طراحی کاتالوگ صنعتی

کاتالوگ-صنعتی

کاتالوگ‌ها یکی از ابزارهای موفق بازاریابی هستند. طراحی کاتالوگ صنعتی می‌تواند محصولات و خدمات شما را تا حد زیادی ارتقا دهد.

طراحی کاتالوگ صنعتی

اما برای این که موفق شوید یک کاتالوگ با نگاه حرفه‌ای چاپ کنید، باید یک شرکت چاپی مناسبی را بیابید تا همه‌ی نیازهای چاپی شما را رفع کند. بااین‌حال، هنگام انتخاب یک شرکت طراحی کاتالوگ صنعتی، یک مورد دیگر را  باید به یاد داشته باشید.

قبل از این که دنبال یک شرکت برای پروژه‌های چاپ کاتالوگ خود بگردید، باید برخی مسائل مهم را برطرف کنید تا پیشرفت تولید چاپ را آسان کند. این موارد عبارت‌اند از: قیمت‌گذاری، اندازه کاتالوگ و طراحی و…

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
کاتالوگ صنعتی

شما می‌توانید تمام ایده‌هایی که در این مقاله ارائه‌شده است را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین کاتالوگ صنعتی برای کمپین بازاریابی خود را طراحی کنید.

ازآنجاکه اولویت اول برای طراحی کاتالوگ‌های صنعتی فروش است، لازم است که کاتالوگ‌هایی که چاپ می‌کنید، بسیار جذاب باشد. یکی از راه‌های طراحی که باعث جذاب‌تر شدن آن می‌شود، بازی کردن با رنگ و فونت‌های طراحی و تنوع در ظاهر متون است. می‌توانید از عکس‌های روشن و رنگی در طراحی کاتالوگ صنعتی استفاده کنید؛ زیرا به‌یادماندنی و جذاب هستند.

به‌طور خلاصه پیدا کردن شرکت مناسب برای کارهای چاپی کاتالوگ صنعتی بسیار آسان است. زمانی که شما یک طرح دقیق و مفصل دارید، شرکت طراحی کاتالوگ صنعتی یک انتخاب عالی است.

اندازه کاتالوگ صنعتی 

مشتریان کاتالوگ‌هایی با اندازه‌های گوناگونی سفارش می‌دهند. اندازه استاندارد برای کاتالوگ معمولاً  A4 و A5 است. اما شما همچنین می‌توانید برخی از اندازه‌های دیگر را امتحان کنید که منحصربه‌فرد باشند.

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
اهمیت سایز یا اندازه در کاتالوگ صنعتی

اهمیت کاتالوگ صنعتی

جهان در حال چرخش و جامعه به‌طور مداوم در حال تکامل است. به همین دلیل، کسانی که طراحی کاتالوگ‌های صنعتی را در نظر گرفته‌اند تا در کسب‌وکارشان سود ببرند، باید برخی از اهمیت‌های مهم آن را در نظر بگیرند. طراحی کاتالوگ صنعتی تنها به معنای چاپ نیست.

همچنین شامل عناصر متعددی نظیر هزینه تولید، طراحی کاتالوگ، طرح‌بندی و … می‌شود. اساساً زمانی که برنامه‌ریزی برای طراحی کاتالوگ صنعتی می‌کنید، یکی از الویت ها باید هزینه باشد.

موفقیت پروژه شما بستگی به این دارد که چقدر مایل هستید هزینه کنید.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  طراحی کاتالوگ آنلاین

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
هزینه در طراحی کاتالوگ صنعتی

کاتالوگ صنعتی چگونه ممکن است کسب‌وکار را رونق دهد؟

کاتالوگ‌های صنعتی ازجمله ابزارهایی هستند که برای افزایش تجارت الکترونیک مورداستفاده قرار می‌گیرند. قدرت چاپ کاتالوگ‌های صنعتی غیرقابل‌انکار است. کاتالوگ ممکن است به‌ظاهر بسیار معمولی باشد، اما می‌تواند کسب‌وکار شما را رونق دهد.

به این صورت که کاتالوگ صنعتی مشتریان شما را متقاعد می‌کند تا از کسب‌وکار شما خریداری کنند. اثرات برخی رسانه‌های چاپی مانند کاتالوگ صنعتی در طولانی‌مدت بر روی مشتریان ثابت‌شده است.

طراحی کاتالوگ صنعتی در تهران

اکثر شرکت‌های طراحی کاتالوگ صنعتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته برای چاپ نتایج عالی چاپ،  از اسکنرها و پرینترها در چاپ بوم کمک می‌گیرند تا عکس‌ها، آثار هنری و تصاویر را به چاپ باکیفیت عالی تبدیل کنند.

ازآنجاکه چاپ‌ها مستعد محوشدن هستند، جوهر مقاوم در برابر آب برای چاپ تصاویر استفاده می‌شود. درنتیجه، چاپ دیجیتال بر روی بوم، زمان زیادی را می طلبد.

همان‌طور که چاپ بوم مناسب‌ترین، ارزان‌ترین و ساده‌ترین نوع چاپ در دسترس است، امروزه در بین طراحان، هنرمندان و عکاسان بسیار محبوب است. چاپ دیجیتال بر روی بوم قطعاً کمک خواهد کرد که دکور داخلی شما را بهبود بخشد و خانه یا محل کار خود را فضای بسیار دوست‌داشتنی کند.

انتخاب شرکت مناسب 

یک شرکت خوب شرکتی است که خدمات طراحی کاتالوگ صنعتی و تخفیف رایگان ارائه می‌دهد و می‌تواند قیمت را فوراً اعلام کند.

شما فقط باید یک شرکت چاپ کاتالوگ پیدا کنید که به شما در مقابله باکارهای چاپ کاتالوگ آنلاین کمک کند. فقط اطمینان حاصل کنید که شرکت خدمات موردنیاز شما را ارائه می‌دهد.

انتخاب طراح گرافیک 

بدون شک انتخاب یک طراح گرافیک ایده آل می‌تواند یک کار دلهره‌آور باشد؛ بنابراین مهم است که ابتدا اهداف توسعه تجارت خود را تنظیم کرده و سپس دقیقاً آن ها را اجرا کنید.

با انتخاب‌های زیادی که این روزها در بازار موجود است، انتخاب بهترین برای تجارت شما دشوارتر می‌شود. قبل از انتخاب یک شرکت طراحی، مهم است که اسرار مفیدی را در نظر بگیرید که نه‌تنها تمام نیازهای لازم در طراحی شما را برآورده می‌کند، بلکه به شما در رشد کسب‌وکارتان کمک می‌کند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  روانشناسی رنگ

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
نمونه ای از کاتالوگ صنعتی

مهم‌ترین ویژگی‌ها در طراحی کاتالوگ صنعتی

یک طراحی کاتالوگ خوب دارای هارمونی و تناسب رنگی است. به‌عنوان‌مثال طراحی کاتالوگ‌هایی که مربوط به‌وسیله‌ی بازی بچه‌ها است، باید از رنگ‌های شاد و متنوع استفاده شود.

اما در رنگ‌آمیزی کاتالوگ‌های طلا و جواهر از رنگ‌های ملایم‌تر استفاده می‌شود. در طراحی کاتالوگ صنعتی حرفه‌ای باید از نوشتن اطلاعات اضافی خودداری شود و فقط اطلاعات مهم نوشته شود تا خواننده در کمترین زمان ممکن بتواند اطلاعات لازم را مطالعه کند. استفاده از فونت مناسب در طراحی کاتالوگ صنعتی پیشرفته یکی از ملزومات است.

به‌عنوان‌مثال بهتر است برای طراحی کاتالوگ‌های حرفه‌ای، فقط از یک فونت یا نهایتاً دو فونت استفاده شود. برای عنوان‌ها از یک فونت و برای بخش‌های دیگر از یک فونت دیگر استفاده شود. این کار باعث می‌شود که هماهنگی بین بافت‌های متن به‌خوبی حفظ شود. بهتر است برای محصولات جدید تخفیف در نظر گرفته شود و عکس آن محصول بزرگ‌تر چاپ شود تا بیشتر دیده شود و بازدهی بیشتری نیز داشته باشد.

جلد کاتالوگ یکی دیگر از موارد مهم در طراحی کاتالوگ صنعتی است. به عبارتی طرح روی جلد باید طوری باشد که نام شرکت و برند به‌راحتی دیده شود و عکس مناسب نیز انتخاب شود تا باعث ترغیب مخاطب شود.

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
تناسب رنگ ها در طراحی کاتالوگ

انتخاب عکس مناسب در طراحی کاتالوگ صنعتی

انتخاب عکس در طراحی کاتالوگ صنعتی بسیار مهم است. بهتر است از عکس‌های باکیفیت خیلی بالا و واضح در کاتالوگ و در پس‌زمینه استفاده کنید.

مبحث انتخاب عکس یکی از مهم‌ترین موارد است. پیشنهاد می‌شود که حتماً از یک عکاس صنعتی کمک بگیرید تا بتواند عکس‌های باکیفیت از محصول شما تهیه کند.

عکاسان حرفه‌ای درزمینهٔ  عکاسی صنعتی، این آموزش را دیده‌اند که چگونه از یک محصول عکس بگیرند تا به بهترین شکل نمایش داده شود. همچنین   چیدمان عکس‌ها هم دارای اهمیت ویژه ای میباشد.

طراحی کاتالوگ صنعتی برای مجموعه‌های مختلف 

اگر شما دارای یک سالن، شرکت حسابداری و یا حتی یک کسب‌وکار آنلاین هستید و خدمات متنوعی ارائه می‌دهید، چاپ کاتالوگ راهی مؤثر برای عمق بخشیدن به خدمات و ارائه یک توصیف کامل از همه  کسب‌وکار شما است. می‌توانید از این طریق مشتریان بیشتری را جذب کنید و به درآمد خودتان اضافه کنید.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  خلاقیت در برند های چاپی

فناوری چاپ دیجیتال

اگر به طراحی کاتالوگ صنعتی علاقه دارید، باید فناوری چاپ را یاد بگیرید؛ زیرا روی نتیجه تأثیر بسیار زیادی دارد.

دو فناوری وجود دارد که شما باید با توجه به  آن کاتالوگ خود را بررسی کنید.

شما  می‌توانید از یکی از پرینترهای جوهرافشان که توانایی چاپ روی دیسک‌های مخصوص را دارند، استفاده کنید. این پرینترها ارزان اما دارای دو نقص هستند.

اول این که که هزینه جوهر این چاپگرها بالاست و دومی عدم پایداری است. اکثر جوهرها بر پایه آب هستند و اگر آن ها مرطوب باشند، به‌سختی می‌توانید آن‌ها را پاک‌کنید.

طراحی دیجیتال چهار رنگ 

فناوری چاپ رنگی راحت‌تر شده است و این تقاضا برای چهار رنگ چاپ دیجیتال است و درنهایت چاپ کارآمدتری را ارائه می‌دهد. مسئله مهم دیگر این است که باکیفیت بالا چاپ کنید تا با چاپ سنتی رقابت کند. چاپ چهار رنگ می‌تواند ابعاد هیجان‌انگیزی برای بازاریابی باشد.

چاپ هگزا

اگر شما نگران رنگ کاتالوگ‌های صنعتی خود هستید، چاپ هگزا کروم ایده خوبی است. این فناوری چاپ، پاسخ به تمام مشکلات ناکافی رنگ است. این اساساً یک تکنیک چاپ شش رنگ است.

از طریق این فناوری، 4 رنگ جوهر بهبودیافته است که منجر به دورنگ نارنجی و سبز می‌شود. این فناوری یک جانشین مناسب برای فناوری‌های چاپ گذشته است.

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
فناوری چاپ دیجیتال در طراحی کاتالوگ

ویژگی‌های محصولات جدید

کاتالوگ‌ها می‌توانند 8 تا 48 صفحه و بیشتر از آن باشند؛ بنابراین باید فکر کنید برای بار اول چقدر فضا نیاز دارید. اگر می‌خواهید یک خط تولید جدید یا محصولات را به نمایش بگذارید، سعی کنید بر روی تمام جزئیات مواردی که می‌خواهید، به فروش برسانید تمرکز کنید. طراحی کاتالوگ صنعتی محل مناسبی برای تبلیغ کسب‌وکار شما است.

چاپ سنتی و تکنیک‌های مدرن در طراحی کاتالوگ صنعتی

برخلاف لیتوگرافی، فلکسوگرافی، گرانرو و سایر روش‌های چاپ سنتی، چاپ دیجیتال نیازی به هیچ صفحه چاپی ندارد. این نتایج را بسیار سریع‌تر تولید می‌کند اما کیفیت تصویر را حفظ می‌کند. این روش شامل پرینتر جوهرافشان و لیزری است.

کیفیت کاتالوگ‌های صنعتی ممکن است به کارایی شرکت‌های چاپ وابسته باشد.

 

طراحی کاتالوگ صنعتی
تکنیک ها در طراحی کاتالوگ صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button