیغاتی

انتخاب یک یا چند رنگ مناسب برای بنر تاثیر زیادی در بازدهی بیشتر بنر خواهد داشت. در مورد انتخاب رنگ بنر قبلا مقاله‌ای در تیوسک بنر منتشر کرده‌ایم که به‌صورت مفید به این موضوع پرداخته‌ایم.

بنر تبلیغاتی رنگی
بنر تبلیغاتی رنگی
  • چارچوب مشخصی برای بنر ایجاد کنید

چشم‌های افراد به شکل طبیعی چیزی را که درون کادر مشخصی قرار دارد می‌بینند. بنرهای تبلیغاتی کارآمد باید کادر واضح با گرافیک مناسب داشته باشند که تا لبه‌ها ادامه پیدا کند.

  • حسی از ضرورت و نیاز مبرم ایجاد کنید

با استفاده از رنگ‌های متضاد و برجسته در محتوای تبلیغاتی‌تان، حسی از ضرورت و نیاز در کسی که بنر تبلیغاتی‌تان را مشاهده می‌کند، القا کنید.

  • از تکرار به هر نوعی بپرهیزید

شما یک فضای پولی برای تبلیغ شرکت خود دارید. خرید یا اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی بسیار هزینه‌بر خواهد بود. پس آن را برای خود نگه‌دارید و از هر اینچ آن به‌طور هوشمندانه بهره ببرید. اگر از سر تیترهایی استفاده می‌کنید که عناصر بصری شما را توضیح می‌دهند، کلمات را به هدر می‌دهید. اگر از لحاظ بصری خسته‌کننده باشید یا عناصر به کار رفته با محصولات مرتبط نباشند فرصت را از دست خواهید داد. از کپی رایتر و طراحان عالی استفاده کنید.

  • در مورد اندازه لوگو هشیار باشید

یکی از مواردی که درباره بازخورد مشتری وجود دارد این است که بیشتر افراد فکر می‌کنند در تبلیغات لوگو باید بزرگ‌تر باشد. درک دلیل این امر بسیار ساده است. مشتری هزینه زیادی برای تبلیغ برند خود پرداخت می‌کند و می‌خواهد مشتری را به خود جذب کند. با این حال در چنین شرایطی هم باید تعادل مدنظر قرار گیرد. لوگوی بسیار بزرگ می‌تواند جلوی دیده شدن پیام شما را بگیرد. اگر لوگو بسیار کوچک باشد، تبلیغ هوشمندانه شما ارتباطی با مشتری نخواهد داشت. برخی از اوقات نشان ندادن لوگو می‌تواند بخش قدرتمندی از برندینگ باشد. اگر برند بسیار قدرتمندی دارید می‌توانید لوگو را در این تبلیغات حذف کنید.

اندازه لوگو بنر تبلیغاتی
اندازه لوگو بنر تبلیغاتی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما