انواع بنر

شاخص انواع بنر

بنر چیست؟

بنر نماد، شعار یا پیامی است که به شکل هنری و به‌صورت گرافیکی می‌کوشد پیامی مشخص را به مخاطب منتقل کند. تجربه نشان می‌دهد که استفاده درست از بنر، به‌ویژه در برند سازی و افزایش فروش بسیار موثر است.

انواع بنر ازلحاظ جنس

متریال مورد استفاده برای بنرهای چاپی انواع مختلفی دارد:

  • بنر وینیل (ماده شیمیایی)

بنر وینیل دوام بسیار بالایی دارد و به‌راحتی تمیز می‌شود در صورت استفاده درست تا یک سال هم دوام دارد.

  • بنر وینیل شبکه‌ای

این نوع بنر برای آب‌وهوای مرطوب و باد و بارانی مناسب است، زیرا به‌صورت شبکه‌ای طراحی‌شده و باد را از بنر رد می‌کند و آسیبی به بنر نمی‌رسد.

  • لمپوست بنر

لمپوست بنر، نوع جدیدی از سازه‌های تبلیغاتی است که به دلیل مقاومت و انعطاف‌پذیری بالایی که در مقابل تنش‌های ناشی از وزش باد و باران دارد، می‌توان از آن در بسیاری از محیط‌های خارجی بهره برد. طراحی این سازه به‌گونه‌ای است که می‌تواند از پاره شدن بنر در بادهای  شدید جلوگیری کرد. این سازه علاوه بر این که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند، باعث زیبایی و جذابیت بصری نمای شهر هم می‌شود. فنرهای به‌کاررفته در راکت‌های نگه‌دارنده این سازه، این امکان را فراهم می‌کند که در هنگام وزیدن باد، بنر در مقابل وزش انعطاف‌پذیر باشد و نیروی اعمال‌شده به بنر از طریق فنر به فک متحرک منتقل شود و درنتیجه بنر تبلیغاتی از آسیب مصون بماند. با توقف وزش باد، فک متحرک به حالت اولیه بازمی‌گردد.

انواع بنرهای ازلحاظ محل استفاده

محیطی که بنر را در آن استفاده می‌کنیم در انتخاب جنس آن نقش اساسی دارد. بنرهای چاپی ازنظر محل استفاده به دو نوع کلی طبقه‌بندی می‌شوند:

  • بنرهای داخلی

  • بنرهای خارجی

تمامی بنرهای شهری در گروه بنرهای خارجی قرار دارند و استندها، رول آپ ها، پاپ آپ ها و سایر چاپ‌های این‌چنینی جزو بنرهای داخلی محسوب می‌شوند. درصورتی‌که قصد داشته باشیم از بنرهای خارجی در مدت‌زمان‌های طولانی استفاده کنیم، باید به سراغ نمونه‌های مقاوم برویم چرا که نمونه‌های نازک، پس از مدتی در مجاورت عوامل مخرب دچار پوسیدگی و پارگی می‌شوند.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  تفاوت انواع سازه های نمایشگاهی

انواع بنر ازلحاظ ساختار

بنرهای چاپی ازنظر ساختار استفاده و بهره‌برداری نیز انواع متفاوتی دارند. مثلا  گاهی یک بنر به شکل پوستر ساده روی دیوار قرار نصب می‌شوند  و یا ، به شکل پارچه و پرده با طناب به دیوار متصل می‌گردد.بنر را حتی می‌توان به شکل استند در فضاهای نمایشگاهی هم استفاده کرد که در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

  • استندهای فروشگاهی

یکی از راه‌های نسبتاً جدید و مناسب برای تبلیغات محصولاتمان در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ استفاده از استندهای فروشگاهی است. اهمیتی ندارد که شما قصد فروش چه نوع محصولاتی رادارید، درهرصورت استفاده از استندهای فروشگاهی تأثیر زیادی در میزان فروش و تبلیغات دارند. این استندها ازنظر شکل و طرح بسیار متنوع‌اند. یکی از استندهای فروشگاهی حتی می‌توان در طراحی دکوراسیون فروشگاه‌ها هم استفاده کرد.

انواع استند فروشگاهی
نمونه هایی از استند فروشگاهی
  • رول آپ ها

استند رول آپ هم جزو سازه‌های تبلیغاتی می‌باشد که از یک پایه آلومینیومی و یک بنر تشکیل‌شده است. به‌راحتی می‌توانید کسب‌وکار خود را با این استند تبلیغ کنید. این استندها پورتابل و قابل‌حمل و نقل می‌باشند و به دلیل سهولت استفاده از سازه‌های نمایشگاهی پرطرفدار می‌باشند.

استند رول آپ سبک و کم‌وزن، قابل‌حمل و درعین‌حال مقاوم و باقابلیت ایستایی فراوان است و درصورتی‌که طرح گرافیکی مناسبی بر روی آن اجرا شود، می‌تواند بسیار موردتوجه مخاطبین قرار بگیرد.

  • پاپ آپ ها

پاپ آپ سازه‌ای آلومینیومی است که طرح تبلیغی‌ بر روی مدیای مخصوص چاپ‌شده و توسط نوارهای مگنتی روی آن نصب می‌گردد و در ابعاد مختلفی قابل سفارش می‌باشد.

چاپ پاپ آپ برای استفاده در کنفرانس‌های علمی، خبری، سیاسی، فرهنگی، مذهبی، سالن‌های همایش، سمینارها ساخته می‌شود.

خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم  انواع تبلیغات چاپی

از چاپ پاپ آپ جهت اطلاع‌رسانی و نمایش اعلان‌ها در مکان‌های پر رفت آمد سالن‌های فرودگاه، مترو، ترمینال نیز استفاده می‌شود.

  • بنرهای نمایشگاهی

نوع دیگری از بنر ها که بیشتر در برندسازی مورداستفاده قرار می‌گیرند برند فروشگاهی است . استفاده از بنرهای نمایشگاهی در غرفه‌های نمایشگاهی داخلی و خارجی، غرفه‌های نمایشگاهی ورزشی و… بسیار رواج دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button