معرفی بهترین ابزارهای تبلیغات و جذب مشتری

بهترین ابزارهای تبلیغات

مقدمه

یک واژه‌ای که همگی با آن آشنایی دارند، تبلیغات است. از قدیم تا به امروز انسان‌ها از روش‌های مختلفی برای تبلیغات خود استفاده کرده‌اند. اگر بخواهیم یک تعریف کلی از تبلیغات داشته باشیم، باید بگوییم که تبلیغات یکی از راه‌های ارتباط با مشتری برای فروش اجناس و ارائه خدمات است و البته به معنی ملاقات و دیدار دونفره نیست. از نمونه‌های تبلیغات می‌توان به تخفیفات فصلی، بسته‌بندی محصولات و… اشاره کرد. هم‌زمان با رشد و ترقی درزمینهٔ جوامع بشری و همچنین به وجود آمدن زندگی مدرن، تبلیغات هم راه و روش‌های مختلف و گوناگونی دارد و اگر بخواهیم مثال‌هایی بزنیم، باید به ایمیل مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی و… اشاره کرد.

معرفی انواع ابزارهای تبلیغاتی و جذب مشتری

یکی از راه‌هایی که بسیار مهم و مؤثر است و می‌تواند به رونق فروش، راحتی در ارائه خدمات منجر شود، تبلیغات است. اگر به اطراف خود دقت کنید، تبلیغات‌ بسیار زیادی مشاهده می‌کنید که همگی تلاش می‌کنند تا برند خود را تبلیغ کنند و با رعایت قوانین و مقررات است که می‌توانید همه‌ی اطلاعات و ویژگی‌های کسب‌وکارتان را به مشتریان معرفی کنید و به‌صورت غیرمستقیم دیگران را به خرید و استفاده از خدماتتان تشویق کنید. این را هم فراموش نکنید که آگهی‌ها درواقع تکمیل‌کننده فروش اجناس و ایده‌های شما هستند. یکی از خصیصه و ویژگی‌های تبلیغات این است که به‌صورت جذاب و وسوسه کننده اطلاعات مربوط به محصول و خدماتتان را معرفی کنید و رعایت این مورد آن‌قدر مهم است که بیشتر کسب‌وکارها از این روش استفاده می‌کنند. تبلیغات با روش‌های گوناگونی همانند تلویزیون، اینترنت و مجلات و… این قدرت رادارند تا تأثیر بسیار خوب و زیادی را روی افراد و صاحبان کسب‌وکارها بگذارد و آن‌ها تصمیم بگیرند که به هدف اصلی‌شان یعنی رونق و فروش بیشتر برسند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  نکات مهم در طراحی کاتالوگ چیست

سه بخش مختلف تبلیغات

 • تبلیغ‌کننده: شامل دسته از افرادی می‌شود که قصد دارند کالا، اجناس و خدماتشان را تبلیغ کنند.
 • نمایندگی مجاز: شامل شرکت‌هایی می‌شوند که مایل هستند که ایده‌های نو و جدید خلق کنند و تبلیغات جذاب و منحصربه‌فردی داشته باشند
 • رسانه: شامل پلتفرم‌هایی هستند که از رسانه‌های مؤثر و ویژه را برای اجرایی کردن تبلیغاتشان بهره می‌برند.

اهداف تبلیغات

هدف از انجام تبلیغات شامل راه و روش‌هایی می‌شوند که سبب فروش محصول و برند موردنظر می‌شود که به شرح زیر است:

 • آموزش کار با محصول به مشتری
 • صحبت در مورد مزایای محصول
 • کم کردن استرس و ترس برای جلب حس اعتماد و اطمینان در مشتری
 • ترغیب مشتری برای تماس با شرکت
 • حفظ نام کالا در ذهن مشتری که سبب خرید مشتری می‌شود
 • اطلاع‌رسانی به مشتریان
 • یادآوری به مشتری در مورد اینکه در آینده به این محصول نیاز پیدا می‌کند
 • معرفی مکان‌هایی که این محصول را می‌فروشند
 • تلاش برای مجاب کردن مشتری برای اینکه نسبت به اینکه محصولاتش از سایر رقبا بهتر است

معرفی انواع ابزارهای تبلیغات

ابزارهای تبلیغاتی که قبل از آمدن اینترنت در اطراف ما وجود داشت، اکثراً به تبلیغات محیطی محدود می‌شد که معمولاً چاپ می‌شدند ولی پس‌ازاینکه اینترنت به این فضا نفوذ کرد، رنگ و لعاب زیادی به خود گرفت و روش و راه‌های زیادی ابداع شدند. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 • تبلیغات چاپی: خاص و منحصربه‌فرد بودن، الویت اصلی در تبلیغ خوب محسوب می‌شود ولی در بعضی‌اوقات پیش می‌آید که مخاطبان از آگهی‌های اینترنتی خسته شوند و مایل باشند که از این روش آگهی‌ها استفاده کنند و اینجاست که متفاوت بودن مهم و حیاتی می‌شود و روی به برگه‌های چاپ‌شده می‌آورند.
 • تبلیغات چریکی: سال‌های زیادی است که بین همه‌ی تبلیغات، از این نوع تبلیغ استفاده می‌کنند و نام دیگر آن رسانه محیطی است. دو موضوع زمان و مکان دو موضوعی هستند که در این روش بسیار حائز اهمیت است.
خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  روانشناسی رنگ
تبلیغات چریکی چیست
تبلیغات چریکی

روش‌های تبلیغ

 • بروشورهای تبلیغاتی: بروشورهای تبلیغاتی را می‌توان در جزوه یا قالب‌های پمفلت اجرا کرد و در اصل سندهای تبلیغاتی هستند که بیشتر برای معرفی و تبلیغ سازمان، شرکت، خدمات و اجناس برای انتقال اطلاعات به مشتری استفاده می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که در سال 1748 میلادی اولین بروشور ساخته شد و از یک کلمه فرانسوی به نام brocher به معنی دوختن گرفته‌شده است. اگر بخواهیم به‌صورت دقیق و حرفه‌ای‌تر این مورد را توضیح دهیم، باید بگوییم که یک مجله و کتاب کوچک و باریک است که شامل تعداد زیادی تصویر و اطلاعات در مورد یک کالا، مکان و… دارد.
 • استند: یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود اجناس و کالاهایمان را در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ تبلیغ کنیم، استفاده از استندهای تبلیغاتی است. مهم نیست که چه نوع محصولاتی دارید؛ درهرصورت، استفاده از استند های فروشگاهی به میزان بسیار زیاد و قابل‌توجهی در میزان فروش و تبلیغات شما مؤثر است و یکی از راه‌هایی که می‌توان از این استندها استفاده کرد، این است که آن‌ها را در دکور فروشگاه‌ها قرارداد ولی حواستان باشد که در استند فروشگاهی و تبلیغاتی تفاوت وجود دارند.
 • چاپ استیکر: جنس موادی که در چاپ استیکر و مش به کار می‌رود، pvc است و این جنس سبب شده است تا خاصیت ضد رطوبت و آب داشته باشد و به همین دلیل در مکان‌هایی مانند چوب (MDF)، گچ و… استفاده می‌شود.
 • طراحی پوستر تبلیغاتی: امروزه برای درآمدزایی بیشتر و بهبود روند کسب‌وکار، از پوستر تبلیغاتی استفاده می‌کنند و شامل انواع و اقسام گوناگونی است که هرکدام قیمت‌های مختلفی دارد. طراحی پوستر تبلیغاتی مسئولیت مهم‌ترین بخش برای درآمدزایی مشتریان محسوب می‌شود.
خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  عوامل تاثیرگذار در قیمت پوستر دیواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button