نحوه نصب استیکر روی کرکره [ آموزش قدم به قدم نصب استیکر ]

نصب استیکر روی کرکره

نصب استیکر روی کرکره چگونه انجام می شود؟ یکی از موارد استفاده رایج از انواع استیکرها نصب و چاپ استیکر بر روی کرکره‌ها می‌ باشد. بسیاری از مواقع می‌بینیم که فروشگاه‌ها و مغازه‌ها این کار را بر روی کرکره خود انجام داده اند و هنگامی که مغازه بسته باشد، طرح‌های مختلف و لوگوها و حتی شماره تماس فروشگاه یا مغازه در کنار آن درج می‌ شود. این کار کمک می‌کند تا مشتریان و مخاطبان مغازه مورد نظرشان را شناسایی کنند یا در صورتی که نیاز داشته باشند از شماره تماسی که در روی این استیکرها درج شده است، استفاده کنند. پس نصب استیکر روی کرکره یکی از بهترین روش‌ ها برای استفاده از انواع استیکرها می‌باشد. در این مقاله نحوه نصب استیکر روی کرکره را توضیح می‌ دهیم.

چگونگی نصب استیکر روی کرکره

چاپ استیکر بر روی کرکره مانند چاپ و نصب استیکر بر روی هر سطح دیگری می‌باشد، با این تفاوت که به علت عدم یک دست و صاف بودن کرکره این کار دقت بیشتری می‌خواهد و شما باید نصب کردن آن را مطابق با مراحل زیر انجام دهید:

انتخاب استیکر مورد نظر

اولین مرحله جهت نصب استیکر کرکره این است که شما استیکر مورد نظرتان را خریداری کنید. در خصوص نحوه خرید انواع استیکرها باید بگوییم که شما کاملاً حق انتخاب دارید، یعنی می‌توانید هر نوع استیکر مدنظرتان را به صورت سفارشی تهیه کنید، پس برای این کار لوگو، طرح و رنگ مورد نظرتان را تولید کننده سفارش دهید تا آنها مطابق با کسب و کار و شغل مورد نظر شما استیکرتان را طراحی و تولید کنند. نگران هزینه‌ها نیز نباشید در واقع چاپ استیکر روی کرکره یکی از ساده‌ ترین و ارزان‌ ترین روش‌ ها برای تبلیغات کسب و کار می‌ باشد.

چاپ استیکر روی کرکره

پاک و تمیز کردن کرکره

پیش از هر اقدامی سطح کرکره را تمیز کنید، یعنی نباید هیچ گونه گرد و خاکی بر روی کرکره باقی بماند، چون در این حالت استیکر به خوبی بر روی آن نمی‌نشیند و پس از چسباندن ممکن است خیلی زود کنده شود، پس از مقداری محلول پاک کننده و یک دستمال مرطوب استفاده کرده و به طور کامل سطح را تمیز کنید. اگر متوجه شدید بر روی آن مواد اضافی مانند گچ یا سیمان چسبیده است، حتماً به طور کامل پاک کنید، چون در غیر این صورت موجب ایجاد ظاهر ناصاف و نامرتب برای استیکر شده و حتی پارگی آن را ایجاد می‌کند. نیازی نیست که برای پاک کردن کرکره به سراغ محلول‌های دیگر بروید، تنها یک دستمال تمیز و مقداری آب و مایع ظرفشویی کارتان را راه می‌اندازد.

آماده کردن استیکرها

مرحله بعدی برای نصب استیکر روی کرکره این است که شما استیکرهای مورد نظرتان را از بسته‌بندی آن خارج کرده و به اندازه‌ای که نیاز دارید، برش دهید. در قسمت پشت استیکرها یک لایه قرار دارد که باید آن را بکنید. البته پیش از این کار مقداری از محلول آب و مایع ظرفشویی را بر روی کرکره اسپری کنید، به این ترتیب یک سطح لغزنده و لیز ایجاد می‌کنید که استیکر روی آن قرار می‌گیرد و اگر استیکر مورد نظر شما کمی کج یا جمع شود، بر روی این سطح لغزنده به آسانی قابل تکان دادن و جابجایی می‌باشد. حال که کار اسپری کردن انجام شد، استیکر مورد نظرتان را به آرامی روی کرکره قرار دهید و از قسمت پایین تا بالا آن را بچسبانید. پیشنهاد می‌کنیم جهت انجام این کار از یک نفر دیگر کمک بگیرید تا استیکر به درستی و با دقت بالایی نصب شود، گاهی ممکن است در زیر استیکر حباب هوا ایجاد شود، برای برطرف کردن آن شما نیاز به یک کاردک یا یک کارت عابر بانک دارید که با استفاده از آن حباب زیر استیکر را خارج کنید، به این ترتیب که از قسمت مرکز استیکر کاردک را قرار داده و به آرامی روی آن می‌کشید و حباب هوا را به اطراف استیکر پخش می‌کنید، در غیر این صورت نیز می‌توانید جهت حذف کردن این حباب‌ها از سشوار استفاده کنید که کار بسیار آسانی است و موجب می‌شود هیچ حبابی زیر برچسب باقی نماند.

نصب استیکر روی کرکره کمی دشوارتر از نصب آن بر روی هر سطحی می‌باشد، چون کرکره‌ها به صورت برآمده و فرو رفته هستند و سطح ناصافی دارند، پس اگر استعداد چسباندن برچسب بر روی کرکره را ندارید، سعی کنید از فردی کمک بگیرید که توانایی این کار را داشته باشد. پس از چسباندن نیز می‌توانید اضافه‌های استیکر را با کمک یک کاتر یا تیغ برش دهید.

استیکر کرکره

نحوه کندن برچسب‌ ها از روی کرکره

نکته مثبت استیکرها این است که شما در صورت نیاز می‌توانید آنها را کنده و استیکرهای دیگری به جای آن نصب کنید. البته بهترین شیوه برای کندن این برچسب‌ها روشی می‌باشد که طی آن هیچ گونه خط و خشی بر روی کرکره ایجاد نشود و در عین حال نیز هیچ اثری از برچسب باقی نماند. برای این کار روش‌های مختلفی را می‌توانید به کار بگیرید که بهترین روش استفاده کردن از شوک حرارتی است، یعنی ابتدا استیکر را گرم کرده و به آسانی آن را جدا کنید یا می‌توانید از اسپری منجمد کننده نیز استفاده کنید که راهی مناسب برای کندن برچسب‌ها از روی فلزات می‌باشد با این روش شما حتی می‌توانید چسب های دوقلو را نیز جدا کنید.

روشی دیگر استفاده کردن از استون است، استون حلال مناسبی می‌باشد که برای برچسب‌ها استفاده می‌شود. این محلول می‌تواند چسب را به خوبی نرم کرده و سپس با استفاده از یک حوله مرطوب و آب گرم آن را از روی سطح مورد نظر بردارید. محلول سرکه و آب نیز گزینه دیگری است که برای این منظور پیشنهاد می‌ شود.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله نصب استیکر روی کرکره را توضیح دادیم. نصب و چاپ استیکر روی کرکره یا هر سطح دیگری کار آسانی می‌باشد و تنها کافی است که شما با شیوه کار آشنایی داشته باشید، به این ترتیب استیکر مورد نظر به آسانی بر روی سطوح می‌چسبد، حتی در مواقع لزوم می‌توانید استیکر را از روی سطح مورد نظرتان کنده و استیکر دیگری را جایگزین آن کنید. برای اینکه بیشتر با نحوه نصب استیکر روی کرکره و نکات مهم برای نصب کردن آن آشنا شوید، می توانید مطالب دگر وب سایت مجموعه پرینت لوتوس را مطالعه و بررسی نمایید. با تشکر از همراهی شما مخاطب گرامی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما