نکات مهم برای انتخاب تابلو

تصویر شاخص تابلو دیواری

مقدمه

دکوراسیون داخلی منزل و چیدمان وسایل تزئینی یکی از چالش‌هایی است که بیشتر افراد معمولاً با آن مواجه هستند. به‌طوری‌که یک دکوراسیون شیک و زیبا می‌تواند ازیک‌طرف باعث آرامش خانواده شود و از طرف دیگر سلیقه و هنر صاحب‌خانه را به مهمانان نشان می‌دهد. به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که آنچه بیشتر از مبلمان، گلدان‌ها و دیگر وسایل تزئینی باعث زیبایی خانه می‌شود، استفاده به‌جا و مناسب از تابلو و آثار هنری است. اگر فکر می‌کنید که کافی است یک تابلو زیبا و گران‌قیمت بخرید و آن را به دیوار منزلتان آویزان کنید، سخت در اشتباه هستید. قبل از خرید تابلو یا آثار هنری بهتر است مشخص کنید چه طرحی را می‌پسندید. در قدیم سبک تابلو و آثار هنری بسیار کم و محدود بود ولی امروزه گزینه‌های متنوع و زیبایی موجود است که می‌توانید بسته به سلیقه خود تابلوهایی در سبک کلاسیک، مدرن، مینیمال و نظایر آن انتخاب کنید. می‌توانید صفحات هنری و مجلات دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید یا از وب‌سایت‌های هنری استفاده کنید و هم‌چنین می‌توانید آثار هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی را در پینترست، اینستاگرام و رسانه‌های مشابه بازدید کنید.

اندازه تابلو به چه عواملی بستگی دارد؟

بعدازاینکه سبک و مدل موردعلاقه‌تان را یافتید، باید اندازه آن را هم تعیین کنید. اندازه یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید قبل از خرید تابلو در نظر بگیرید. به همین منظور باید به نکات زیر توجه کنید:

  • فضا:

معمولاً طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که هر چه تابلو بزرگ‌تر باشد، بهتر است. تابلوهای بزرگ در بسیاری از موارد می‌تواند طراحی دکوراسیون خانه را تکمیل کنند. مثلاً اگر تعداد مبلمان یا وسایل داخل اتاق با توجه به فضای آن کم باشد و بافاصله از یکدیگر چیده شده باشد، یک تابلو بزرگ میدان دید را به‌راحتی پر می‌کند.

  • شکل و ابعاد دیوار:

برای دیوارهای بلند که شبیه یک مستطیل ایستاده به نظر می‌رسد، از پرتره و تابلوهای عمودی استفاده کنید اما برای دیوارهای افقی مانند دیوار راهروی ورودی منزل بهتر است از تابلوهای افقی استفاده کنید. در کل تابلوها باید بزرگ باشند و حداقل دوسوم یا سه‌چهارم کل دیوار را بپوشانند.

  • اندازه‌ی سقف:

اگر سقف شما بلند و طاقی شکل است، باید از تابلوهای بزرگ استفاده کنید که کل دیوار را می‌پوشاند ولی اگر ارتفاع سقف شما کوتاه است، باید از یک تابلو کوتاه و افقی استفاده کنید.

  • ایجاد گالری دیواری:

برای درست کردن یک گالری هنری روی دیوار بزرگ، باید از تابلوهای با اندازه‌های یکسان یا در اندازه‌های مختلف برای افزایش جذابیت استفاده کنید. برای این کار باید از آثار هنری یک هنرمند و نقاشی‌هایی که رنگ زمینه یکسان دارند، استفاده کنید.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  انواع دستگاه‌ چاپ بنر
تابلو دیواری
تابلو دیواری

خرید تابلو

بعدازاینکه سبک تابلو خود را مشخص کردید و تصمیم به خرید گرفتید و اگر وقت ندارید که به فروشگاه‌ها و حراجی‌ها مراجعه کنید، باید از فروشگاه‌های آنلاین خرید کنید. ازآنجاکه در خرید آنلاین نمی‌توانید ابعاد واقعی تابلو را ببینید، باید با دقت بیشتری ازنظر سبک و اندازه به دنبال تابلوی موردعلاقه‌تان بگردید. در خرید آنلاین به این نکته‌ها توجه کنید:

  • توجه داشته باشید که تابلوهایی را که انتخاب می‌کنید، ازلحاظ سبک و اندازه با فضای خانه هماهنگی داشته باشد و بهتر است با دکوراسیون اطراف متناسب باشد. در انتخاب سبک و اندازه وسواس به خرج دهید و به‌دقت بگردید. اگر نگران هستید که شاید با دکوراسیون منزل تطابق نداشته باشد، بهتر است تابلوهایی انتخاب کنید که با یک یا دورنگ اصلی دکوراسیون مطابقت داشته باشد که اگر دکوراسیون را تغییر دادید، ناهماهنگی ایجاد نشود.
  • یادتان باشد که هنر بهترین فرصت برای شکستن محدودیت رنگ‌هاست. حتماً از تابلوهایی استفاده کنید که ترکیبی از رنگ‌های موجود در اتاق باشد. کمی خلاقیت به خرج دهید و تضاد هوشمندانه‌ی رنگ‌ها را در نظر بگیرید.

پس‌ازاینکه اطلاعات لازم را به‌درستی جمع‌آوری کردید، با خیال راحت می‌توانید اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button