انواع تبلیغات چاپی

انواع تبلیغات چاپی

مقدمه ای بر انواع تبلیغات چاپی

انواع تبلیغات چاپی وجود دارد که توسط گرافیستان طراحی و به‌وسیله چاپگر چاپ شده است؛ که می‌تواند طراحی و چاپ کارت ویزیت، طراحی و چاپ فلایر، طراحی و چاپ سربرگ، طراحی و چاپ پاکت نامه، طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ ساک دستی، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ پوستر و… باشد.

انواع تبلیغات چاپی
معرفی انواع تبلیغات چاپی لوتوس

معرفی انواع چاپ تبلیغاتی:

چاپ مطبوعات

این نوع تبلیغات چاپی از قدیمی‌ترین انواع تبلیغات است. تبلیغات مطبوعاتی عموماً در روزنامه‌ها و مجلات چاپ می‌شود.

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ دفترچه یا کتابچه کاملی است که به معرفی محصولات و خدمات یک شرکت یا سازمان یا کارخانه برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات برای معرفی آن کالا یا خدمات نیاز است می‌پردازد. در اصل کاتالوگ‌ها بیشتر برای اشخاصی که رابط میان تولیدکننده و مصرف‌کننده هستند، تهیه می‌گردد این افراد خریداران عمده یا فروشنده یا مغازه‌دار هستند. این اطلاعات عموماً برای مصرف‌کننده معنی و مفهوم ندارد. طراحی و چاپ کاتالوگ گران است و به تعداد مورد نیاز چاپ می‌شود چاپ آن‌ها محدود است و برای تعداد خریداران و عرضه‌کنندگان عمده‌ای که شرکت با آن‌ها کار می‌کند، چاپ می‌شوند.

در هنگام چاپ کاتالوگ، نام کالا، مدل، شماره و تصویر و … آن با مشخصات فنی مختصر و یا توضیحات کوتاه ضروری دیگر ذکر می‌شود تا خریدار را در تصمیم‌گیری کمک کند. در کاتالوگ هر چه عکس‌ها و مطالب گویاتر باشد مخاطبان راحت‌تر تصمیم به خرید می‌گیرند و باید به تمام سؤالات آن‌ها پاسخ داده شود.

انواع تبلیغات چاپی
شناخت انواع تبلیغات چاپی

چاپ بروشور

بروشور یکی دیگر از اقلام تبلیغاتی چاپی است که از چند صفحه متصل‌به‌هم – که اصطلاحاً به آن‌ها لت می‌گویند – تشکیل می‌شود این لت‌ها می‌توانند به اشکال مختلف تا شوند و بروشور نهایی را شکل دهند. این کالای تبلیغاتی ضمن ماندگاری و همراهی با مخاطب، به‌منظور معرفی کالا یا خدمات، مورداستفاده قرار می‌گیرد و ضمن معرفی ویژگی‌های محصولات، امکان مقایسه ی آن‌ها را برای مخاطب فراهم می‌کند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  نکات مهم در طراحی کاتالوگ چیست

بروشورها عموما طوری طراحی می‌شوند که با یک نگاه کلی می‌توان اطلاعات زیادی از آن‌ها به دست آورد و به مقایسه محصولات پرداخت.

چاپ بروشور با توجه به کارایی بالا و سرعتی که در انتقال پیام به مخاطب دارد، به‌عنوان یکی از اقلام تبلیغاتی پرطرفدار شناخته می‌شود.

بروشورها معمولا ارزان هستند و در سایزهای مختلف و متناسب با سلیقه فرد چاپ می‌گردند و تیراژ آن‌ها بالاست، زیرا قرار است که در میان تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان توزیع می‌گردد.

انواع تبلیغات چاپی
تعرفه های انواع تبلیغات چاپی

انواع بروشور تبلیغاتی:

  • لت‌دار
  • منگنه ای
  • سیمی
لت‌دار

نوع لت‌دار بیشترین استفاده را در طراحی بروشورها دارد؛ اما در طراحی کاتالوگ در سایزهای بزرگ نیز استفاده می‌شوند. لت‌دارها یا دو لت یا سه لت یا چهار لت هستند و در بعضی موارد به 5 و 6 و… هم می‌رسند.

منگنه‌ای

نوع منگنه ای بروشور به‌ندرت چاپ می‌شود اما با این حال هنوز وجود دارد.

سیمی

اصولا نوع سیمی کاتالوگ و بروشور به دلیل هزینه بالایی که در طراحی و چاپ دارند، کمتر استفاده می‌شود. انواع کمی از کاتالوگ‌ها به‌صورت سیمی چاپ می‌گردند.

انواع تبلیغات چاپی
طراحی و چاپ انواع تبلیغات چاپی لوتوس

چاپ پوستر

امروزه طراحی پوستر تبلیغاتی را بیشتر برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار، پیشرفت در کار و بهبود درآمدزایی برای کار خود و تولید عکس استفاده می‌کنند

پوستر تلفیقی است از هنر گرافیک و هنر تبلیغات. پوسترها طراحی ‌های گرافیکی هستند که جهت تبلیغات، طراحی و منتشر می‌شوند… مخاطبان پوسترها عامه مردم هستند و هر پوستر تعداد زیادی از مردم را، مخاطب قرار می ‌دهد. طراحی پوستر از تخیل طراح آغاز می‌شود و تا ایجاد یک پوستر جذاب پیش می‌رود. بهترین حالت پوستر این است که به ‌واسطه گرافیک زیبا، مخاطب از دور جذب شود و در حین نزدیک شدن، متن پوستر که حاوی یک درخواست یا اطلاع‌ رسانی است را بخواند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  چرا باید لوگو داشته باشیم
انواع تبلیغات چاپی
معرفی انواع تبلیغات چاپی توسط لوتوس

مزایای طراحی پوستر تبلیغاتی عبارتند از:

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی برای بازاریابی و معرفی یک کسب‌وکار مورداستفاده قرار  می‌گیرد و پوسترهای تبلیغاتی یکی از بهترین راه‌هایی است که اغلب مردم برای سرمایه‌گذاری از آن استفاده می‌کنند و طراحی پوستر یک کار گرافیکی است که می‌توان در شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده کرد، شما با طراحی سریع‌تر می‌توانید ذهن مخاطب را برای تبلیغات محصولات خود آماده کنید و …  این مواردی که ذکر شد، یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان به‌عنوان درآمدزایی استفاده کرد و پوسترهای تبلیغاتی در دیوارها و یا بیلبوردها در سطح شهر مشاهده می‌شوند.

انواع تبلیغات چاپی
لوتوس و انواع تبلیغات چاپی

کارت‌پستال

کارت‌پستال که به آن پست کارت هم گفته می‌شود یک قطعه مستطیل شکل از کاغذ ضخیم یا مقوای است که در یک‌طرف آن‌ها تصویر و در طرف دیگر نوشته‌های آن قرار دارد این کارت‌ها را بدون نیاز به پاکت می‌توان پست کرد و هزینه پست آن‌ها از نامه هم ارزان‌تر است.

کارت‌پستال‌ها انواع یک‌لت و دولت و… دارند. در گذشته کارت‌پستال‌ها به شکل یک‌لت تهیه می‌شدند اما امروزه کارت‌پستال‌های دو لت نیز طرفدار زیادی دارند.

انواع تبلیغات چاپی
انواع تبلیغات چاپی و تعرفه آن ها

اوراق اداری

ست اداری اعتبار هر موسسه یا شرکت را نشان می‌دهد. به مجموعه‌ای از اوراق یا کاغذهایی که در امور اداری و پرسنلی یک کمپانی یا سازمان جهت فعالیت‌های رسمی یا غیررسمی، استفاده می‌گردد، اوراق اداری می‌گویند. ازآنجاکه به دلیل زیبایی‌شناختی و هماهنگی هر بیشتر آن سازمان یا برند، بهتراست این اوراق به یکدیگر شبیه و متناسب باهم طراحی و چاپ گردند، ب همین دلیل به آن‌ها اصطلاحا «ست اوراق » گفته می‌شود. چاپ ست اداری از یک سربرگ، پاکت نامه و بیزنس کارت شروع می‌شود و می‌تواند تا ساک خرید کاغذی بسط داده شود که به به‌صورت یک مجموعه اوراق اداری می‌باشد .

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  برچسب مش

ست اداری درواقع می‌تواند اولین قدم یک مجموعه جهت برند سازی و ورود به یک کسب‌وکار حرفه‌ای باشد.

One thought on “انواع تبلیغات چاپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button