طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی

امروزه طراحی پوستر تبلیغاتی را بیشتر برای سرمایه گذاری در کسب و کار ، پیشرفت در کار و بهبود درآمد زایی برای کار خود استفاده می کنند و طراحی پوستر تبلیغاتی برای تولید عکس استفاده می کنند و طراحی پوستر تبلیغاتی انواع مختلفی دارند که هر یک برای انجام کاری مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آن ها قیمت های مختلفی دارند و نوع آن ها هم با یکدیگر فرق دارند که انتخاب هر یک به عهده مشتریان است و طراحان پوستر تبلیغاتی مهمترین بخش در درامد زایی مشتریان را بر عهده می گیرند .

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی

برای مطالعه بیشتر در مورد طراحی لوگو آنلاین روی لینک سبزرنگ کلیک کنید…

مزایای طراحی پوستر تبلیغاتی

مزایایی طراحی پوستر تبلیغاتی عبارتند از : طراحی کاتالوگ تبلیغاتی برای بازاریابی و معرفی یک کسب و کار مورد استفاده قرار  می گیرد و پوستر های تبلیغاتی یکی از بهترین راه هایی است که اغلب مردم برای سرمایه گذاری از آن استفاده می کنند و طراحی پوستر یک کار گرافیکی است که می توان در شبکه های اجتماعی از آن استفاده کرد ، شما با خلق طراحی سریع تر می توانید ذهن مخاطب را برای تبلیغات محصولات خود آماده کنید و … ، این مواردی که ذکر شده است یکی از بهترین راه هایی است که می توان به عنوان درامد زایی استفاده کرد و پوستر های تبلیغاتی در دیوار ها و یا بیلبوردها در سطح شهر مشاهده می شوند .   

خلاقیت در طراحی پوستر تبلیغاتی

اغلب در طراحی پوستر تبلیغاتی امروزه از طراحی گرافیکی استفاده می کنند که طراحی گرافیکی به صورت کاتالوگ تبلیغاتی و یا بروشور تبلیغاتی هستند که این طرح های خلاقانه در کاتولوگ و پوستر باعث درامد زایی بیشتر در تبلیغات هستند و همین کار موجب جذب خیلی از مخاطبین برای تبلیغات از پوستر های تبلیغاتی گرافیکی استفاده کنند و به همین دلیل است که می گویند طراحان پوستر تبلیغاتی بیشترین تاثیر را در درآمد زایی دارند و آن ها باید اطلاعاتی را در مورد مسائل فرهنگی و هنری مردم در کل داشته باشند و این کار برای پیشرفت بیشتر امورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل است که طراحان پوستر از ذهنی پویا و پر ازدحام برخوردار هستند .

فرق طراحی پوستر تبلیغاتی سنتی و مدرن 

بعد از گذشت سالها طراحی گرافیک سنتی جای خود را به طراحی مدرن گرافیکی داده است ، به این منظور است که برای طراحی یک جسم با یک عکس نیاز به محاسبات ریاضی و پیچیده ای داریم که با پیشرفت تکنوژی محاسبات به صورت دیجیتالی و رایانه ای انجام می شود که امروزه طراحان برای طراحی پوسترها باید با تکنولوژی مدرن آشنایی کامل را داشته باشند و اما لازم به ذکر هست که همین کار باعث ایجاد  یک رقابت تجاری و هنری بین طراحان گرافیک مدرن و طراحان گرافیک سنتی باعث مخالفت های بسیار زیادی شده است .

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی

پوستر تبلیغاتی

گاهی اوقات شاید به این که پوستر تبلیغاتی چیست و چه کارایی دارد فکر کرده باشید ، پوستر ،کاتولوگ و بیلیورد در کارهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد که هر فرد برای تبلیغات محصولات و درامد زایی این خدمات را ارائه می دهد و این تبلیغات یک کار هنری برون گرا است و پوستر به صورت یک طرح تبلیغاتی ترافیکی است و طراح پوستر تبلیغاتی باید بداند که تصویر و کلمات چگونه باید در کنار هم قرار بگیرند که مفهوم عکس در ذهن مشتریان حک و شود و مورد استفاده قرار گیرد .

ساختن آگهی و طراحی پوستر تبلیغاتی 

برای ساختن و یا طراحی پوستر تبلیغاتی جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای نوشتن آگهی و شما باید برای نوشتن آگهی اطلاعتی در مورد این موضوعات داشته باشیم تا بتوانیم پوستر را به بهترین نحوه ممکن طراحی کنیم و آگاهی در مورد این اطلاعات عبارتند از :  اولین قدم برای تهیه آگهی جمع آوری اطلاعات لازم برای نوشتن متن آگهی است. اطلاعاتی که تهیه کننده آگهی باید در مورد کالا کسب نماید با پاسخ دادن به هفت پرسش زیر می توان کسب نمود : لوازم ، مواد و چه عواملی در محصولات خود بکار می برند ، کیفت ساخت محصولات ، کارایی محصولات مورد نیاز ، چگونه با کالای رقیب مقایسه می شود ، چگونگی محصولات را در فروشگاه ها و مراکز خرید شناسایی کنیم  ، قمیت محصول و حقیقت هایی که در مورد کالا ها وجود دارد و برای مشتریان چه عواملی حائز اهمیت است . 

قیمت طراحی پوستر تبلیقاتی 

قیمت طراحی پوستر تبلیغاتی به عوامل زیادی مانند : اندازه ، رنگ ، تعداد ، جنس ، کیفیت و …  بستگی دارد و با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند و حتی قیمت طراحی سنتی با مدرن با یکدیگر تفاوت زیادی دارند که هر یک با توجه به کارایی که دارند فرق دارد . و هیچ کدام از نظر قیمتی تعرفه های مشخصی ندارند و قیمت هر کدام از آن ها بستگی به نوع سفارش مشتریان دارد .
طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی

ابزار های طراحی پوستر در فتوشاپ

مهم ترین ابزار های تشکیل دهنده پوستر فتوشاپ عبارتند از : رنگ ها ، فرم ها ، فونت ها ، که هر یک از این مواردی که گفته شده است در پوستر های تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارد که هر کدام با توجه به محصولاتی که طراحی تبلیغاتی برای آن ها انجام می شود با توجه به قوانینی که گفته می شود طراحی می شوند و رعایت هر کدام در زیبایی طراحی تاثیر بسیار زیادی دارد و این سه ابزار ی که نام برده شده است همگی باهم طراحی پوستر در فتوشاپ را تشکیل می دهند . 

ابزار رنگ در طراحی فتوشاپ

طراحی پوستر گرافیکی به معنای طراحی پوستر در فتوشاپ است که از چند ابزار ثابت( رنگ و فونت و فرم ) تشکیل می شود و رنگ ها در پوستر سهم قابل توجهی از بابت اثر بخشی و موفقیت در اطلاع رسانی دارد و همشه بهتر است از سه نوع رنگ مهم و اصلی در فتوشاب استفاده کنید و رنگ مهم ترین ابزار در پوستر تبلیغاتی است و از آن سه رنگی که گفته شده است یکی از آن رنگ ها اصلی ترین نقش را در رنگ ها دارد و بخش بیشتری از پوستر را تشکیل می دهد . و رنگ دوم اهیت کتری نسبت به رنگ اول دارد و رنگ سوم زیاد حائز اهمیت نمی باشد و رنگ سرد در پوسترهای تبلیغاتی مواد غذایی به دلیل تاثیر متقابل آن با رنگ های گرم ، احساس آرامش و اطمینان را به مشتریان منتقل می کند . 

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی

ابزار فرم در طراحی فتوشاپ

طراحی پوستر گرافیکی به معنای طراحی پوستر در فتوشاپ است که از چند ابزار ثابت( رنگ و فونت و فرم ) تشکیل می شود و فرم ها هم مانند رنگ ها از اجزای تشکیل دهنده ی طراحی پوستر تبلیغاتی در فتوشاپ است که منظور از فرم در فتوشاپ همان اشکال و نمادهای بکار رفته در عکس پوسترها می باشد که هر یک بر اساس طراحان مجرب طراحی شده است و هر یک برای تاثیر گذاری بیشتر در ذهن مشتریان بکار می رود که فرم ها هم مانند رنگ رنگ ها دارای معنی و مفاهیمی هستند که باید هر یک را با توجه به  کارایی های که دارند مورد استفاده قرار گیرند به عنوان مثال خطوط شکسته در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد مانند خودرو سازی و خطوط منحنی در صنایع و خدمات سبک تر مورد استفاده قرار می گیرد مانند صنایع غذایی و یا تولیدات اسباب بازی .

ابزار فونت در طراحی فتوشاپ

طراحی پوستر گرافیکی به معنای طراحی پوستر در فتوشاپ است که از چند ابزار ثابت( رنگ و فونت و فرم ) تشکیل می شود و فونت ها هم مانند رنگ ها و فرم ها از اجزای تشکیل دهنده طراحی پوستر تبلیغاتی در فتوشاپ است و باید برای انتخاب هر یک دقت کنید و باید با هدف و موضوع پوستر هم خوانی داشته باشد و شما می دانید که برای پوستر تاریخی باید از فونتی که نشان دهنده آن زمان است استفاده شود و در پوستر های بچگانه باید از فونت های کودکانه و فانتزی استفاده شود و شما هیچ وقت نباید نوشته های پوستر را به صورت ساده بنویسید و نوشته های پوستر نباید مانند کتاب داستان و یا روزنامه به صورت ساده نوشته شود و شما هر خلاقیتی که می توانید برروی فونتها و نوشته ها انجام دهید تا نوشته های پوستر شما شبیه کتاب داستان نباشد . 

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی

انتخاب پوستر تبلیغاتی 

ضمن انتخاب طرح و دسته بندی خود برای پوستر ، می توانید یک لایحه تبلیغاتی نیز در نظر بگیرید. این پوستر است که برای انتشار اخبار اطلاعات و سیاست ها در طول انتخابات یا موضوعات ویژه استفاده می شود. مقامات دولتی بیشتر از بیشتر سازمان ها از این نوع پوسترها استفاده می کنند. هر کس می خواهد اگر می خواهد یک جمله خاص قوی بگذارد از آنها استفاده کند.

انتخاب دسته دیگر پوستر موضوع است. این یکی دیگر از انتخاب های بسیار رایج پوستر است. اینها یک محور اصلی یا هدف اصلی برای طراحی هستند. یک مثال خوب می تواند تبلیغاتی برای یک گروه جدید باشد. تصویر گروهها با چند کلمه انتخاب در مورد گروه در اطراف یا زیر آن برجسته در مرکز نمایش داده می شود. اینها اساساً با هدف فروش آنها به طرفداران چاپ می شوند.

پوستر آموزنده

پوسترهای آموزنده گزینه بعدی شما خواهد بود. اینها پوسترهای سفارشی هستند که به گسترش اطلاعات و حتی آگاهی کمک می کنند. می توانید این پوسترها را در هر جایی مشاهده کنید که نیاز به آگاهی از یک موضوع خاص باشد. ممکن است پوستری با تصویر حیوانات در معرض خطر پیدا کنید که از آنها برای کمک به این حیوانات و یا حتی اخطار یک ماشین خراب در برابر رانندگی مست استفاده می کند. به احتمال زیاد در این پوسترها کلمات بیشتری نسبت به تصاویر خواهید یافت.

نکاتی رعایت شده در طراحی پوستر گرافیکی

استفاده از ابزار های فونت ، فرم و رنگ که در موارد بالا به آنها اشاره شده است و قابل به ذکر است که این قوانین فقط برای طراحی پوستر تبلیغاتی گرافیکی و یا همان فتوشاپ به کار نمی رود بلکه برای تمام پوستر ها مورد استفاده قرار می گیرد و همه ی این موارد به خلاقیت طراح بستگی دارد که چگونه فرم ها ، شکل ها ، رنگ ها و فونت ها را برای طراحی پوستر در کنار هم قرار می دهد و همیشه به جز قانون و قوانین قواعد کلیشه ای هم وجود دارد برای طراحی پوستر هیچ قاعده و قانون حتمی وجود ندارد. البته معتقدیم اصولا در طراحی پوستر تبلیغاتی، قانونی مشخصی وجود ندارد .
طراحی پوستر تبلیغاتی در تبلیغات محیطی نقش به مهمی دارد ، این روز ها سازمان ها برای هر بخش از تبلیغات خود از طراحی پوستر منحصر به فرد برای هر موضوعی استفاده میکنند.
برای اینکه بتوانیم طراحی پوستر تبلیغاتی خوب داشته باشیم اول باید بدانیم چی میخوایم تا آن ایده جذاب را خوب به طراح یا گرافیست انتقال بدیم تا طراحی پوستر تبلیغاتی معثری داشته باشیم
یک طراحی پوستر تبلیغاتی برای شرکت باید بتواند معنی یک جمله یک مفهوم را بیان کند.
برای این کار میتوانید از طراحی پوستر تبلیغاتی پرینت لوتوس و از گروه طراحی خبره استفاده کنیم.
طراحی لوگو طراحی پوستر طراحی بروشور و طراحی کاتالوگ از جمله خدمات معجزه رنگ لوتوس میباشد.
برای دیدن و مشاهده طراحی پوستر تبلیغاتی لطفا با کارشناسان و طراحان ما در تماس باشین
طراحی پوستر تبلیغاتی عمر کوتاه ولی اثر گذاری بلند مدت دارد فقط کافی است که ایده جذاب و خلاقانه پشت اون طراحی پوستر باشد

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  طراحی کاتالوگ صنعتی
1 پاسخ

تعقیب

  1. […] طراحی پوستر تبلیغاتی در تهران یکی از راه های تبلیغ است در حالی که راه های مختلفی برای تبلیغ یا فروش محصول، خدمات و یا حتی یک ایده وجود دارد، پوسترهای تبلیغاتی قطعا مسیر تبلیغاتی مدرن را که امروزه از آن آگاه هستند، کاشتند. این شامل، اما نه محدود به تبلیغات تلویزیونی تجاری، تبلیغات رادیویی است اما به ان محدود نمیشود و برای چاپ تبلیغات است.نمونه هایی از پوسترهای تبلیغاتی هستند که ممکن است به شما در چگونگی ساخت پوستر تبلیغاتی کمک کنند. . برخی از آنها رایگان هستند و برای دانلود در دسترس هستند […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *