نحوه نصب برچسب شیشه مات کن 0 تا 100

نحوه نصب برچسب شیشه مات کن

نحوه نصب برچسب شیشه مات کن چگونه است؟ مواد و وسایل لازم جهت نصب و چاپ استیکر شیشه کدامند؟ برچسب‌های شیشه مات کن چون یک چسب بسیار قوی دارند، بنابراین به آسانی روی شیشه نمی‌چسبند، پس اگر با مهارت این کار را انجام ندهید، هوا در زیر آن محبوس شده و یک ظاهر نامنظم و بد به خودش می‌گیرد، پس لازم است که جهت چاپ استیکر شیشه یا نصب برچسب شیشه مات کن حتماً یک محلول داشته باشید، در این حالت به آسانی نصب کردن آن انجام می‌ شود. در این مقاله نحوه نصب برچسب شیشه مات کن را بررسی می‌ کنیم.

نحوه نصب برچسب شیشه مات کن چگونه است

گفتیم که برچسب شیشه مات کن یک چسب قوی دارد، به همین دلیل به آسانی بر روی شیشه نمی‌چسبد و اگر مهارت کافی برای این کار نداشته باشید، هوا در زیر آن محبوس شده و ظاهر نامنظم و بد به خودش می‌گیرد، پس برای این کار ما یک محلول نیاز داریم، علاوه بر آن نحوه نصب برچسب شیشه مات کن به این شکل است که شما مواد زیر را باید در اختیار داشته باشید:

  • محلول پاک کننده
  • کاتر
  • شیشه روب
  • شیشه مات کن‌ چسبی
  • دستمال کاغذی
  • برای تهیه محلول نگران نباشید، شما می‌توانید تنها سه قطره مایع ظرفشویی را در داخل یک لیتر آب ریخته و خوب با هم مخلوط کنید، محلول مورد نظر به دست می‌آید.
  • مراحل نصب برچسب‌ های شیشه مات کن
  • نحوه نصب برچسب شیشه مات کن مانند چاپ استیکر شیشه مطابق با مراحل زیر می‌ باشد:
  • تمیز کردن پنجره

یک تکه پارچه کاملاً تمیز و با قدرت جذب بالا بردارید، این پارچه را زیر پنجره یا قسمت پایین آن قرار دهید تا اگر محلول اضافی روی زمین ریخت به خوبی جذب کند. حال با استفاده از محلول تمیز کننده و شیشه روب نسبت به تمیزی و شستن پنجره اقدام کنید. روی پنجره نباید هیچ گونه آلودگی باقی بماند. در مرحله بعدی شیشه را کمی خیس کرده و با استفاده از یک پارچه تمیز دیگر یا جاروبرقی مجدد آن را پاک کنید. یک بار دیگر با استفاده از محلول پاک کننده و شیشه روب شیشه را کاملاً تمیز کنید تا خیالتان آسوده باشد زیرسازی کافی را انجام داده اید. گوشه‌های پنجره را نیز با یک دستمال کاغذی پاک کنید.

برچسب شیشه مات کن+

آماده سازی برچسب

پس از اینکه کار زیرسازی و تمیز کردن پنجره تمام شد، حال به سراغ آماده‌سازی برچسب بروید. ابتدا برچسب را از جعبه مخصوص خودش خارج کرده و درپوش‌های محافظ آن را جدا کنید. جهت حفظ کردن تعادل برچسب باید پس از اتمام کار حتماً بسته‌ بندی آن را نگه دارید. از داخل قاب پنجره به طور دقیق شیشه پنجره را اندازه‌گیری کنید. بهتر است که برچسب حدود ۱۰ میلی متر از اندازه واقعی شیشه پهن‌ تر باشد.

با محلولی که از پیش آماده کرده بودید، شیشه را کاملاً خیس کنید، سپس به اندازه لازم از برچسب را از داخل جعبه آن بیرون آورده و قسمت‌های بالا و پایین پنجره را بپوشانید. سعی کنید حدود ۲۵ میلی‌ متر از برچسب را بیشتر ببرید. از یک نفر بخواهید برچسب را کاملاً صاف برای شما برش دهد، چون اگر به تنهایی این کار را انجام دهید، ممکن است نتوانید به درستی آن را برش دهید و برچسب شما کج شود. حال باید برچسب را بر روی محلول اسپری شده قرار دهید، اما اگر از چسب‌های پلی استر اس آر برای این کار استفاده کرده‌اید، نیازی نیست که سطح پنجره را خیس کنید.

کندن لایه محافظ پشت برچسب

پشت شیشه مات کن‌ها یک چسب بسیار حساس وجود دارد که پس از قرار دادن برچسب بر روی شیشه باید با دقت کافی آن را بردارید، البته تا پیش از آنکه چسب را بکنید، حتماً باید سعی کنید این چسب تمیز نگهداری شود، چون این چسب در واقع به عنوان محافظ پلاستیکی برای برچسب محسوب می‌شود. در طول فرایند نصب برچسب نیز از چسب و حتی برچسب محافظت کنید، چون چسب به هیچ وجه نباید بچسبد، تنها باید به آرامی روی شیشه‌ای قرار بگیرد که قصد نصب برچسب را بر روی آن داریم.

در این مرحله باید روی یکی از کناره‌های برچسب که در قسمت بالا قرار دارد، فشار وارد کنیم. قسمت دیگر برچسب هم حتماً باید روی بخش مقابل شیشه قرار داده شود، حواستان باشد که این قسمت‌ های چسبناک به یکدیگر نچسبند. حال با دستتان برچسب را با دقت نگه دارید، سپس لایه محافظ آن را باید به آرامی جدا کنید. برای این کار بهتر است از یک نفر کمک بگیرید. وقتی که لایه محافظ جدا می‌شود، همزمان باید مقداری از محلول را به سطح چسبناک اسپری کنید تا کامل خیس شود. چون این محلول اثر چسب را می‌تواند خنثی کند، به این ترتیب مانع از چسبیدن آن به دستتان یا اطراف خواهد شد، بالای محافظ را نیز باید به آرامی از پشت برچسب جدا کنید، حال که کل چسب از پشت برچسب جدا شد می‌توانید یک بار دیگر بر روی آن اسپری کنید، به این ترتیب مطمئن می‌شوید که پشت آن کاملاً خیس شده است. در این مرحله باید آن را با دقت بر روی سطح شیشه‌ای قرار داده و به آرامی بچسبانید.

محلولی که به پشت چسبناک برچسب زده‌اید، مانند یک روان کننده است، به این ترتیب یک سطح لغزنده و لیز روی پنجره ایجاد می‌کند و شما می‌توانید از این خاصیت جهت مرتب کردن برچسب برای شیشه استفاده کنید. توجه کنید که از هر کدام از کناره‌های شیشه به اندازه ۱ تا ۲ میلی‌متر برچسب بیشتری قرار بگیرد. سپس آن را با دست خودتان صاف کنید که هیچ گونه حبابی زیر آن تشکیل نشود.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نحوه نصب برچسب شیشه مات کن را توضیح دادیم. چسباندن شیشه مات کن دقیقاً مانند چاپ استیکر شیشه می‌باشد، یعنی کار چندان دشواری نیست و با کمی مهارت قابل انجام است. البته باید برای این کار دقت داشته باشید تا برچسب شما به صورت کج و معوج روی سطح قرار نگیرد. اگر زیر آن حباب تشکیل شده باشد، نیز می‌توانید با استفاده از سشوار به راحتی آن را برطرف کنید. هکچنین شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت، جهت آشنایی بیشتر با نحوه نصب برچسب شیشه مات کن و بایدها و نبایدهای آن آشنا شوید. و البته که قبل از خرید و سفارش و امور چاپی، با ایشان مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما